Vytápění

Vyúčtování služeb

Vložil Denuna (bez ověření), 21. Prosinec 2011 - 4:07 ::

Mám dotaz ohledně položek nákladů, které se zahrnují do celkových nákladů na topení a ohřev TUV v bytovém domě s vlastní plynovou kotelnou. Je mi jasné, že jako člen družstva se podílím na opravách atd. dle svého členského podílu, ale není mně jasné, proč se do nákladů na topení a ohřev TUV, které se ve vyúčtování služeb rozdělují dle spotřeby (konkrétně spotřeba TUV dle počtu m3 na vodoměru) zahrnují i pravidelné a zákonem předepsané náklady, jako revize v kotelně, nebo dále oprava bojleru a kotle, a v neposlední řadě i obsluha kotelny. Revize, opravy a obsluha kotelny jsou činnosti, které musí být a budou vždy a bez ohledu na to, zda spotřebuji 1m3 TUV, nebo 1000m3 TUV. Pokud já spotřebuji těch 1000m3 TUV, proč mám zaplatit já nejvíce za revize, opravy a obsluhu? Cena za tyto služby bude přece vždy stejná i když se nebudu koupat a mýt a spotřebuji 1 nebo 0m3 TUV. Neměly by se tyto náklady na kotelnu dělit dle počtu bytových jednotek? Revize jsou přece zákonem předepsané, opravy kotle či bojleru jsou nutné pro všechny stejně a obsluha plynové kotelny také (chodí pravidelně ve stejný čas).

Ista

Vložil dům hrůzy (bez ověření), 16. Prosinec 2011 - 15:19 ::

Vyůčtování od firmy ISTA,nesplňuje vyhlášku 372/2001 sb.! Do dnešního dne jsem neviděl vyůčtování od firmy ISTA,aby splňovalo uvedenou vyhlášku o rozůčtování tepla a teplé vody.

Kalkulace nákladů na teplo

Vložil Krupp, 16. Prosinec 2011 - 8:47 ::

Prosím o radu, jak dále postupovat při problémech s dodavatelem tepla. Máme vlastní plynovou kotelnu, kterou jsme pronajali topenářské firmě za symbolické nájemné 1,–Kč ročně z důvodu úspory DPH. Ve smlouvě o dodávce tepla je uvedeno, že dodavatel před začátkem roku předloží předběžnou kalkulaci, na jejímž základě bude vytvořen zálohový kalendář, který bude podepsán. Po skončení roku bude provedena výsledná fakturace. V reklamační době může odběratel požádat o vysvětlení rozdílu jednotlivých položek. Při překročení jednotlivých položek o 5% má dodavatel povinnost provést změnu kalkulace. Smlouva zní na jednu kotelnu. Není však v ní výslovně uvedeno, že nesmí být kalkulována současně s jinými kotelnami v nějaké cenové mapě.
Mám následující dotazy:

vyúčtování tepla v domovních sušárnách

Vložil zewa1 (bez ověření), 13. Prosinec 2011 - 17:11 ::

vyúčtování tepla v domovních sušárnách Potřebuji vědět, jak se účtuje teplo spotřebované ve společné sušárně za předpokladu, že radiátory nejsou osazeny měřidly.Zajímalo by mě taky, jestli je taková položka ve výročním vyúčtování uvedena mimo položku za teplo podle odečtú na měřidlech v bytě.Děkuji za názor.

Reklamované vyúčtování

Vložil R. (bez ověření), 8. Prosinec 2011 - 23:58 ::

V měsíci září jsme obdrželi vyúčtování,žádal jsem další informace navíc (tabulky spotřeb, koeficienty,nucené teplo,korekce±40 %), neobdržel jsem, podal jsem reklamaci. Část mých požadavků byla vyvěšena výborem SVJ na nástěnku (§7/2f Vyhl.372/2001 Sb.)ještě před obdržením odpovědi na reklamaci. Nejdříve mi odpověděl správce:

1.Správce odmítá, že by vyúčtování bylo neúplné, uvádí, že vyúčtování obsahuje vše pro kontrolu v mém bytě.Dále uvádí, že se k vyúčtování v žádném případě nepřikládá tabulka spotřeb tepla a TV v Kč -všech bytů.Mé vysvětlení o §7/2f „je mylné.“

jak primet ostatni vlastniky bytu k namontovani indikatoru vytapeni?

Vložil ondrej (bez ověření), 6. Prosinec 2011 - 16:51 ::

Dobry den vsem a predem vsem diky za tento portal a snahu pomoci! Zakoupili jsme si prazdninovy/vi­kendovy byt na horach, kde nejsou namontovany merice/indikatory spotreby a za teplo se plati dle podlahove plochy bytu (pri nasem 36 m2 bytu to vychazi zalohove na cca 1.500,– mesicne). Vzhledem k tomu, ze nekteri v dome bydli, nekteri vyuzivaji byt jen obcas na vikendy, doplaci tito „chatari“ vsem „mistnim“ na teplo do jejich bytu a neni nijak zohlednen stav, kdy nekdo pouziva byt cely rok a nekdo jen par vikendu rocne. Na strane „mistnich“ pochopitelne neni snaha toto nejak zmenit, takze 75% hlasu potrebnych na schuzi na zmenu nikdy nedosahneme. Existuje nejaka cesta, jak SVJ (resp. „mistni“) ke zmene „prinutit“ (v nektere diskusi byl zminen nejaky zakon o setreni energii, ci neco takoveho)? A kdyz ne prinutit, zna nekdo nejaky argument, jimz ostatni presvedcit, ze stavajici stav je ke skode i „mistnich“, protoze takto neni nikdo motivovan k setreni teplem? Nebylo by resenim si indikator na vlastni naklad do sveho bytu nechat namontovat a dozadovat se zohledneni pri vyuctovani (vyhl. 372/2001 hovori v §4, odst.3 o tom, ze „Spotřební složku rozdělí vlastník mezi konečné spotřebitele úměrně výši náměrů měřičů tepelné energie nebo indikátorů vytápění“ , tedy vyklad tohoto ustanoveni by mohl byt i takovy, ze mi vlastnik musi zohlednit stav meho indikatoru ve spotrebni slozce s tim, ze na ostatni, jez indikatory nemaji, by se pouzil odst. 5…)?

Započitatelná podlahová plocha

Vložil Anonymous, 5. Prosinec 2011 - 8:08 ::

Dobrý den, prosím o radu, jak se počítá započitatelná podlahová plocha bytu pro rozpočet tepla – v místnostech, jako například toaleta a koupelna není topení a sousedí 1 stěnou s vytápěnou místností – má se tedy plocha těchto místností vynásobit pouze koeficientem 0,1 nebo se tyto místnosti v bytě, když zde není žádné topení, počítají (když jsou součástí bytu), jako by tam topení bylo, tedy koeficientem 1? Stejně tak výpočet pro chodbu v bytě – není zde umístěno žádné topné těleso a 2 stěnami sousedí s vytápěnými místnostmi – koeficient má být tedy 0,2?

indikátory tepal - hlasování

Vložil Anonymous, 2. Prosinec 2011 - 22:04 ::

Dobrý večer,

prosím, kolika procenta hlasy musí odhlasovat shromáždění indikátory tepla.

Já osobně si myslím 75% . Děkuji za odpověď. Eliška

Reklamace vyúčtování

Vložil Anonymous, 2. Prosinec 2011 - 15:26 ::

Dobrý den, jsme SVJ, kdy došlo k tomu, že máme od roku 2008 prošlé vodoměry na studenou vodu a zároveň i kalorimetry. Tuto informaci jsem se dozvěděla náhodou z firmy, která nám dělala vyúčtování a na základě tohoto hrubého porušení zákona o metrologii s námi vypověděla před měsícem smlouvu. Tímto se chci informovat, zda jako vlastník mohu odmítnout platit zálohy, neboť trvám na výměně měřidel. Ostatním vlastníkům výbor tvrdí, že tyto měřáky nejsme povinni měnit, což samozřejmě není pravda, a takto se vystavujeme pokutě ve výši 1 mil. Kč, ale výbor ničeho nedbá a arogantně mi odpověděl, ať si dám celou věc k soudu nebo donutím všechny vlastníky k jejich výměně.

Zateplení cihlového domu

Vložil Roman Šimon Hilscher (bez ověření), 1. Prosinec 2011 - 21:53 ::

Dobrý den, chci se zeptat, jestli jsou k dispozici nějaké odborné názory na zateplení cihlového domu. Jedná se o třípodlažní cihlový dům s podkrovními byty (střecha zateplena je), postavený v padesátých letech minulého století, velikosti cca 30 bytových jednotek ve čtyřech vchodech. Např. nenastává po zateplení „cihly“ plesnivění zdí pod zateplením? A další. Děkuji, R. Šimon Hilscher

Syndikovat obsah