Vytápění

Ucpávka na stoupačce

Vložil Topenář (bez ověření), 15. Listopad 2011 - 10:28 ::

Dobrý den, mám následující dotaz: u jedné stoupačky topení, která vede koupelnami, si v minulosti všichni vlastníci (někteří dokonce ještě nebyli vlastníci) odřezali. Nyní je poslední radiátor v posledním patře a vlastník ho chce též odstranit s tím, že stoupačku zaslepí. Myslím, že je to nesmysl, že i když bude radiátor odstraněn, měla by být stoupačka zachována tak, aby voda kolovala. Jaké máte názory a zkušenosti? Děkuji.

Revize komínů - panelák

Vložil Anonymous, 14. Listopad 2011 - 11:04 ::

Dobrý den,

prosím vás, je povinnost provádět revizi komínů i v paneláku s dvěma prádelnami, které ale nejsou už desítky let používány?

Díky, Hana

oprava komínu, kdo jí má hradit?

Vložil Tomáš (bez ověření), 10. Listopad 2011 - 12:09 ::

Dobrý den! Jsem vlastníkem bytové jednotky v bytovce patřící družstvu. Před několika dny byla na žádost družstva provedena kontrola a čištění komínů ( každá bytová jednotka má svůj plynový kotel a komín.) Můj komín byl shledán v dezolátním stavu a je nutné okamžité převložkování v ceně cca 18 tisíc. Dotaz mám k tomu, zda tuto opravu musím hradit já, jakožto vlastník bytové jednotky a plynového kotle nebo družstvo ( či fond SVJ). Ve smlouvě s družstvem je uvedeno, že družstvo bude vykonávat pravidelné kontroly a čištění komínů, je tam i přímo uvedené měsíční částka v rozpisu celkové platby družstvu ( za vodu, el. energii ve společných prostorách atd. )

Kotelna.

Vložil Larry (bez ověření), 8. Listopad 2011 - 14:04 ::

Dobrý den. Naše SVJ se v současné době rozhoduje pro odpojení centrálního vytápění a pořízení domovní kotelny.Prošel jsem diskuze tohoto portálu,ale bohužel, nenalezl jsem jediný kvalifikovaný příspěvek jak může SVJ jako nezisková organizace takovéto zařízení pořídit a provozovat(dle zákona může nabývat majetek pouze za účelem správy domu).Rád bych se Vaším prostřednictvím dověděl, jak kotelnu v souladu s platnými předpisy finančně a vlastnicky řešit, jak řešit provozování(300 kW) a jak účtovat pořízení a provoz. Děkuji předem za k

Polohové redukční koeficienty - mohu si vybrat?

Vložil VojtaS, 8. Listopad 2011 - 9:44 ::

Pro rozúčtování nákladů za topení jsou v našem domě použity polohové red. koef. dle takovéto tabulky: http://www.uchytil.eu/…icienty.html Všechny místnosti ve 3 bytech v přízemí mají použitou redukci 10% „nad nevytápěným sklepem“. Většina sklepních prostor je skutečně nevytápěná (není osazen radiátor). Jednou místností společných prostor je ale dílna, která je přístupná všem vlastníkům (občas někým využitá) a ta je osazena radiátorem. Vlastník bytu nad dílnou pouští radiátor v dílně naplno a zlepšuje si tak tepelnou pohodu ve svém bytě, na což mu přispějí ostatní vlastníci.

Čtyři vlastníci nechtějí do bytů měřiče tepla.

Vložil Monika. (bez ověření), 4. Listopad 2011 - 14:37 ::

Dobrý den.Náš bytový dům obsahuje 15.bytových jednotek.Jsme SVJ a teplo rozpočítáváme podle metrů čtverečních na byt.Máme svoji kotelnu,a chceme měřiče tepla.Čtyři vlastníci nesouhlasí,a měřiče nechtějí.Vymlouvají se na to,že by to děti stejně rozbily nebo ulomily.Jak máme postupovat?

Prominutí poměrné složky ta teplo

Vložil Slávka (bez ověření), 4. Listopad 2011 - 9:29 ::

Dobrý den. Mám dotaz: v našem domě, kde jsou všechny byty v osobním vlastnictví máme vlastní výměníkovou stanici. Pára, která slouží pro výrobu tepla a TUV je dodávána centrálně z tepelného hospodářství. V domě je jeden byt, který si změnil centrální vytápení za vlastní plynový kotel, který slouží pro topení a ohřev TUV. Protože se jedná o byt nad kterým jsou ještě další byty, tak musely zůstat stoupačky, které vedou ve zdi. Tito vlastníci v minulosti žádali o prominutí placení poměrné složky za teplo a TUV, protože mají vlastní zdroj.

rozpočet vyůčtování tepla

Vložil Ra (bez ověření), 3. Listopad 2011 - 21:52 ::

Dobrý den před dvěma lety nám byly namontovány měřiče na radiátory s termostatickými manuálními hlavicemi.Dotaz zní spotřeba tepla je rozpočítána podle měřičů v bytech tudíž každý vlastník si zaplatí podle měřidel to co skutečně odebral.Jenže problém je ve spodních bytech,které jsou umístěny nad plynovou kotelnou a sklepy kde není zaizolovaný nijak strop a kde je přes zimu teplota tak odhadem kolem 5–10 stupňů.Tímto vzniká problémem , že vlastníci spodních bytů doplácí neprávem na to že jejich byt je ze spod pořád ochlazován a náklady n

Vlatní kotelna SVJ - rozúčtování nákladů

Vložil KamenJi, 1. Listopad 2011 - 8:34 ::

Přeji všem hezký den a obracím se na Vás s prosbou o radu nebo kontakt na nějakou společnost, která je schopná zkontrolovat současné rozúčtování nákladů na teplo mezi jednotlivé jednotky.
Jedná se o dům se 14 bytovými jednotkami (989 m2 podlahová plocha) a 1 nebytová jednotka (611 m2 podl.plocha, ale více jak o 1m vyšší stropy, celé stěny prosklené apod., slouží jako obchod). Tato nebytová jednotka bohužel v současnosti neplatí ani náklady odpovídající jejímu podílu na teple podle metrů.
Vlastníkem této jednotky je družstvo, které je zároveň i správcem a doposud bylo i pověřeným vlastníkem a nově zvolenému výboru nejsou schopni předložit na jakém základě rozúčtovávají náklady na teplo – používají procentní podíl celkových nákladů 68%(byt.j.) : 32%(nebyt.j.). V domě nejsou nainstalovány žádné měřiče apod.

Vyregulování otopné soustavy - výměna otopných těles

Vložil laconga, 30. Říjen 2011 - 9:04 ::

Dobrý den , Omoluvám se ,ale vím ,že se to tu řešilo,ale potřeboval bych přesnějí doplnit údaje a to :

Na členské schůzi jsme odhlasovali nový projekt na vyregulování otopné sosutavy ,ale teď se potýkam z výměnou otopnáých těles,která jsou původní z roku 1989.

1– kde mohu najít prohlašení vlastníka – jestli otopná soustava(radiátory )patří vlastníkum bytu anebo společenství – nebylo mi nic předáno

2– jaký zákon definuje případ bez souhlasu výboru , že si vlastník vyměnil raidátor na své náklady – měl by být písemný souhlas?a od firmy jestli byl dodržen tepelný výkon?

Syndikovat obsah