Vytápění
vytápěná plocha
Prosím, co je vytápěná plocha v bytě? Náš byt má rozlohu 85 m2, v hale 16.80 m2, kuchyňce – cca 4m2, toaletě a spíži nejsou radiátory. Podle vyúčtování však musíme tyto plochy platit jako vytápěné, protože se jedná o tak zvanou otopnou plochu a z místností sem proudí teplo. Je to pravda?
Pro znalé uživatele IRTN
Místní pobočka firmy byla požádána o instalaci IRTN Doprimo III s radiovým odpočtem. Její pracovník tvrdí, že nemůže „činit u konečného spotřebitele spotřební složka nákladů 1,6 násobku průměrné hodnoty spotřební složky nákladů připadající na 1 m2 započitatelné podlahové plochy zúčtovací jednotky“ (§ 4/7, 8 vyhl. č. 372/2001 Sb. ) Požaduje vyjádření objednatele "k případnému (ne)uplatnění navýšení sankcí vůči uživatelům předmětných objektů za znemožnění montáže a odečtů IRTN, včetně ceny takového navýšení (sankce), je-li to v souladu s příslušnými právními předpisy.
poraďte, zda je to nepovolená stavební úprava prosím
Dobrý den,bydlíme v bytovce, kterou vlastní město. Jelikož v zimě je na společné chodbě mráz a na WC, které je rovněž na této chodbě člověku v zimě k prkénku přimrzne zadek a někdy nám i voda v záchodě zamrzla! rozhodli jsme se letos přidat na tuto chodbu jeden radiátor, pouze jsme ke stávajícím trubkám na chodbě připojili dvě další a k nim zmíněný radiátor. Trubky vedo po zdi,tudíž nic jsme nebourali, do zdí nezasahovali ale prý je to nepovolená stavební úprava, což si nemyslíme. Můžete nám prosím říci, zda to tedy stavební úprava je? Ještě podotýkám, že topíme sami v kotli uhlím a dřevem, tudíž měřiče nejsou, platíme palivo sami.
Vytápění, vyúčtování služeb
Máme el.dvoučidlové IRTN. Otop se dělí v poměru 40:50:10(nucené teplo).Při kontrole rozúčtování u nuceného tepla,pokud dopočtu běžným způsobem těch 10 %, aby byl poměr 40:60, je mi účtováno více v položce nucené teplo: tři roky zpětně:+360, +734 a +1062.Nemohu přijít na způsob výpočtu(provádí externí rozúčtovatel-pražský). V tom není zahrnuta korekce.Můj pokus přiblížit se částce za korekci za r.2009 byl úspěšný (po zaškolení na zdejším portále) ale za r. 2010 je již 4× vyšší než minulou sezonu a když použiji stejný postup jako v r. 2009, nevyjde to.
odpojení od centrálního zdroje tepla
Na shromáždění jsme si odhlasovali odpojení od teplárny a zbudování malé plynové kotelny. Jeden vlastník, zaměstnanec teplárny je proti. Máme vůbec šanci zdroj tepla na plyn zbudovat? Plyn je v domě, plány jsou hotové, dodavatelé díla čekají přede dveřmi. Jak postupovat, abychom usnesení většiny naplnili. Míra Azur 1137 sv
výměna radiátoru
Byty v domě jsou osazeny stejnými typy radiátorů a měření spotřeby tepla probíhá pomocí odparných měřičů. V jednom z bytů SVJ byl vyměněn jeden radiátor za zcela odlišný typ. Vznikla diskuse, jakým způsobem je pak možno provádět měření spotřeby tepla, když stávající měřiče nelze na radiátor umístit a zda je tedy takováto výměna radiátoru korektní, resp. jak tuto situaci řešit.
Dotaz
Zajímalo by mne jak pracuje měřič na patě paneloveho domu při dodávce tepla.Zda zaznamená jen teplo,které odebere panelák a nebo všechno teplo vyslané z vyměníku´. Loret
Odečet tepla
Dobrý den, před měsícem jsem se přestěhoval do nového bytu v Brně, který mám ve vlastnictví. Tento byt je po dlužnici a cca dva roky v něm nebyl udělaný odečet tepla. Jelikož zde také hořelo, jsou všechny trubičky u výparných měřičů prázdné. Po dvou měsících urgování (urgoval jsem to ještě před tím než jsem tento byt koupil od držstva) se mi ozvali z firmy techem, která má na starosti dodávku tepla, že mi nemohou namontovat nové trubičky s tím, že by to byl podvood a teplo mi bude do konce roku účtováno náhradním odečtem. Tento odečet pro mě bude nevýhodný jelikož mám ve zvyku topit pouze minimálně.
Lze koupit poměrové měřiče tepla - odpařovací trubičky?
Dobrý den, chtěli bychom si rozpočítávat náklady na teplo sami a vynechat tak firmu, která to pro nás dosud dělala – máme špatné zkušenosti, ale máme také člověka, který se toho ujme. Máme odpařovací trubičky na každém radiátoru. Narazili jsme však na to, že je nelze koupit. Prý jsou pouze pro „velkoodběratele“, tedy firmy, které rozpočítávají náklady na topení. Nám jako malému SVJ cca 50 ks trubiček nikdo nechce prodat. Máte někdo jiné zkušenosti nebo víte, kde by se dali koupit? Děkuji.
Cena tepla
Dobrý den, prosím o zhodnocení následující situace. SVJ má Rámcovou smlouvu o dodávce tepelné energie, kdy cena za ni je stanovena každoročně uzavíraným dodatkem. Ten však na rok 2010 ze strany SVJ podepsán nebyl. Tento rok přišlo vyúčtování za dodávku tepelné energie, které však kalkuluje s cenami, které dodavatel určil pro rok 2010. SVJ však dodatek, který by stanovil cenu na rok 2010 neuzavřelo. Je zde povinnost SVJ zaplatit tedy fakturu za odběr tepla za rok 2010, která kalkuluje s cenou za odběr tepla, která však nebyla SVJ odsouhlasena (viz.nepodepsání cenového dodatku pro rok 2010) ?




Poslední komentáře