Vytápění

Topení

Vložil Kamil (bez ověření), 3. Březen 2013 - 17:49 ::

Dobrý den, potřebuji radu. Koupil jsem byt v osobním vlastnictví, kde v kuchyni je velké nevzhledné topení. Nechal jsem si toto topení odstranit a nyní bytové družstvo, které spravuje celý vchod po mě chce, abych za toto topení, které již neexistuje platil následně: základní složka zůstává stejná a spotřební složka bude účtována jako průměr za poslední dva roky. Podotýkám, že v bytě před námi žil vlastník, který měl neustálé nedoplatky a velkou spotřebu topení. Prosím poraďte mi, jak v této věci postupovat, je možné, že nám můžou nařídit platbu spotřeby topení, které není?

Řešení hluku od stoupaček v rámci bytu

Vložil kktom (bez ověření), 1. Březen 2013 - 21:19 ::

Dobrý den,

bydlím v jednopokojovém bytě v posledním patře panelového domu. Trápí mě, dle některých běžný, hluk nesoucí se po stoupačkách topení. Jakékoliv řešení mimo můj byt (tzn. instalace vyvažovací armatury na patu stoupačky, nastavení ventilů v bytech podemnou) je na dlouhé lokte a tak jsem se zaměřil na řešení čistě v rámci mého bytu a vás bych chtěl požádat, zda-li mnou níže navržené řešení dává smysl.

Prvním krokem by bylo odstranění všech současných kovových trubek stoupačky až na úroveň podlahy (v mém bytě stoupačky končí, takže nikoho dál neovlivním). Ve druhém kroku by se na stoupačku hned u podlahy nainstalovala vyvažovací armatura, tak aby do další části trubek a ventilů šlo pouze potřebné množství vody a hluk nevznikal tam. Poslední částí by bylo nahrazení zbylých trubek trubkami plastovými (nebo pryžovými?), tak aby se zabránilo přenosu hluku ze zbytku stoupačky do mých radiátorů. Možná variace by ještě byla osazení plastového/pry­žového prvku před vyvažovací armaturu.

vysoká spotřeba tepla

Vložil Pavla K. (bez ověření), 26. Únor 2013 - 15:20 ::

Dobrý den, pokud vás neustále trápí vysoká spotřeba tepla, z vlastní zkušenosti bych doporučila odkázat vás na stránky firmy WILKOP- www.wilkop.eu , na těchto stránkách se nejen dozvíte příčiny problému týkající se právě vysoké spotřeby tepla, ale co je důležitější- i jeho řešení. Ze systémem EKOREG jsme více než spokojeni, protože návratnost investice nebyla ani 2 roky. A nadále už jen šetříme!

Pěkný den

Komíny

Vložil palouček (bez ověření), 26. Únor 2013 - 11:12 ::

Ráda bych vás poprosila o váš názor. V našich byt. jednotkách (SVJ)jsou komíny a dle prohl.vlastníka jsou součást společných částí budovy.Ve stanovách máme, že ve pod správu domu spadá i prohlídky a čištění komínů,a za d)revizí a oprav společných částí technických sítí, rozvodů elektrické energie, plynu, vody a odvodu odpadních vod, vzduchotechniky, společné televizní a rozhlasové antény a elektrických sdělovacích zařízení v domě a dalších technických zařízení podle vybavení domu. Jeden vlastník informoval správce – ((1) V souladu s prohlášením vlastníka budovy o osobě pověřené správou domu (dále jen ”správce”), anebo v souladu s usnesením shromáždění vlastníků jednotek (dále jen „shromáždění“) o ustanovení správce, může společenství zajišťovat provozní, technické, správní a obdobné činnosti spojené se správou domu a pozemku (zejména činnosti uvedené v článcích III.

Rozúčtování tepla - vyhláška 372/2001

Vložil dmimik (bez ověření), 22. Únor 2013 - 19:20 ::

Dobrý den, prosím o radu v této záležitosti. Jsme SVJ o 6 byt.jednotkách a máme vlastní kotel na vytápění. Během minulého roku se 2 vlastníci od centrálního vytápění odpojili s tím, že na vytápění společných prostor se nemíní podílet. Vzhledem k tomu, že ani jedna strana nezíská při hlasování 3/4 většinu (vlastník 1 odpojeného bytu má ještě příbuznou v jednom bytě), nemůžeme se na řešení dohodnout. Je v tomto případě možné použít vyhlášku 372/2001? Děkuji za pomoc. Dmimik

„Tepelné čerpadla pro panelové a bytové domy“

Vložil MSpacir, 20. Únor 2013 - 13:52 ::

Dobrý den, nerad bych se vnucoval, ale měl bych pro Vás nabídku. Dívám se že tady hodně řešíte vytápění a možnost odpojení od CZT (CV).

Naše společnost na vlastní náklady, v rámci podpory ochrany životního prostředí a rozvoje vytápění bytových jednotek obnovitelnými zdroji tepla, nabízí dodávku a instalaci tepelných čerpadel pro vytápění a ohřev TUV pro Váš bytový dům.

Následně s Vámi před instalací uzavřeme smlouvu o dodávce tepla a TUV, kdy cena tepla bude minimálně o 10% nižší, než od současného centrálního dodavatele a zároveň Vám umožníme získat levnější sazbu za odběr elektrické energie.

Zřízení alternativního zdroje tepla v bytovém domě - SVJ

Vložil TomasPil., 19. Únor 2013 - 10:24 ::

Dobrý den, rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s odpojením od centrálního vytápění a instalací vlastního zdroje tepla. Něco jsem již načetl ve vašich diskusích, zejména co se týká plynových kotelen. Z toho snad dobře chápu, že jste již přepojení někteří realizovali. Jak toto rozhodnutí hodnotíte s odstupem času? Vyplatila se investice do alternativního zdroje? Jaké jsou cca vaše úspory na vytápění? Setkali jste se s odmítavým stanoviskem při vyřízení stavebního povolení? Stalo se někomu, že by přípojku zamítl dodavatel plynu? Pokud jste zůstali připojeni i k CV – pouze jej nevyužíváte, co to pro vás znamená – myslím tím nějaké paušální platby, zajištění přístupu provozovatele CV a pod. Jakým způsobem jste tuto přestavbu realizovali – zajistili jste si dokumentaci a pak vybírali firmu a typ zařízení, nebo jste vše zadali dodavatelské firmě na „klíč“ a pak si jen vybrali technologii podle nabídky firmy? S kým máte dobré zkušenosti, koho – nebo jaký postup by jste doporučili? Děkuji za rady Tomáš Pilnaj

Prosba na zn. LAKE

Vložil Judr Janíček (bez ověření), 15. Únor 2013 - 10:49 ::

Včera jsem se zájmem přečetl diskusi k článku „V metodice rozúčtování topných nákladů jsou zřejmě velké chyby“, který napsala pí Vlášková.

Z diskuse k tomuto článku mně nejvíce zaujal příspěvek zn. LAKE, ve kterém se zmiňuje o připravované novele platné vyhlášky s následujícím komentářem: „„Měl jsem podezření, že ignoranti na ministerstvu slepí novelu vyhlášky tak, že bude ještě horší než současné znění. Utěšoval jsem se ale tím, že horší už to snad být nemůže. Ale povedlo se jim to!!! Absurdní, naprosto nesmyslnou a fyzikálně vadnou koncepci nové vyhlášky představil před dvěma dny (pozn. 23.12.2012) pan Josef Darebný z MMR. Základní složka má klesnout na 30%, spotřební složka bude 70%.“ Mimochodem s tímto závěrem zcela souhlasím.

Právo na regulaci teplot v bytě pomocí termostatických ventilů

Vložil tusalaj, 10. Únor 2013 - 10:22 ::

V bytech (bytový dům, plynová kotelna, ekvitermní regulace) máme na radiátorech termostatické ventily. Přes celý můj byt horem dolem vedou rozvodné trubky topení o celkové délce asi 30 m a průměru 6 cm (bývalý samotížný rozvod, dnes již čerpadlem), v ostatních bytech je délka tohoto velkoprůměrového vedení o poznání menší (max 10m, spíše méně). Přes celou zimu mohu mít vypnuté topení, přesto je teplota v bytě na hodnotách 24 – 26 C (v noci 22 C )= vytápím trubkami. Termostatické ventily jsou k ničemu a teplotu nemohu snížit – pouze neustálým větráním. Zkoušel jsem částečnou izolaci potrubí Mirelonem (tloušťka 10 mm), ale situace se zlepšila jen asi o 1 C. Teplota potrubí je cca od 33 – 38 C (měřeno amatérsky přiložení teploměru na potrubí)

Vyúčtování nejnižšího nákladu od průměru - topení

Vložil svjvmt, 7. Únor 2013 - 20:30 ::

Jakou teplotu navrhujete uvést jako ideální pro vyúčtování uživatelům jako nejnižší náklad od průměru – 16, 17, nebo 18°C? Poměr složek Z a S je 40:60. Dům není zateplen, IRTN jest. svjvmt

Syndikovat obsah