Vytápění

minimalna teplota v byte

Vložil Tomas (bez ověření), 13. Prosinec 2012 - 10:32 ::

Chcem sa opytat, je nejaka minimalne teplota, ktora musi byt v byte, tak aby bol tento byt definovany ako obyvatelny? Urcuje nejaky zakon vyhlaska, aky je to obyvatelny byt vzhladom na teplotu? Dakujem

Bivalentní zdroj vytápění

Vložil Hana (bez ověření), 12. Prosinec 2012 - 21:40 ::

Dobrý den,

je tu někdo ze SVJ, které je připojené na CZT a k tomu si instalovalo bivalentní zdroj vytápění?

Prosím o zkušenosti a zhodnocení investice (ať už tepelné čerpadlo nebo solár).

Předem děkuji, Hana

Kalorimetr

Vložil Zdeněk (bez ověření), 11. Prosinec 2012 - 21:43 ::

Dobrý den,
chci se zeptat, kodo zodpovídá za správnou funkci kalorimetru. Tento kalorimetr není zahrnut do společných částí domu, spol. čísti domu končí u uzavíracích ventilů armatur.Kalorimetr je ve výměníku který spadá do vlastnictví majitele bytové jednotky. Děkuji za info

závada na plynoměru

Vložil martas52, 10. Prosinec 2012 - 20:56 ::

Zdravím. Sice jsem nějakou podobnou diskusi na toto téma zde zaregistroval,ale odpovědi na mou otázku jsem se nedohledal.můj dotaz bych formuloval asi takto:přišel jsem čirou náhodou na to,že se mi netočí na plynoměru hodiny.jak dlouho je ale plynoměr nefunkční netuším,nikdy jsem se o to nezajímal ani nijak plynoměr nekontroloval.mám ted obavy že může být plynoměr tzv.mimo provoz už i třeba několik let.za tu dobu normálně v topné sezoně topíme,k ničemu jinému plyn nevyužíváme.co se stane když by přišly na to že byl po tak dlouhou dobu plynoměr vadn

Když sousední byt netopí.

Vložil Krobot (bez ověření), 9. Prosinec 2012 - 23:20 ::

V novostavbě BD s vlastnickým bydlením dochází ke srážení vodních par na stěně sousedního bytu, který není od přejímky obydlen a vytápěn. Pověřený vlastník má pouze nefunkční kontakt na vlastníka bytu, který se zdržuje dlouhodobě v zahraničí. I kdyby se podařilo vlastníka vypátrat netuším jak ho přimět aby byt temperoval. Každý byt má vlastní plynový kotel. Zná pan LAKE nějaké řešení?

netopeni v zimnim obdobi

Vložil ostbull (bez ověření), 9. Prosinec 2012 - 16:00 ::

Dobry den,prosim o radu,bydlime v pronajmu bytu 3+1,ostatni jsou majitele.Mame v dome plynovy kotel ktery vyhriva vsechny byty a po ukonceni topne sezony prijde vyuctovani ktere se rozpocita na pocet bytu,jelikoz jsou vsechny rozmerove stejne.Problem ktery resime je ten ze se netopi kdyz je zima.Vcera v noci bylo –15 a v dome se netopi,topeni se zapina rano od 6 do prumerne 11hod pak odpoledne do 20hod a v noci vubec,bez ohledu na venkovni teplotu.Je mozne se neak branit?Je neaka vyhlaska?dekuji za odpoved

Poraďte mi prosím, ako postupovať

Vložil Aya (bez ověření), 7. Prosinec 2012 - 14:13 ::

Dobrý deň.Pred rokom sme kúpili byt,asi šesť rodín. Po roku prebieha zápis do KN.Bytové družstvo nám prinieslo vyůčtovanie, z ktorého vyplýva, že musíme zaplatiť za teplo 3000 Kč mesačne, nakoľko nemáme merače a do fondu opráv po nás vyžaduju čiastku 20 Kč/m2.Poviete si banalita, ale ročne sa jedná o okolo 80000 Kč spolu s el. energiou a to sa jedná o 2–3 izbové byty.Sme povinný platiť takéto čiasky,ako sa možeme braniť? Vďaka, Aya.

Vytápění bytu

Vložil Mek (bez ověření), 6. Prosinec 2012 - 0:28 ::

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali mi může společenství zakázat si vybudovat ve vlastním bytě vlastní vytápění. Dům má 12 bytů a každý má samostatný vztup a výstup na topení s měřícím přístrojem. Vlastní vytápění by nezasahovalo do společných prostor a původní připojení by bylo trvale odstraněno a na hlavním rozvodu zaslepeno. Pro montáž kotle bych musel odstranit připojovací trubky a touto demontáží nepoškodil společné prostory. Zařízení by montovala servisní dodavatelská společnost. Nikdo v SVJ se nechce vyjádřit. Mohou po mě vyžadovat doplatek za ztráty způsobené tím, že jsem se odpojen trvale z hlavního rozvodu? Samozřejmostí je zaplaceno vyúčtování za odběr tepla do doby odpojení.

co znamená ve vyúčtování tepla pojem podlahová plocha

Vložil cacorka, 4. Prosinec 2012 - 19:41 ::

Ve výkladu k vyhlášce 372/2001 jsem se dočetla,že je to vytápěná plocha.V členské knížce SBDO,jehož jsme byli členy,je uvedena vytápěná plocha 53m2,ve vyúčtování mám uvedeno 65,95 m2,celková plocha bytu je 67,75 m2.Bez radiátorů je předsíň(7,6),kou­pelna(2,5),klo­zet(1,6).Děku­ji za vysvětlení.

Provoz vlastní plynové kotelny - kondenzační kotle 2x 100 kW

Vložil Hlucháň, 19. Listopad 2012 - 0:53 ::

Naše SVJ provozuje od počátku r.2009 vlastní plynovou kotelnu pro bytový dům o 40 bytech. Přes pravidelné dotazy na revizní techniky nemám dosud kontakt na žádného provozovatele v okolí s obdobnm zařízením.
Rád bych si ověřil své názory a vyměnil zkušenosti s někým, kdo provozuje obdobné moderní zařízení.Máme kotle Buderus, řídící jednotka Amid, připojení na internet, možnost ovládání přes PC, mobil atd. Má někdo zájem?

Syndikovat obsah