Vytápění

Lze odstranit radiator ústředního topení?

Vložil PavelPokorny, 29. Srpen 2012 - 10:50 ::

Jaká jsou technická nebezpečí při odstranění radiátoru UT? Může představenstvo BD povolit odstranění radiátoru? Co když si nájemník radiátor odstraní přes zákaz představenstva? Jde o panelový dům s 12 patry. Radiátor bez odvzdušňovacího ventilu. Chová se radiátor se zavřeným regulačním ventilem jako odpojený? Děkuji za radu Pavel Pokorný

Nová kupní smlouva na dodávku tepla

Vložil Radka (bez ověření), 6. Srpen 2012 - 10:20 ::

Dobrý den, od dodavatele tepla jsme obdrželi nový návrh kupní smlouvy na dodávky tepla, obsah je složitý, máme různé připomínky, ale netroufáme si sami zhodnotit, může mi, prosím, někdo doporučit firmu (instituci) na konzultaci? Předem děkuji.

dodavatel plynu HALIMEDES

Vložil it, 4. Srpen 2012 - 18:34 ::

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli tu má někdo zkušenosti s dodavatelem plynu HALIMEDES, neboli www.plynule.cz Děkuji za pozitivní i negativní zkušenosti.

Spotřební složka ÚT při nulové spotřebě

Vložil gjd, 3. Srpen 2012 - 8:57 ::

Vzhledem k tomu, že byt není obývaný, měřič tepla vykázal za celý uplynulý rok nulovou spotřebu. Ve vyúčtování za teplo mi i při nulové spotřebě byla naúčtována jako spotřební složka ÚT tzv. korekce. Nikde jsem ale nenašel způsob a ani povinnost hradit spotřební část při nulové spotřebě, a to ani ve Vyhlášce č. 372/2001 Sb., §4, odst. 4, na kterou se správce odvolává. Proti základní složce a její úhradě námitky pochopitelně nemám. Máte prosím někdo s tímto jevem praktickou zkušenost?

vysoky ucet za plyn

Vložil stana (bez ověření), 1. Srpen 2012 - 13:04 ::

dobry den bydlime v pronajatem dome 2+1 obyvanych mistnosti vsechny ucty chodi p.majitelce v kasliku jsem nasla vyuctovani plynu za 24mesicu a tam nedoplatek 27000kc za 24mesicu jsme protopily 45000kc zda se mi to opravduneprimerene v dome kde jsme bydleli pred tim-3+1-nedolehali okna abyli spatne dvere a nedoplaceli jsme nikdy vic nez 3000kc s rocnim protopenim 19000kc poradite mi prosim jsem tak zoufala ze nebudu mit ani detem co dat jist pomozte dekuji kuvikova

Spotřeba tepla pro topení a ohřev TUV

Vložil Petr D (bez ověření), 26. Červenec 2012 - 20:40 ::

Marně se snažím získat nějaké údaje o nákladech na vytápění a ohřev TUV od tepláren v okolních domech ( Praha 11 ), abych mohl provést srovnání. Jestli máte prosím někdo níže uvedené údaje, podělte se o ně, třeba to pomůže i ostatním ve zorientování se, jak na tom jsou.

Počet bytů 166, celková plocha bytů 10 600 m2, zatepleno, vyměněny okna, zregulovaná topná soustava, podchyceny drobné úniky na topení a cirkulaci TUV.

Spotřeba tepla za rok 2011: 0,23 GJ/ m2 plochy bytu

Spotřeba tepla pro TUV ( ohřev na 52 až 55° ) za rok 2011: 0,25 GJ/ m3

Vytápění

Vložil Michal (bez ověření), 21. Červenec 2012 - 18:39 ::

Dobrý den, prosím o radu. Na vlastním pozemku budu mít tepelné čerpadlo o výkonu 40kW budu potřebovat licenci?Děkuji

Vložkování komínu

Vložil Vladimír Šplíchal, 19. Červenec 2012 - 20:31 ::

Náš dům je ve společenství vlastníků. Má 8 bytů a centrální plynové vytápění. Každý byt má navíc svůj komín. Do svého bytu jsem si pořídil malá krbová kamna. Při připojování mě kominík doporučil vyvložkovat komín, pouhým zasunutím nerezové trubky bez nutnosti komín vrtat. Vyvložkování si samozřejmě zaplatím sám.Mám dotaz, zda k vyvložkování komínu potřebuji souhlas všech vlastníků.
Vladimír

Výstavba vlastní kotelny - souhlas s odpojením, nesouhlas s výstavbou - řešení?

Vložil SVJ Haškovka, 16. Červenec 2012 - 11:28 ::

Dobrý den.

Pro neustálé zdražování a neprůhledné účtování již tak vysokých nákladů na otop a TUV (otop bytu 40m2 20.000Kč a ohřev 40m3 8000Kč za GJ + 2500 za vodu!!!) jsem se jako člen poohlédl po řešení – výstavba vlastní kotelny se přímo nabízí. Jsme totiž vytápěni domovní kotelnou umístěnou ve vedlejším domě (24 bytů) a vytápí i nás (36bytů) Provozovatelem je komerční subjekt. Přesvědčil jsem výbor, uspořádali jsme schůzi – na ní se pro odpojení a výstavbu kotelny vyslovilo 83% vlastníků jednotek. A ted jsme v bodu, kdy nevíme jak dál.

Bojler pro více zúčtovacích jednotel

Vložil Jana B (bez ověření), 10. Červenec 2012 - 15:02 ::

V předávací stanici jednoho z domů je umístěn bojler, který je součástí systému CZT v obci. Příprava TUV v boileru je prováděna výhradně ze zdroje CZT ( nikoliv např. v kombinaci s elektřinou) a slouží celkem pro 6 SVJ. Kdo bude platit pořízení nového bojleru, pokud ten původní doslouží – dodavatel tepla nebo SVJ? Děkuji

Syndikovat obsah