Vytápění
Rozučtovani nakladu
mam dotaz v našem domě mame 68 bytovych jednotek kazda ma měrak tepla dale společne prostory bez topeni a nebytove prostory kde jsou jak sem zistil take topne telesa ale bez měřaku a jedou na plny vykon otazka zni kto by měl platit za nebytove prostory a je tady nejaka sankce
Změna korekčního koeficientu po výměně měřiče tepla na topení
Dobrý den, prosím o radu, do května doku 2012 jsme měli měřiče tepla E-ITN 10, v červnu došlo k jejich výměně za E-ITN 30.2. Následně nyní v roce 2013 ve vyúčtování za rok 2012 je od června použit jiný korekční koeficient, než byl použit do května (od června je vyšší). Je možné, že se s výměnou měřiče změnil korekční koeficient? Moc se mi to nezdá, přeci jen topení jsou pořád stejná jen je použit jiný měřič.
Děkuji
Petr Novotný
Nesouhlas s rozůčtováním nákladů podle rozlohy bytu.
Dobrý den, mohu dle práva nesouhlasit s vyúčtováním roku 2012
- přesněji s rozúčtováním nákladů na teplo.Náklady se zde neustále
Měřáky tepla a krb?
Dobrý den je povinnost instalovat měřáky tepla v domě? Přitápíme si krbem, máme chlad od podlahy a zdravotní problémy. Jak se postupuje v takovém případě? Teplo mám i z jiného zdroje(krbu). Sousedé topí jen ústředním topením. S dřevo si financuji sám. Teplo bude změřeno i dodané krbem a pak ještě započteno měřákem do společného? Co mám dělat, mám šanci protestovat, co byste mi poradili. Nedovolit měřáky? Co na to vyhláška? Děkuji Dan.
Kolik stupňů v obýváku?
Dobrý den, bydlím pod neobydlenou nezateplenou půdou. Výpočtová teplota pro obývák je dle vyhlášky 20 stupnů.Kolik je skutečná teplota pro tento pokoj (radiátor pod oknem ostatní stěny s jinými pokoji). Díky. D
Vyhláška pro teploty v domě
Dobrý den,
mám dotaz zda někdo neví jestli existuje nějaká vyhláška která stanovuje teploty v místnostech bytů? Našel jsem jen č. 194/2007 Sb, ale tam se nepíše kolik má být minimální či maximální teplota, kvůli přetápění. Děkuji.
Výpočet koeficientu za jednotku tepla
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak se spočítá koeficient, kterým se pak násobí kWh na měřiči tepla?
Máme nový byt v novostavbě, která je zateplená a má plastová okna (rok dostavby 2012) Pán, který to má na starost, spočítal číslo, které se nám zdá být dost vysoké,ale bohužel nejsme schopni to nijak vyvrátit.
Dům má vlastní kotelnu na uhlí. Víme jaká je spotřeba a koeficient za jednotku je tomu nepřiměřený. Je nám jasné, že se do čásky musí zahrnout i plat kotelníka, odvoz odpadu a elektrická energie, kterou kotle spotřebují, ale nevíme jak spočítat ten výsledný koeficient. Není na to nějaký vzoreček, který je srozumitelný i laikům :-) ? Ráda bych to přepočítala, abych měla něco, čím se hájit.
Rozpočet tepla v podkrovním bytě vůči ostatním -činžovní dům
Dobrý den, jsme letos poprvé odpojeni od centrálního vytápění a máme v domě (9bytů)plynovou kotelnu. Nyní přichází rozúčtování a horní byty v tomto domě, který má nezateplenou střechu, mají mnohem větší spotřebu, než byt níže položené. Dům je třípatrový,starší. Chci se zeptat, jak se dá zohlednit tato poloha bytu vůči ostatním. Zda existuje nějaký koeficient pro tyto byty. Měli jsme v bytě i firmu na termoměření a bylo nám řečeno, že máme velké uniky stropem… prosím o rady…děkuji hezký večer Houška
plynofikace domu v SVJ
Dobrý den,
potřebovala bych poradit:). Jsem vlastníkem nebytového prostoru v domě, kde jsou jak byty, tak nebytové prostory. Vlastníci založili SVJ. Všichni, at už vlastníme bytový nebo nebytový prostor přispíváme do fondu oprav dle svého vlastnického podílu a podílíme se tím na společných částech domu. Nikdo nemá žádné omezení co by se týkalo společných částí domu. Na schůzi se rozhodlo, že se provede plynofikace domu s tím, že z této plynofikace budou vyloučeny garáže a můj nebytový prostor. Rozhodlo se tím, že se nechalo hlasovat všemi přítomnými členy a když se sečetly hlasy a jejich podíly, tak zjistili, že tím, že se někdo zdržel halsování, tak jim jejich návrh, aby nebyl plyn zaveden do garáží a mého nebytového prostoru, neprošel. Obrátili se tedy na členy, kteří uvedli, že se zdržují hlasování a chtěli aby se rozhodli znovu s tím, že na jejich hlasu záleží. A oni se tedy rozhodli, že jsou pro. Takže plyn mít nebudu, ač bych ho tedy chtěla. Chci se zeptat, jestli je takovýto postup možný, zda může shromáždění odhlasovat a to ne všemi hlasy, že ač se dělá plynofikace celého domu ze společných peněz, kam přispívám, tak plyn mít nebudu. Jinak jiný vlastník jiného nebytového prostoru mít plyn bude. Plyn v domě nikdy nebyl, bude zřízen nově.
Vyúčtování
Dobrý den, protopila jsem v bytě 24dílů, po korekci mám najednou 741dílů…můžete mi někdo, prosím, laikovi vysvětlit, proč je tomu tak? Rozdělení topení je 60% na 40%…je toto oprávněné, aby když mám na topení 24dílů platit 741 dílů? Děkuji Ketrin




Poslední komentáře