Vytápění

Vložkování komínů

Vložil Ludmila Čapková (bez ověření), 11. Leden 2013 - 11:11 ::

Dobrý den, zakoupili jsme si nový plynový kotel 6.10.2003. Poté praběhla minimálně jedna revize spalinových cest v našem domě, bez závad v našem bytě, vyvložkování komínu v pořádku. Při další revizi kominictví nám bylo v revizní zprávě nařízeno nové vyvložkování komína ,který používáme pouze my, nerezem. Fakturu nám kominíci rozpočítali na vložkování spalinových cest v našem bytě – tu jsme uhradili my a částku za svislé vložkování komínu jsme čerpali z fondu oprav SVJ, protože komíny jsou dle níže uvedených dokladů společným majetkem SVJ.

rozdělení nákladů na topení v bytovém domě, který není napopjen na dálkové topení

Vložil Karel Pazdera, 10. Leden 2013 - 0:28 ::

Pro rozdělení nákladů na vytápění z dálkového topení platí vyhláška 372. Když někdo netopí a byty jsou osazeny poměrovými měřiči tepla, tak platí v případě poměru spotřební a základní složky 50:50 aspoň částku 50%. Jak se postupuje v bytovém domě, kde vytápění se děje plynovým kotlem ve sklepě, všichni mají na radiátorech poměrové měřiče…ale jeden vlastník vůbec netopí, je dlouuhodobě mimo byt. Existuje nějaká legislativa jak jej donutit platit. Děkuji.

Nárok na vyrovnání za neprovedené vložkování komína

Vložil CtMe, 8. Leden 2013 - 7:18 ::

Dobrý den.

Vlastním byt v bytovém domě, který na základě stanov spravuje SVJ. Ve většině bytů je pro ohřev vody instalovaná plynová karma, každý byt má samostatný komínový průduch a využívá tak samostatný komín. Komínová tělesa našeho domu jsou společnými částmi budovy. Já a některé další byty ale využíváme pro ohřev vody el. bojler (nepoužíváme komín).

V průběhu uplynulého roku došlo k vložkování komínů, ale pouze u těch příslušících vlastníkům bytů s plynovou karmou. Toto vložkování bylo hrazeno z SVJ fondu oprav.

Moje otázka je, jestli vlastník s el.bojlerem a tedy nově nevložkovaným komínem má nárok na nějaké finanční vyrovnání za u něj neprovedené vložkování komína. Do fondu platíme všichni vlastníci v poměru našich vlastnických podílů. Celá situace je nejasná tím, že nevím, zda komínová vložka je vlastníka (jako tech.infrastruktura náležející ke karmě) nebo SVJ (komín je ve společném vlastnictví vlastníků jednotek).

Velni studená podlaha v bytě

Vložil Pavel Dolejš, 7. Leden 2013 - 20:25 ::

Dobrý den . Poradí někdo prosím.Bydlím v prvním patře čtyř poschodového domu.Pod bytem se nachází vchod a technický vchod kde není žádné topení,tím pádem při chladnějším počasí,nemluvě o mrazech je v těchto prostorách teplota i jen tři stupně nad nulou.V bytě při těchto podmínkách naměříme u podlahy jen 16–17 stupnu.Neví někdo zda li se řeší minimální teplota ve společných prostorách domu nějakým předpisem či vyhláškou.Svj náš problém nezajímá.Děkuji.
Pavel Dolejš.ku­doo@centrum.cz

reklamace na vyúčtování tepla

Vložil Jarmila Z (bez ověření), 7. Leden 2013 - 12:30 ::

jsme nájemci soukromé osoby, která zakoupila objekt tržnice v roce 2012. Máme vlastní vytápění 2 plynovými kotli. Jedná se o objekt 28 obloukových nebytových prostor, kde provozujeme obchody, restaurace. V prosinci nám bylo doručeno vyúčtování tepla za 11/2011–11/2012. Všichni máme vysoké nedoplatky. Nebytové prostory jsou využívané jen z části, a to že 7 oblouků není obsazených a topí se zde. Dalších šest oblouků využívá restaurace. Do zaplacení nedoplatku bylo započítáno jen 15 oblouků nás, co zde fungujeme. Nikdo nám vevysvětlil, proč nemá nedoplatek restaurace, kde se sice během roku vystřídali 3 majitelé, ale topení zde využívali.Ani proč úměrně nejsou započítány prázdné prostory.

Má sousedka pravdu?

Vložil Beru-Beru (bez ověření), 6. Leden 2013 - 22:57 ::

Dobrý večer. Prosím o radu. Nedávno byla v našem domě kontrola na množství spotřeby tepla. Protože nemáme moc rádi přetopeno a jsme zvyklí na chladnější prostředí, netopíme tolik. A odtud pramení problém. Sousedka pod námi zjistila, že máme tak malou spotřebu a stěžuje si na nás, že nás tímto ona vytápí a platí nás, takže má mnohem větší spotřebu. A že musíme kvůli zateplení domu mít ventil topení puštěný minimálně na stupeň 2. Topíme následovně: Jsme rodina v 3+1 v nejvyšším patře a máme rohový byt, tudíž sousedíme pouze se dvěma sousedy.

komín

Vložil Anonymous, 6. Leden 2013 - 1:22 ::

Jsme společenství vlastníků a máme vně domu komín z bývalé kotelny pro celý dům.Nyní již není používán (všichni mají svůj plynový kotel v bytě).Chtěl bych komín využt pro krbová kamna a nevím jestli musím všechny v domě informovat o svém záměru.Děkuji za info.

korekce náměrů

Vložil Petr Říha, 26. Prosinec 2012 - 10:09 ::

Může mi někdo poskytnout metodiku výpočtu korekcí výše náměrů pro řešení §4 odst (4) a (3) vyhl.č.372/2001?

V metodice rozúčtování topných nákladů jsou zřejmě velké chyby

Vložil Ing. Eva Vlášková (bez ověření), 21. Prosinec 2012 - 7:42 ::

Bydlím v třípokojovém bytě na pražském sídlišti. Pod námi bydlí blízká přítelkyně, která dlouhodobě provozuje s manželem soukromou lékařskou praxi blízko Štrasburku. Domů jezdí většinou jen na pár dní o velikonocích a pak ještě v letě. Svěřila mně proto klíče od bytu a tak jí jednou či dvakrát týdně chodím zalévat květiny a trochu vyvětrat. Má trvale uzavřený přívod topné vody do radiátorů a přesto má v bytě příjemnou teplotu, která podle spolehlivého bytového teploměru (udává minima i maxima) neklesá ani v mrazivých dnech pod 20 °C.

Výměna kotle

Vložil Anonymous, 17. Prosinec 2012 - 6:11 ::

Dobrý den , v bytovce se šesti byty / SVJ / je nutno vyměnit kotel ÚT . Je toto třeba schválit členskou schůzí , nebo je možné toto zajistit / objednat / předsedou výboru ?

Syndikovat obsah