Vytápění
špatné rozúčtování tepla
Přišla jsem na chybu v rozúčtování tepla, která vznikla chybným účtováním započitatelné plochy bytu.Ve vyúčtování je uvedena správně plocha bytu,TUV je počítáno dle této plochy, ale teplo o 30m2 méně.Firma rozpočítává již zaplacené náklady mezi členy družstva, takže tímto zaplatil 1 člen méně na úkor ostatních členů. Takto chybně vyúčtovává firma teplo od samého začátku, tedy 12 let. Chtěla jsem tedy, aby udělali zpětně za 3 roky vyúčtování a rozdíly se srovnají. Nevím jestli je to tak správně, řekli mi, že je to takto vymahatelné. Svou chybu ale firma neuznala, tvrdí, že jim byly dodány špatné informace. U smlouvy jsem podklady pro rozúčtování nenašla, ale je jasné, že od nás mají správně metry, když je u TUV účtují správně.Má firma vůbec nějakou odpovědnost za provedené vyúčtování? Jak mám postupovat? Co když nájemník, kterého se to týká,odmítne poplatek zaplatit?
Výpočet korekce ve vyúčtování služeb (vytápění)
Dobrý den. Podobně jako další přispěvovatelé/tazatelé i já řeším aktuálně obdržené vyúčtování služeb. Našla by se dobrá duše, která by se podívala na mé vyúčtování a řekla, zda je provedená korekce standardní? Vyúčtování je zde: http://www.uschovna.cz/…4LWI3IZT-GML
Výpočet spotřební složky mi přijde dost zvláštní. Spotřeba sama o sobě je dost nízká (až mi samotnému přijde podezřele nízká). Půlku topné sezony jsme netopili, jelikož se byt rekonstruoval a jelikož je dům zateplený a byt má plastová okna, i bez vytápění v něm bylo příjemně (pro práci) – odhadem tak 19 stupňů. V druhé půlce topné sezony se topilo ± standardně (průměrná teplota kolem 21 stupňů).
vyúčtování - POČET SPOTŘEBOVANÝCH JEDNOTEK
Dobrý den,
obdržel jsem vyúčtování za rok 2012 s těmito parametry SPOTŘEBOVANÝCH JENOTEK – osazeny digitální měřiče na KAŽDÉM radiátoru (základní složku nákladů nerozporuji)
m2/ odečet / SPJ Místnost 1 (24,2 m2) – 102,0 … 2.468 Místnost 2 (16,2 m2) – 3,0 ......48 Místnost 3 (18,8 m2) – 0,0 ......0,0 Místnost 4 (12,8 m2) – 59,0 ......755,2
CELKEM 3.272 SPJ
pod tím je však drobným písmem napsáno, že "Provedena úprava spotřeby dle vyhlášky 372/2001: 8280 SPJ
Podotýkám, že místnost 2 a 3 nebyla z důvodu rekonstrukce využívána a hlavně narozdíl od místnosti 1 a 4 sousedí se zasklenou lodžií (1 a 4 s nezasklenou)
vyúčtování
Chtěla bych se zeptat jestli fakturu za rozúčtování tepla na bytové jednotky v částce cca 8000,–Kč lze hradit z FONDU OPRAV nebo ji má poměrovou částkou hradit každy vlastník bytové jednotky v ročním vyúčtování záloh. Děkuji
Instalace měřičů tepla
Dobrý den, jsme bytová jednotka o 7– mi bytech a velice vážně uvažujeme o instalaci měřičů tepla. Všichni souhlasí. Jaké musíme podniknout další kroky? Firmu na dodání měřičů už máme. Děkuji za odpověď.
Chybné vyúčtování tepla
Dobrý den. Prosím Vás o radu jak postupovat při chybném vyúčtování tepla. Dne 30. 4. 2013 jsem obdržela vyúčtování služeb za bytovou jednotku, kde mi bylo omylem proúčtována spotřeba 7728 jednotek tepla, skutečná spotřeba byla 728 jednotek. Budu podávat reklamaci Správě budov, která vede účetnictví za naše SVJ. Jsem vlastníkem další bytové jednotky, která byla 11 měsíců neobydlena, řádně jsem platila zálohy a skutečná spotřeba tepla v tomto bytě činila 124 jednotek (odečet měřidla). Ve vyúčtování mi bylo k těmto naměřeným jednotkám připočítáno dalších 1550 jednotek neměřeného tepla a náklad na neobydlený byt proúčtován ve výši Kč 11200,–-, což mě přijde jako skutečná nehoráznost. I proti tomuto výpočtu podám reklamaci.
90%- 10 % je to možné?
Dobrý den,
bydlím v podnájmu a přišlo mi vyúčtování tepla. Nedoplatek činil 19.000,–. Plocha mého bytu je 34 m2. Teplota v bytě nestoupla nad 19 °C. Topila jsem denně od 2 hodiny. Je to dle zákona možné?
Po upozornění majitele bytu na nemožnost takových vysokých nákladů mi bylo řečeno, že technik už u mě byl a vše je v pořádku. Přitom vím, že u mě nebyl (nikoho jsem nepouštěla). Na indikátoru mi stále nabíhají 4 jednotky/den, přestože už měsíc netopím (mám uzávěr na 0).
Družstvo má stanovené složky 90% a 10%!!! Je to dle zákona možné???. Spousta lidí v paneláku si odpojila radiátory a topí elektrikou, nebo vůbec. Mě pak účtují 90% naměřeného tepla na indikátoru, což si myslím, není spravedlivé, jelikož „vytápím“ svými max 19°C ostatní byty.
Vyúčtování tepla
Je možné, aby se vyúčtování tepla zpracované dvěmi různými firmami lišilo?
Velká spotřeba plynu na ohřev TUV - novostavba bytového domu
Dobrý den, nastěhovali jsme se do komplexu čtyř bytových domů (celkem asi 50 bytů), kolaudace v roce 2010. Vytápění a TUV je řešeno kotelnou se dvěma plynovými kotly. Zatím je jeobsazena třetina bytů. Každý byt je osazen kalorimetry a dále vodoměry na TUV. Ve vyúčtování za rok 2012 se objevila tato čísla: spotřeba TUV celkem 705 CBM (to celkem sedí se součty vodoměrů TUV ze všech bytů), spotřeba plynu cca 10.000 CBM pro ohřev TUV. V číslech je to spotřeba energie na ohřev TUV ve výši 0,71 GJ na kubík TUV. Finančně to nyní vychází na 300 Kč za kubík (po změně dodavatele plynu to bude asi 220 Kč n akubík).
Rozúčtování
Zdravím,
obdrželi jsme rozúčtování tepla a měl bych dotaz. Doma topím tak, že v obytných místnostech je cca 22–23´C, v ostatních místnostech cca 20´C. Každý rok topím úplně stejně, neboť se mi co do tepelné pohody takové nastavení termostatických ventilů osvědčilo. Každý rok je ve vyúčtování zohledněn stav poměrových měřidel (Doprimo) a zároveň korekční jednotky. Přestože jsem se snažil „nastudovat si“ vše, co jsem o korekčních jednotkách mohl najít, nerozumím tomu a nhebo jsem nenašel správnou literaturu… Zajímalo by mě, zda opravdu při způsobu, kterým doma topím, je normální, že k naměřeným jednotkám v počtu 549 (po korekci UF) je mi připočteno 570 jednotek jako „neměřené jednotky“ tedy jednotky korekční???




Poslední komentáře