Vytápění
rozúčtování tepla
§4VYHLÁŠKA č. 372/2001 Sb. | Rozúčtování nákladů na tepelnou energii na vytápění v zúčtovací jednotce
(4) Rozdíly v nákladech na vytápění připadající na 1 m2 započitatelné podlahové plochy nesmí překročit u konečných spotřebitelů s měřením či indikací v zúčtovací jednotce hodnotu 40 % oproti průměru zúčtovací jednotky v daném zúčtovacím období. Pokud dojde k překročení přípustných rozdílů, provede vlastník úpravu výpočtové metody uvedené v odstavci 3.
Máme v domě stanoveno 50% základní+50% spotřební složku. Celý dům má plochu: 2348,96m celkem náklady v Kč 326411,70 50% zákl. 163 205,85
Změna dodavatele tepelné energie
Dobrý den,
jakožto SVJ máme domácí kotelnu provozovanou tepelnými zdroji ve vlastnictví města. Nyní nás město tlačí, abychom podepsali smlouvu s ČEZ Energo, s.r.o.,které staví a provozuje kogenerační jednotky. Přišli s nabídkou, že pokud s nimi podepíšeme smlouvu na 10 let o dodávkách tepla a TUV, převezmou ( koupí od města) TZ a modernizují nejen centrální kotelny kogeneračními jednotkami ale i sekundární rozvody a domácí kotelny a sníží náklady na vytápění a zásobování teplou. Mám obavy, aby v tom nebyl háček, zdá semi to příliš nadhodnocené. Ptám se tedy,má-li někdo zkušenosti s ČEZ energo, případně prosím o kontakt na odborníka v tomto směru,který by nám mohl poradit, jak postupovat.
Dodávka tepla do vlastního bytu ve SVJ.
Dobrý den.
Právoplatně vlastníme byt a tedy i jednotky v atypickém 18ti patrovém
panelovém domě, kde je 230 bytů. Na základě vyhodnocení venkovních
teplot, zcela v souladu s platnými zákony a vyhláškami, začal smluvní
dodavatel dodávat teplo mimo jiné objekty i do našeho domu, resp. k patě
domu k hlavnímu uzávěru. Do dnešního dne odmítá předseda výboru
dodávané teplo pustit do bytů. Na náš ústní dotaz, kdy se tak stane, že
vlastníme byt, který je ze tří stran vč. podlahy obklopen nebytovými
prostory a tudíž nemůžeme využívat kumulované teplo z okolních bytů,
že máme z důvodu alergie syna na podlaze většinou plovoucí podlahu nebo
dlažbu a ta je studená, nám bylo odpovězeno: Většina dotázaných lidí
(nás se samozřejmě neptal) si topit nepřeje a tak kvůli vám topit nebudu.
Dotazovaným lidem se nedivím, protože jim argumentuje zvýšenými náklady
na otop kvůli jedincům. Z tohoto důvodu se možnost domluvit s ostatními
spolubydlícími jeví jako bezvýsledná. Ve stanovách SVJ není o tom, že
regulace tepla bude prováděna na základě přání jakéhokoliv procenta
vlastníků, nebo že si výbor vyhrazuje toto činit, žádná zmínka. Musíme
toto jednání trpět, i když řádně platíme mimo jiné i zálohy
na teplo?
elektrické ohřívače vody připojené na ústření topení
Dobrý den, Jsme malé SVJ o šesti bytech na vesnici.V roce 2011 byl instalován nový ekologický samoobslužný kotel s násypkou, místo starého typu VSB. Kotel byl zabudován bez projektové dokumentace pouhým odhadem a je slabý. Má výkon cca 42 Kw. Starý byl silný cca 130 kw. Byla jsem proti. Když začnou mrazy, kotel nestíhá ohřát vodu a vytopit dům. Tento týden jsem zjistila, že dva nájemníci si instalovali el. ohřívače vody na centrání ústřední topení. Takže jim v zimě ohřívá vodu výše uvedený kotel. Instalaci provedli ještě za doby, kdy jsme patřili bytovému družstvu.
měřák na trubku?
Ahoj, tvoří se mi na 30cm cihlové stěně plíseň. Instaloval jsem podél zdi měděnou trubku (průměr 18mm), která je paralelně napojena na stoupačku stávajícího topení.Musí mít tato trubka měřící přístroj na odečet spotřeby tepla?
Děkuji.
Spotřebitel hradí náklady na vytápění (za poskytovanou tepelnou pohodu), nikoliv za spotřebované teplo
Na webu MMR byly v červnu 2012 zveřejněny „Úvahy k novele vyhlášky č. 372/2001“; tímto dokumentem byly odstartovány práce na novele citované vyhlášky. Návrh obsahuje záměry, které v případě realizace vystupňují problém věrohodnosti výsledků rozúčtování nákladů na teplo do nemožnosti.
Před časem tyto záměry novely kritizoval na portále LAKE: „Měl jsem podezření, že ignoranti na ministerstvu slepí novelu vyhlášky tak, že bude ještě horší než současné znění. Utěšoval jsem se ale tím, že horší už to snad být nemůže. Ale povedlo se jim to!!! Absurdní, naprosto nesmyslnou a fyzikálně vadnou koncepci nové vyhlášky představil před dvěma dny (pozn. 23.12.2012) pan Josef Darebný z MMR. Základní složka má klesnout na 30%, spotřební složka bude 70%.“ Přestože uvažovaná změna představuje zcela zásadní zásah do rozložení nákladového břemene mezi spotřebitele, uvedená informace zapadla bez patřičné odezvy.
Úspory v dodávkách tepla a UTV-tepelná čerpadla
pro všechna SVJ,která chystají rekonstrukci domů nabízíme konzultaci a realizaci vč.projektu převodu domu na vytápění tepelným čerpadlem.veškeré informace poskytneme nejprve písemně a v případě vážného zájmu i osobně v sídle Vašeho SVJ.Vyhotovíme vzorovou nabídku přímo na míru – platí i pro individuální investory – rodinné domy,penziony atd. možno dosáhnout úspory až 50–75 % , využití dotací apod.kontakt:tel.602 302 681 (SMS)ozveme se. Investice SVJ je splácena až z dosažených úspor,které jsou garantovány dodavatelem.Dodávka „na klíč“
reklamace vyúčtování teplé vody
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné reklamovat vyúčtování teplé vody v obecním bytě i po uvedeném termínu reklamací ve vyúčtování – tj. 21 dní. Nacházela jsem se v době reklamací delší dobu mimo bydliště z důvodu péče o rodinného příslušníka a teď po návratu jsem dodatečně zjistila, že odečet provedený správcovskou firmou (odečítací formulář koncem roku jsem kromě pracovníka odečítací firmy podepsala i já jako nájemce) neodpovídá skutečnosti, že došlo k chybě v desetinné čárce a má spotřeba teplé vody se tak navýšila o 100 kubíků. Mám nárok na přepočet vyúčtování teplé vody i po 21 denním termínu? Bylo mi správcem domů řečeno, že nemám nárok.
Měřáky na teplo - termoregulační ventily
Dobrý den, mám velkou prosbu a problém. Možná to tu už bylo řečeno, ale potřebuji znovu vědět, kdo jak je to s ventily. Majitel celého panelového domu se rozhodl, že nám udělá měřáky na teplo a přidá termoregulační ventily. Jak jsem později ve vyúčtování zjistil, tyto ventily nám rozpočetl, bez našeho souhlasu, do vyúčtování, takže za 5ks termoregulačních ventilů nám vyúčtoval celkovou cenu cca. 9.600 Kč. Nicméně tyto ventily má zapsané ve svém majetku. Chci se proto zeptat, kdo je majitelem ventilů, popř. zda má majitel právo nám tyto ventily naúčtovat.
reklamace
reklamace Vložil kra (bez ověření), 25. Srpen 2013 – 16:11 V našem domě (SVJ -dva vchody) byla několika vlastníky uplatněna v zákonné lhůtě opakovaně reklamace spotřeby tepla, konkrétně ve vyúčtování není zohledněna tzv. korekce dle § 4 odst. 4 dle vyhl. č. 372/2001 Sb.. Reklamace byla předána výboru SVJ, a na vědomí pak správci. Ze zpracovaných podkladů za r. 2011 je patrné, že 50% bytů je při vyúčtování zvýhodňováno a 50% znevýhodňováno (výsledek energetického auditu bez zohlednění korekce).Základní složka činí 40% , spotřební 60 %.




Poslední komentáře