Vytápění

Náklady na poskytování teplé užitkové vody

Vložil Správce (bez ověření), 31. Říjen 2012 - 6:52 ::

Dobrý den, prosím o radu, jak vlastníkům vysvětlit, že při rozúčtování nákladů na poskytování teplé užitkové vody je nutno postupovat d souladu s vyhláškou 372/2001 Sb. Děkuji.

příspěvek do fondu oprav

Vložil Anžulí, 29. Říjen 2012 - 19:00 ::

Příspěvek do fondu oprav hradí vlastníci byt. jednotek podle spolupodílu krát částka za m2, který byl odsouhlasen. Co když jsou některé byty znevýhodněny a mají mnohem vyšší náklady na vytápění (např. byty v posledním podlaží pod půdou, krajové byty). Každý vlastník si byt vytápí sám (buď tuhá paliva či plyn), zatepleno nemáme. Oproti bytům, které jsou „uvnitř -obklopeny“ ostatními jsou náklady opravdu rozdílné. Tyto byty mohou začít topit až když je venku –10 C, kdežto ostatní vytápí jako diví a ani při vnitřní teplotě 22 C se neohře

hlasování nová kotelna

Vložil Petr Vacek (bez ověření), 25. Říjen 2012 - 13:31 ::

Dobrý den ,

u nás v domě proběhla členská schůze,která byla prí usnášenischopná. Vybírala se společnost,která provede výstavbu nové kotelny(odpojení od CZT). Dvě firmy odprezentovali každá jiný systém vytápění . Vyhrála společnost která dodá plyn.kotel+solární panely na ohřev vody.Druhá společnost odprezentovala tepelná čerpadla ale nevyhrála. Dotaz zní celkem je u nás 38 bytů na hlasování bylo 24 vlastníků podíly jsou stejné .hlasování bylo 15 ku 9 pro plyn+solár .Bylo hlasování platné ? i když nebylo přítomno zbývajících 14 vlastníků ?

termoregulační ventil

Vložil jirka (bez ověření), 23. Říjen 2012 - 21:59 ::

dobrý den, platí,že jakákoliv manipulace s termoregulačním ventilem (či starším ventilem) jeho výměna musí být předem schválena výborem svj ? vlastník bytové jednotky nemůže sám bez jakéhokoliv souhlasu výboru svj si v sám v bytě vyměnit ventily otopných těles. tato výměna mu nepřísluší a není oprávněn si na vlastní náklady měnit ventily otopných těles.je to tak ? děkuji za odbornou a kvalifikovanou radu jirka

RWE - nefungující plynoměr

Vložil Verunka8962, 17. Říjen 2012 - 10:44 ::

Dobrý den,

bydlím v bytě, který máme v pronájmu už skoro 2 roky.Přislo nám vyúčtování od RWE a máme tam vysoký přeplatek.Zjistili jsme,že nam nefunguje plynoměr.Prav­děbodobně už nefungoval asi i minulý rok. Nevíme co ted s tím??Máme v plánu se cca do 3 měsíců přestěhovat. Tak jestli to řešit až se budeme odhlašovat. Nebo jim to teď aspoň nahlasit?Jak nám potom vypočítaji spotřebu? Je vůbec naše povinnost hlásit, že nám nefunguje plynoměr?

Jsou měřiče tepla v bytech ze zákona poviné?

Vložil Lída. (bez ověření), 16. Říjen 2012 - 8:37 ::

Dobrý den.

Naše SVJ zvažuje zavedení měřičů tepla do bytových jednotek.Jsou tyto měřiče tepla poviné ze zákona?Máme společný plynový kotel,který ovládá domovník.Domnívám se že by nejdřív měla být vyřešena otopná soustava v domě.V přízemních bytech totiž hřejí rádiátory jenom do vrchní poloviny.Spodek rádiátorů je studený.Musí být před instalací měřičů stejná hřejivost rádiátorů ve všech bytech?Musí se dodržovat topná sezona?Musí být kotel zaplý po celou topnou sezonu? Děkuji za odpověď.

Máme se odříznout a topit si za své!Přesto se budeme podílet na společném rozúčtování tepla! Mohu chtít podíl i opačně -od domu?

Vložil Jana (bez ověření), 14. Říjen 2012 - 23:46 ::

Prosím o názor a radu. Chápu, že i nevytápěné byty se podílí na rozpočtu tepla. My v domě měřáky tepla nemáme. Bydlíme v poslední patře pod neobydlenou půdou- tepelně náročnější byt(kotelna ve sklepě). Abychom dosáhli požadovaného tepla 22stupňů máme si pořídit topení své

  • etážové.Ostatní totiž doma 22stupňů mají. Souhlasili bychom ,lepší
než se stále doprošovat o přitopení(stejně se nepřitopilo). Počítáme i s většími náklady za topení a s touto nemalou investicí, ale chceme doma teplo.
Může nás barák pak dále započítávat do společného rozůčtování za teplo? Vždyt my jsme ti, kdo 1.začne topit a tak zateplujeme byty pod ním. My bychom měli chtít také podíl od domu na naše vytápění. Jak předložit naše náklady na teplo , když se nám zvedne celková spotřeba plynu,kde plyn používáme i k vaření a na ohřev teplé vody?

vyhláška č.91/1993 Sb

Vložil Anonymous, 14. Říjen 2012 - 18:54 ::

je povinost vlastníku jednotek při SVJ mít topičské zkoušky a řídit se vyhláškou č.91/1993 Sb když SVJ není podnikatelský subjekt

BFU ("Poměrové měřiče tepla")

Vložil BFU (bez ověření), 14. Říjen 2012 - 11:17 ::

na žádost (http://www.portalsvj.cz/…rice-tepla-0#…) LAKA zakládám nový příspěvek, který je „vykousnut“ z dotazu uvedeného textem „Poměrové měřiče tepla“ (http://www.portalsvj.cz/…rice-tepla-0) a který je podle pana LAKA – úplně „o něčem zcela jiném nežli o podávání reklamace jednotlivým konečným uživatelem“

cituji LAKA „Vložil lake, 14. Říjen 2012 – 8:06“
 "

  • Elektronický indikátor umožňuje dodatečnou kontrolu funkce (porovnáním náměru dvou indikátorů na jednom radiátoru). Tak lze určit zda indikátor pracuje správně a je možno spravedlivě a průkazně řešit reklamace směřující proti jeho náměru.

Poměrové měřiče tepla

Vložil Anonymous, 10. Říjen 2012 - 20:10 ::

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na rozdíl mezi odpařovacími a elektronickýni měřiči tepla.Výhody a nevýhody.

Děkuji za odpověd.

Syndikovat obsah