Vytápění
Cena tepla pro byt odpojený od CZT
Dobrý den, v našem SVJ je jeden byt legálně (t.j. se souhlasem stavebního úřadu i ostatních vlastníků) odpojený od CZT. Je vysloveně NUTNÉ, aby při vyúčtování tepla platil vlastník tohoto bytu základní složku tepla (dle podlahové plochy) a podílel se tak na celkové platbě za otop? Nebo je MOŽNÉ odhlasovat na shromáždění, aby byl platby zcela zproštěn (což je dle mého názoru nespravedlivé). Děkuji za vyjádření.
Změna koeficientu
V našem SVJ máme nově E-ITN Metra 30,2 s rádiovým odečtem. Před
jejich montáží firma uvedla, že soupis změřených radiátorů včetně
koeficientů obdrží SVJ. Ve vyúčtování byly nově uvedeny přepočítací
koeficienty (u původních indikátorů byl naprogramován výkon a přestup
tepla přímo v samotných měřácích). Výkony radiátorů nebyly
u původních E-ITN uváděny, ale znala jsem je od SVJ. Nyní v novém
vyúčtování je v oddílu
„Koeficienty“ uveden výkon radiátoru*koeficient přestupu tepla. Tyto
koeficienty jsou ve dvou případech shodné s původními výkony radiátorů
(deskové radiátory), ale ve dvou případech jsou zvýšeny asi o 33 % proti
původnímu výkonu (litinové radiátory).
Chybné vyúčtování tepla
Dobrý den,prosím o Váš názor.Obdrželi jsme vyúčtování za teplo,za rok 2012.V tomto vyúčtování je uveden počáteční stav měřáku tepla za rok 2012 nula a konečný stav 6050. V roce 2011 byl konečný stav měřáku 4121.Tato počáteční hodnota (4121)však ve vyúčtování za rok 2012 není Měřáky měněny nebyly. My ted máme nedoplatek za spotřebu 6050.Domníváme se ,že došlo k chybě ve vyúčtování.Jaký postup navrhujete zvolit.Velice děkuji.
Zákon o službách...
Dobrý den,
ráda bych se zeptala jak se má rozumět ustanovení § 5 zákona o službách kde je uvedeno
[(2) Nedojde-li k ujednání, nebo rozhodnutí družstva, anebo společenství, rozúčtují se náklady na služby takto …]
znamená uvedené, že SVJ může „ujednat“ pouze s některými vlastníky nějakou fixovanou cenu za služby a s ostatními se kterými se „nedohodne“ bude rozúčtovávat podle bodů a,b,c,d ? To by znamenalo že takto mohou být vyloučeni někteří ti vlastníci co se dohodli se SVJ např z úhrady rozdílu mezi fakturačním vodoměrem na patě domu a součtem bytových vodoměrů. Je takový postup správný a možný? A má do způsobu „ujednání“ co mluvit společenství prostřednictvím hlasování nebo se SVJ může rozhodnout zcela podle svého uvážení?
Reklamace vyúčtování
Dobrý den, dnes jsem obdržela vyúčtování za vytápění a služby za rok 2012, kde mám špatně uvedený počet osob 2,920. V bytě mám přitom od 12/2010 hlášeny osoby 2(do té doby byly 3). Toto vyúčtování budu reklamovat. Můžu ale reklamovat zpětně i vyúčtování za rok 2011, kdy je tam také špatný počet osob nebo je už pozdě? Děkuji za odpověď
Reklamace vyúčtování
Dobrý den, dnes jsem obdržela vyúčtování za vytápění a služby za rok 2012, kde mám špatně uvedený počet osob 2,920. V bytě mám přitom od 12/2010 hlášeny osoby 2(do té doby byly 3). Toto vyúčtování budu reklamovat. Můžu ale reklamovat zpětně i vyúčtování za rok 2011, kdy je tam také špatný počet osob nebo je už pozdě? Děkuji za odpověď
Kogenerační jednotka
Dobrý den, bylo nám nabídnuto vybudování vlastního zdroje tepla a elektrické energie. S tím, že CZT nebude odpojeno a budeme si z CZT dokrývat případné odchylky. Jedná se o kogenerační jednotku. S tím, že by vše zainvestovala ta firma a my si od nich kupovali po dobu 10 let teplo a popřípadě i elektrickou energii. S tím, že ceny jsou fixovány na burzu, což mi přijde férovy.
Má někdo s tímto zkušenost? Popřípadě uvažuje někdo o něčem podobné?
Děkuji
Martin Malý
teplota v bytě
Dobrý den, vím,že se tu hodně píše o vytápění, ale nenašla jsem nic k mému problému. Jsem v přízemním bytě v rohu, po d námi je sklep. V tomto období máe teplotu v bytě cca 17 – max.19 stupňů. Jsme vytápěni dálkově tři činžáky o 18 bytech. Volala jsem kvůli tomu na kotelnu a bylo mi sdělen,že se nebude topit je po sezóně a ještě k tomu mají někde něco rozkopaný. Na koho se mám obrátit? Vím, že i sousedi nahoře mají chlad ,ale shánět potřebný počet hlasů/jsme SVJ/ se mi nechce. Mám zavolat na hygienu? Protopila jsem přímotopem už za dva dny hodně elektřiny.
Spotřeba TE pro TUV
V předložených fakturách za teplo a TUV není správcem dodržen §6/1 Vyhl.372/2001 Sb. a tím je cena TUV proti minulému roku hodně navýšena.Na jednu PST jsou napojeny dva domy, v našem domě PST není. Měrná spotřeba dosahuje historické výše 0,525/m3 (1 m3 TUV vychází na více než Kč 800). Obvodový plášť domu je zateplen,plastová okna, vedení TUV izolováno polystyrenem. K uplatněné reklamaci SVJ nedoložilo žádné požadované podklady podle §7/3,podle §7/2f), ale předložilo předpis záloh, jakoby reklamace uplatněna nebyla. Je správce oprávněn spotřebu TE dělit mezi teplo a TUV v horším poměru než 60:40 %?
Zateplení jednoho domu v otopné soustavě tří domů a jejich rozúčtování - poraďte
Dobrý den, můžete prosím poradit ohledně objektivního rozúčtování nákladu v našem domě? Dům je společně ještě s dalšími dvěma domy napojen na centrální kotelnu, umístěnou v našich sklepních prostorech. V bytech jsou odpařovací kapalinové indikátory.Domy jsou v uliční čáře, obklopenými z obou stran dalšími domy. Jednotlivé domy a byty jsou symetrické. Náš dům prošel celkovou revitalizací, má nová okna a zateplení stěn domu ze dvou zbývajících stran. Můžete mi poradit jak můžeme objektivně rozúčtovat náklady na náš dům, když vlastně nyní díky zateplení máme značné úspory tepla, které se ovšem rozdělí mezi 3 domy?




Poslední komentáře