Vytápění

výše placení záloh energii

Vložil Čtvrtečka (bez ověření), 24. Leden 2012 - 17:44 ::

Dobrý den-dostávám rozpis záloh od BOHEMIA ENERGY.
Otázka-jsem povinen hradit plnou výši záloh??,i když jim napíši že to neodpovídá skutečné spotřebě-protože šetřim a oni mě nutí,že musim platit,zasílají upomínky-musim je přeplácet???Když jim napíši stav spotřeby,že zálohy neodpovídaji -oni to nerespektují a vymáhaji pak poplatky za neuhrazenou výši

rozúčtování tepla pro zateplený a nezateplený objekt

Vložil Frank (bez ověření), 23. Leden 2012 - 17:52 ::

Dobrý den, prosil bych Vás o radu. Jsme větší objekt se třemi společenstvími (t.j. 3 stejné objekty se stejnými podlahovými plochami).Měření tepla a fakturace je prováděna na přívodu před těmito objekty jedním měřidlem.Dva objekty jsou zateplené a 1 nezateplený. V současné době je prováděno rozúčtování tak, že na každý objekt připadá 1/3 nákladů. Poté každý objekt rozpočítává podle poměrových měřičů tepla náklady na jednotlivé byty.Podle našeho názoru je nutné uvažovat s „polohovým koeficientem“ pro nezateplené domy obdobně jako platí koeficienty pro rozdílné umístění bytů(poslední podlaží a pod.).Mohli byste nám poradit zdali na spravedlivější rozúčtování máme „nárok“ ?

topení

Vložil svabenikova, 16. Leden 2012 - 9:58 ::

Dobrý den, prosím o radu. Chtěla bych vědět, na jakou teplotu v bytě mám nárok. Bydlím v panel. domě. Vím, že ze zákona má být min. 20 stupňů, což splňujeme. Chtěla bych teplotu vyšší, mám doma kojence a např. při koupání je to nedostačující teplota. Topím neustále na maximum (na termost. hlavici číslo 5) a doma máme 22 st. Výbor mi již několikrát sdělil, že na vyšší teplotu nemáme nárok, že splňují hodnoty dané ze zákona. Já ale nechci na topení šetřit. Měla jsem za to, že si každý může teplotu regulovat a ne že dají max. 22 st a víc už nedosáhnu. Pro kojence vhodná teplota je 23–25 st během dne a to zaboha nikdy nevytopím. Řeším to s výborem již od začátku topné sezony a bez výsledku. Prý si mám koupit el. přímotop. K navýšení teploty je potřeba 2/3 nájemníků a to nás tolik není. Děkuji za odpověď.

Rozúčtování tepla - kapacitní a spotřební složka faktury

Vložil Ondřej M. (bez ověření), 11. Leden 2012 - 11:58 ::

Dobrý den,

v našem SVJ řešíme rozúčtování tepla. Rozúčtování provádí „odborná firma“ na základě elektronických měřičů energie dodané topným tělesem. V minulých letech firma provádějící vyúčtování musela často přistoupit ke korekcím tak, aby náklady na vytápění na m2 nepřesáhly rozmezí ±40% průměru. Vzhledem k tomu, že se objevily dotazy, proč k těmto korekcím dochází, zkoumali jsme, jak vlastně výpočet probíhá.

Mimo jiných nejasností ve výpočtu a neochotě firmy sdělit konkrétní postup (prý „firemní know-how“) jsme došli k tomu, že velká část problémů vzniká tím, že na základní a spotřební složku se rozděluje celá faktura od Pražské plynárenská – tj. kapacitní i spotřební složka. Jinými slovy – základní složka rozúčtování pak pokryje víceméně jen kapacitní složku faktury a spotřební složka skutečnou spotřebu (tj. celá se rozpočítává podle náměrů měřičů a byty s nulovými náměry se nepodílí na platbě za vytápění spol. prostor apod.).

Oprava v bytě v lastníka

Vložil Dana4, 4. Leden 2012 - 19:52 ::

Je možné na shromáždění přítomnými vlastníky odhlasovat,že žádné opravy v bytech se z „fondu oprav“ neplatí, ačkoliv stanovy a prohlášení vlastníka hovoří o topné soustavě jako o společném vlastnictví? Dana

Zohledňuje se při výpočtu zasklení lodžie?

Vložil Martina Marková (bez ověření), 3. Leden 2012 - 23:16 ::

Dobrý den,

chci se zeptat, zda se při výpočtu nákladů na vytápění zohledňuje i zasklení lodžie. Jako jediní v celém domě jsme si nechali zasklít lodžii, čímž nám výrazně klesla spotřeba tepla. Souhlasím s tím, že pokud někdo nevytápí byt, resp. nechá se vytápět sousedy, pak je mu doměřeno 60% průměrné spotřeby. Ale jak je to v tomto případě, kdy nám spotřeba klesla vlastními náklady a tudíž o parazitování na sousedech nejde? Musíme také zaplatit doměření?

Děkuji za odpověď.

Topení v domě

Vložil Alice K, 3. Leden 2012 - 20:10 ::

Dobrý den. V průběhu tří let budeme muset řešit co dál s vytápěním bytových jednotek. Nyní je všech šest bytů SVJ vytápěno plynovou kotelnou přímo v domě. Nyní se ozývá část vlastníků, že nesouhlasí se společným topením a požadují vytápění bytů jednotlivě. Musí být rozhodnutí o novém způsobu vytápění stoprocentní, nebo stačí většinový souhlas ? Jak mám vysvětlit jednomu nebo dvěma vlastníkům, že se nemohou jen tak svévolně odpojit od topení ? Děkuji.

vyúčtování tepla

Vložil Anonymous, 30. Prosinec 2011 - 22:11 ::

Dobrý den, prosím, nemáte někdo kontakt na někoho, kdo by mi vypočítal započitatelnou podlahovou plochu bytu pro rozúčtování tepla? Anna

Kdo zajistí instalaci ITN ?

Vložil Aneta (bez ověření), 27. Prosinec 2011 - 19:31 ::

Dobrý den,
byla jsem informována, že již tento rok máme měřidla ITN po době životnosti. Zajímalo by mne jak se mají tato měřidla měnit (máme E-ITN-10.7 od Metry Blansko). Jde o to, že nebudou vypovídat službu „NAJEDNOU“ ale „POSTUPNĚ“. Snahou v našem SVVJ je ale „vycucnout je na maximum“ (to je výrok předsedy). Z toho mi ale plyne, že kdykoli v následujícím roce mohou tyto ITN vypovědět službu – nikdo se ale v našem SVJ nechce o problému bavit – údajně mu nerozumí – je tedy zjevné, že v prvním roce to poškodí JEN NĚKOHO a teprve až to vypoví službu většině – pak se možná udělá „tunel“ do „Fondu oprav“.

rozúčtování tepla

Vložil Anonymous, 22. Prosinec 2011 - 9:52 ::

Dobrý den, prosím o radu. V našem bytovém domě jsou obchody a byty. Je správné tvrzení, že pro obchody se rozúčtovává teplo podle započitatelné podlahové plochy (výpočet dle vyhl. 372/2001 Sb. příl. A odst. 1) a pro byty, kde je v cca 1/4 nevytápěný prostor (chodby, koupelny) se rozúčtovává podle podlahové plochy (tj. uplatňuje se výpočet dle vyhl. 372/2001 Sb. příl. A odst. 2C)? Nemá být rozúčtování také podle započitatelné podlahové plochy? Lze v jednom objektu používat na část jednotek započitatelnou podlahovou plochu a na část podlahovou plochu? Předem děkuji za odpověď.

Syndikovat obsah