Vytápění

Náklady na topení - cena GJ, kalkulace

Vložil Toma, 5. Duben 2012 - 18:53 ::

Jsme SVJ – dům o 56 BJ (u domu je kotelna, kdysi postavená jako součást domu, ale nyní patřící městské a.s.), která vytápí jen a pouze náš BD. Cena GJ se blíží 700 Kč/GJ – ale to je cena, tkerá je stanovena jako jednotná pro celou a.s. v rámci města. Můj dotaz zní, zda někdo ví o judikátu, který stanovil to, že kalkulce takovéto kotelny nemůže být jako jednotná, ale jen kalkulace nákladů této konkrétní kotelny. Mám dojem, že jsem takový judikát (resp zmínku o něm) viděl buď na tomto portále nebo jinde. Může někdo pomoci ? Děkuji.

Rozúčtování nákladů na teplo

Vložil alda (bez ověření), 5. Duben 2012 - 13:34 ::

Dobrý den, sdělte mi prosím zdroj pro stanovení koeficientu polohy místnosti a dále jakou mám možnost zjistit dodržování odchylky 40% od měrného nákladu na m2 v bytech od měrného nákladu na m2 v celém objektu. Děkuji alda

Měřiče tepla

Vložil Luky, 5. Duben 2012 - 6:52 ::

Dobrý den, bydlím v posledním patře panelového domu ve kterém před šesti lety proběhla celková revitalizace. V koupelně jsem si nechal namontovat žebřík , místo zesílené stoupačky. Žebřík je bez termostatického ventilu, aby byl zachován oběh vody. Loni mi byl na tento žebřík namontován měřič tepla. Je to tak v pořádku? V ostatních bytech v posledním patře měřič na zesílené stoupačky namontován nebyl, přitom plocha té „roury“ je možná ještě větší než mého žebříku.Poradíte?

Vytapeni

Vložil Aujezdsky Vitezslav (bez ověření), 4. Duben 2012 - 21:05 ::

Dobry den,muze si SVJ odsouhlasit velikost pokoje pro vypocet zakladni slozky, kde si vymontovali radiator.Tento pokoj si zmensili o 4m.Dale nam ve vyuctovani nezohlednili polohu bytu.Pri reklamaci nam odpovidaji,ze je vse v poradku.

Dekuji za nazor. Aujezdsky.

odpojení topení v bytě od stoupaček

Vložil dům hrůzy (bez ověření), 2. Duben 2012 - 19:04 ::

zákon 458/2000sb

Odpojení ústředního topení od společných stoupaček,je možné i bez jakéhokoliv povolení a to v případě ,že radiátory a vodorovné potrubí v bytě,je v prohlášení vlastníka součástí bytové jednotky.Toto odpojení můžete provést bez souhlasu SVJ i stavebního úřadu.Zde je příslušný paragraf.

zákon kdo musí žádat o povolení 458/2000 §77 odst.6,vysvětluje co je rozvodné tepelné zařízení a §79 vysvětluje co je tepelná přípojka.Při odpojení tepelné přípojky,nepot­řebujete od nikoho souhlas!

smlouva na dobu určitou nebo neurčitou ?

Vložil František Havelka (bez ověření), 2. Duben 2012 - 7:30 ::

Dobrý den ,chtěl bych se Vás zeptat,naše společenství SVJ se chce odpojit od dodavatele tepla a pořídit si vlastní plynovou kotelnu . Smlouvu s dodavatelem máme do roku 2015 na dobu určitou (cca v té době se chceme odpojit )Místopřeceda vyslovil názor že je lepší smlouva s teplarnou na dobu neurčitou,že se s této smlouvy na dobu neurčitou se dá snadno vyvázat. Připadá mito na hlavu postavené!
Budu rád za vaše názory děkuji Franta.

Plynová kotelna

Vložil Ladislav Macák , Louny (bez ověření), 28. Březen 2012 - 10:45 ::

Jsme SVJ : Bytový dům o dvou podlaží ,8 byt. jednotek cihlový dům , v každém bytě jsou komíny ,
v současné době jsme napojení na CZT a uvažujeme o odpojení a zřízení vlastní plynové kotelny .
Mám dotaz co by bylo výhodnější z hlediska investic a úspor na vytápění a ohřev TUV.

  1. Bytová kotelna
  2. V každém bytě mít svůj vlastní plyn. kotel pro vytápění a ohřev
TUV .
Předem děkuji za odpověď L. Macák

Nulové náměry indikátorů = odpojení od centrálního vytápění

Vložil earwik (bez ověření), 27. Březen 2012 - 20:09 ::

Dobrý den,

rád bych se zeptal na jednu věc, kterou řešíme v našem domě, ale nenašel jsem tu na ní jasnou odpověď.

Otázka zní – lze nulové náměry na topeních považovat za odpojení od centrálního vytápění a tedy účtovat pouze základní složku?

Přijde mi to divné, protože pak jednak takové rozúčtovaní odporuje vyhlášce v tom smyslu, že se platba za m2 odchyluje od průměrné platby o více než 40 % a navíc tím vzniká zjevný nepoměr mezi těmi, kteří mají „úplnou nulu“ a těmi, kteří mají velmi malé náměry. Na první skupinu by se neuplatnily korekce, které by srovnaly platbu minimálně na 40% mez, na druhou ano. Navíc máme nainstalované hlavice, které se při poklesu teploty pod mez tepelné stability objektu automaticky otevírají, proto, pokud by do těchto bytů neproudilo teplo odjinud (sousedi, stoupačky), by se radiátory pustily a nulové náměry by nebyly možné.

Teplota v sušárně

Vložil Ing. Karel Stehlík (bez ověření), 27. Březen 2012 - 14:42 ::

Dobrý den, prosím o jednoznačnou odpověď jaká má být teplota v sušárně podle vyhlášky, jde o potvrzení 15+1+2 tedy celkem 18 stupňů celsia? Ing. Karel Stehlík

mimořádné plomby na poměrová měřidla tepla

Vložil MiliVanili, 22. Březen 2012 - 20:46 ::

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli má někdo zkušenost s použitím mimořádných plomb na upevňovací šrouby měřidel na radiátor a nebo na samotná poměrová měřidla.

Syndikovat obsah