Vytápění

výměna radiátorů

Vložil haha.poha (bez ověření), 24. Srpen 2013 - 16:28 ::

Provádím rekonstrukci bytu a chci dle projektu odborné firmy vyměnit na vlastní náklady stávající radiátory za deskové s tepelným výkonem přepočteným dle nového stavu domu a bytu. Stávající jsou dle projektanta velmi předimenzované. Jsou vyměněna okna a provedeno zateplení domu. Musím žádat o schůzi shromáždění a odsouhlašení 75% vlastníků? Na schůzi jich tolik ani nepříjde…haha.poha

započitatelná vytápěná plocha bytu

Vložil miloslav002 (bez ověření), 23. Srpen 2013 - 7:11 ::

Může mi někdo vysvětlit,proč jsou do vytápěné plochy bytu započítány všechny místnosti bez instalování otopného tělesa, když měření tepla je pouze na topidle a teplota ostatních místností(předsíň koupelna WC) je rozdílná od teploty místnosti s topidlem?

Škoda na komínu

Vložil Yenda, 20. Srpen 2013 - 18:39 ::

Dobrý den. V domě kde máme založeno SVJ došlo po zimě k zjištění, že jeden vlastník vinou špatného způsobu topení / pevná paliva / způsobil zadehtování komína tak, že z komínových dvířek průduchu který používá vytéká dehet. Jde o jedno komínové těleso s pět průduchy a je umístěn uprostřed budovy. Na schůzi SVJ se odhlasovalo přizvání odborné firmy, která měla posoudit příčiny dehtování a možné následky neřešení tohoto problému. / komín není vložkován / Na následující schůzi si vlastníci po seznámení s posudkem odhlasovali neopravovat. Proti opravě hlasoval i původce problému. Mám vážné obavy, že je otázkou času kdy dojde k prosáknutí dehtu do bytů a nutnosti pořízení nového komína. Což by znamenalo bourat a znovu stavět ve všech bytech a to v koupelně i kuchyni. Autor byl prokazatelně seznámen / uvedeno v zápisu ze schůze /s možnými následky svého počínání. V přijatých stanovách SVJ se doslova píše:„Člen společenství má povinnosti vlastníka jednotky… odstranit na svůj náklad závady a poškození, které na jiných jednotkách nebo na společných částech domu způsobil sám nebo ti kteří s ním jednotku užívají.“

kalorimetr vs měřáky na topení

Vložil Helena Zemlickova (bez ověření), 17. Srpen 2013 - 9:17 ::

Dobry den, mam nasledujici dotaz. Spotreba tepla meho bytu je merena kalorimetrem v kW, ostatni byty v dome ovšem mají měřáky na topení a spotřebu v GJ. Pri vyuctovani mi byla uctovana primerna spotreba, vlastni spotreba nebyla zohlednena. Pri reklamaci mi bylo sdeleno, ze neni mozne mit v dome dva typy mericu (dle zakona, bez jeho uvedeni) a reklamace nebyla uznana. V teto diskuzi jsem ale nasla prevod techto jednotek, takze predpokladam, ze vyuctovani by bylo mozne provest. Nevite prosim, zda to opravdu zakon nevylucuje (tedy ruzne typy meraku)? Dekuji za odpoved, HZ

rozúčtování tepla

Vložil chmelařová (bez ověření), 11. Srpen 2013 - 9:11 ::

Dobrý den,

bydlím v domě, který je rozdělen fakticky na 4 SVJ (každé má i svůj výměník, zdroj tepla je teplo z teplárny), ale má jen jednu patu na vstupní měření média, poté se to v garáži odbočuje ke každému výměníku, dům stojí od roku 1999. Náklady na teplo byly vždy vysoké, rozúčtovávalo se vždy provádělo komplexně na dům dle vyhlášky 372/2001 externí firmou ISTA, tedy plně doufám, že správně (a předpokládám, že zúčtovací jednotkou byl celý dům). Nyní se stalo to, že jedno SVJ svou část domu (domy, tak jak jsou děleny na SVJ jsou i stavebně takto dilatovány) zateplilo a pořídilo soláry na ohřev TUV, jedno SVJ zateplilo, jedno SVJ má jen ty soláry a jedno SVJ neudělolo nic (vše v průběhu let 2011–2012). Navíc jsme začali od ledna 2012 odečítat náměry i na měřidlech na patách jednotlivých výměníků (do té doby si jich nikdo nevšiml).

Vlastná kotolna

Vložil stevo27, 9. Srpen 2013 - 15:42 ::

Dobrý den prajem sme SVJ. Chcel by som vediet ci mame nejak moznost dostat zo stavebneho konania firmu ktora nam dodava teplo. Ide o to ze sme podali ziadost na stavebny urad o povolenie stavby vlastnej kotolne v spolocnych priestoroch, vsetko sa vybavilo k nasej spokojnosti mame vsetky potrebne dokumenty. Stavebny urad stavbu schvalil ale do dvoch dni sa dodavatel tepla dozvedel o nasom zamere a odvolal sa ze ma v nasich priestoroch svoje zariadenie t.j. merac na vstupe do bytovky. A ze musi byt ucastnikom konania. Tak ho stavebny urad pribral na konanie. Nasledne sa este odvolaval na kraj. Az sa mu podarilo ziadost zastavit, tak teraz skusame zaca odznovu. Ale chceli by sme aby uz dodavatel tepla nebol ucastnikom konania.

Chyby v indikaci teplot radiátorů mohou velmi zkreslit výsledky rozúčtování

Vložil Kyzlink (bez ověření), 15. Červenec 2013 - 10:27 ::

Technickým otázkám příliš nerozumím. V dalším proto většinou reprodukuji názory mého lépe informovaného známého na problém přesnosti náměrů indikátorů topných nákladů.

Indikátorem se rozumí technické zařízení, poskytující číselnou vstupní informaci pro rozúčtování nákladů na teplo. Ve smyslu vyhlášky se indikátory rozumí i principiálně odlišné a jinak nazývané přístrojové konstrukce stejného určení, založené například na denostupňové metodě a nebo na registraci funkce termostatických ventilů.

V současné době jsou nejvíce používány elektronické jednočidlové indikátory, které snímají střední teploty radiátorů a k ním se také váží následující poznámky.

Topení

Vložil strejdicek (bez ověření), 7. Červenec 2013 - 9:30 ::

Dobrý den, Mame problém s učtováním topení,potřebovali bychom poradit. Bydlíme v obecním domě,který je propojen ze Stacionářem pro děti. Jsou tady 3 byty a stacionář. Jedna kotelna vytápí celý objekt plynovým kotlem. Jak je možné že nám každoročně ± vyučtuji celkově se zalohama 42 000,– za topení za 3+1 a to hodně šetříme. Další byty jsou na tom stejně. Zdá se nám to hodně. Může nám někdo poradit co stím. Dříve tu stacionář nebyl a tyto potíže s placením tepla nebyli. Budeme radi za jakoukoli radu. Děkujem Janda

Povinná instalace ITN

Vložil lexulka, 4. Červenec 2013 - 13:20 ::

Dobrý den,

všichni majitelé bytových domů mají povinnost registrovat spotřebu tepla u konečných spotřebitelů prostřednictvím indikátorů topných nákladů a jejich instalaci je nutné provést nejpozději do 31.12.2014.

ITN jsou součástí společné části domů, uvažujeme tedy o jejich pořízení ze záloh tvořených dle § 15 ZoVB. Na BJ tak připadnou náklady na pořízení ITN v domě dle spoluvlastnického podílu. Lze jinak? Podotýkám, že dohody asi nedosáhneme.

Můžu poprosit o názor?

Díky a přeji hezký den

lex.

Prechod z UT na Podlahove topeni

Vložil MS (bez ověření), 2. Červenec 2013 - 11:04 ::

Je mozne v panelovem dome (SVJ) odpojit jeden byt (OV) od systemu ustredniho vytapeni (ostranit radiatory)? V ramci rekonstrukce teto bytove jednotlky by byl pouzit nezavisly zdroj vytapeni (elektricke podlahove topeni).

Pokud to mozne je, koho oslovit pro ziskani prislusneho povoleni?

Toto vlakno necht neni zaminkou pro debatu o vhodnosti podlaoveho topeni pro panelovy byt.

predem dekuji za odpoved

Syndikovat obsah