Vytápění
Náklady na topení - cena GJ, kalkulace
Jsme SVJ – dům o 56 BJ (u domu je kotelna, kdysi postavená jako součást domu, ale nyní patřící městské a.s.), která vytápí jen a pouze náš BD. Cena GJ se blíží 700 Kč/GJ – ale to je cena, tkerá je stanovena jako jednotná pro celou a.s. v rámci města. Můj dotaz zní, zda někdo ví o judikátu, který stanovil to, že kalkulce takovéto kotelny nemůže být jako jednotná, ale jen kalkulace nákladů této konkrétní kotelny. Mám dojem, že jsem takový judikát (resp zmínku o něm) viděl buď na tomto portále nebo jinde. Může někdo pomoci ? Děkuji.
Rozúčtování nákladů na teplo
Dobrý den, sdělte mi prosím zdroj pro stanovení koeficientu polohy místnosti a dále jakou mám možnost zjistit dodržování odchylky 40% od měrného nákladu na m2 v bytech od měrného nákladu na m2 v celém objektu. Děkuji alda
Měřiče tepla
Dobrý den, bydlím v posledním patře panelového domu ve kterém před šesti lety proběhla celková revitalizace. V koupelně jsem si nechal namontovat žebřík , místo zesílené stoupačky. Žebřík je bez termostatického ventilu, aby byl zachován oběh vody. Loni mi byl na tento žebřík namontován měřič tepla. Je to tak v pořádku? V ostatních bytech v posledním patře měřič na zesílené stoupačky namontován nebyl, přitom plocha té „roury“ je možná ještě větší než mého žebříku.Poradíte?
Vytapeni
Dobry den,muze si SVJ odsouhlasit velikost pokoje pro vypocet zakladni slozky, kde si vymontovali radiator.Tento pokoj si zmensili o 4m.Dale nam ve vyuctovani nezohlednili polohu bytu.Pri reklamaci nam odpovidaji,ze je vse v poradku.
Dekuji za nazor. Aujezdsky.
odpojení topení v bytě od stoupaček
zákon 458/2000sb
Odpojení ústředního topení od společných stoupaček,je možné i bez jakéhokoliv povolení a to v případě ,že radiátory a vodorovné potrubí v bytě,je v prohlášení vlastníka součástí bytové jednotky.Toto odpojení můžete provést bez souhlasu SVJ i stavebního úřadu.Zde je příslušný paragraf.
zákon kdo musí žádat o povolení 458/2000 §77 odst.6,vysvětluje co je rozvodné tepelné zařízení a §79 vysvětluje co je tepelná přípojka.Při odpojení tepelné přípojky,nepotřebujete od nikoho souhlas!
smlouva na dobu určitou nebo neurčitou ?
Dobrý den ,chtěl bych se Vás zeptat,naše společenství SVJ se chce
odpojit od dodavatele tepla a pořídit si vlastní plynovou kotelnu . Smlouvu
s dodavatelem máme do roku 2015 na dobu určitou (cca v té době se chceme
odpojit )Místopřeceda vyslovil názor že je lepší smlouva s teplarnou na
dobu neurčitou,že se s této smlouvy na dobu neurčitou se dá snadno
vyvázat. Připadá mito na hlavu postavené!
Budu rád za vaše názory děkuji Franta.
Plynová kotelna
Jsme SVJ : Bytový dům o dvou podlaží ,8 byt. jednotek cihlový dům ,
v každém bytě jsou komíny ,
v současné době jsme napojení na CZT a uvažujeme o odpojení a zřízení
vlastní plynové kotelny .
Mám dotaz co by bylo výhodnější z hlediska investic a úspor na
vytápění a ohřev TUV.
- Bytová kotelna
- V každém bytě mít svůj vlastní plyn. kotel pro vytápění a ohřev
Předem děkuji za odpověď L. Macák
Nulové náměry indikátorů = odpojení od centrálního vytápění
Dobrý den,
rád bych se zeptal na jednu věc, kterou řešíme v našem domě, ale nenašel jsem tu na ní jasnou odpověď.
Otázka zní – lze nulové náměry na topeních považovat za odpojení od centrálního vytápění a tedy účtovat pouze základní složku?
Přijde mi to divné, protože pak jednak takové rozúčtovaní odporuje vyhlášce v tom smyslu, že se platba za m2 odchyluje od průměrné platby o více než 40 % a navíc tím vzniká zjevný nepoměr mezi těmi, kteří mají „úplnou nulu“ a těmi, kteří mají velmi malé náměry. Na první skupinu by se neuplatnily korekce, které by srovnaly platbu minimálně na 40% mez, na druhou ano. Navíc máme nainstalované hlavice, které se při poklesu teploty pod mez tepelné stability objektu automaticky otevírají, proto, pokud by do těchto bytů neproudilo teplo odjinud (sousedi, stoupačky), by se radiátory pustily a nulové náměry by nebyly možné.
Teplota v sušárně
Dobrý den, prosím o jednoznačnou odpověď jaká má být teplota v sušárně podle vyhlášky, jde o potvrzení 15+1+2 tedy celkem 18 stupňů celsia? Ing. Karel Stehlík
mimořádné plomby na poměrová měřidla tepla
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli má někdo zkušenost s použitím mimořádných plomb na upevňovací šrouby měřidel na radiátor a nebo na samotná poměrová měřidla.




Poslední komentáře