Vytápění

Důlková koroze u rádiátorů a náhrada škody.

Vložil Petr. (bez ověření), 2. Březen 2012 - 14:46 ::

Dobrý den.Po pár letech se mi oběvila u deskových rádiátorů v bytě tak zvaná důlková koroze.Respektive malá prorezivělá dírka.Podle výrobce na kterého jsem se obrátil,jde o chybu v topném systému u nás v bytovém domě.A to údajného použití neupravené agresivní vody v topném systému.Vysoký obsah kyslíku v systému zavzdušňování.Jsme SVJ s deseti byty.Kdo je za celou situaci zodpovědný?Můžu požadovat náhradu škody? Děkuji.

Jak změnit vytápění?

Vložil Katytes (bez ověření), 29. Únor 2012 - 14:28 ::

Dobrý den. Je tady mnoho příspěvků, ale moje zkušenost je, že téměř nic nelze docílit normální domluvou a pokud to někde funguje… tak opravdu závidím. Už roky nemůžeme prosadit obyčejné hlavice do bytů na měření odebraného tepla. Máme společný plynový kotel a klíč má bývalý „komanč“, který zde žije „roky“ a prostě to.. že mám nahoře 18°C ho moc nezajímá, protože je třeba šetřit(půl bytovky je osazenstvo co dostalo byty v min. režimu a zbytek je v nájmu :(). Když jsme to řešili odvrtáním zámku, protože odmítl vydat klíč, tak nám přišla fakturka na úhradu „zničení majetku“ a odvedené práce na náhradu.

Novela zákona o hospodaření s energií

Vložil Pavel, 28. Únor 2012 - 15:42 ::

Zítra má vláda projednat mj. novelu zákona 406/2000 Sb. o hospodaření s energií.

Pro SVJ je tam uloženo několik povinností. Účinnost se navrhuje od 1.1.2013.

Přikládám návrh novely.

Hezký den!

Uprava kominu plyn

Vložil SKOTAK, 26. Únor 2012 - 9:04 ::

Dobry den Měl bych dotaz proč mne každý nutí do vložkovaní komínu na plyn?? Komín byl postaven před 25L s kameninových glazovanych rour o průměru150 hrdly nahoru aby vysražena voda stekala dolu .Dále jsou tyto roury zaizolovány skelnou vatou.Komín je čistý nepopraskany a plně funkční aniž by se mi nekde kondenzovala voda.Muže mi nekdo vysvetlit včem je lepši novej vložkovaci system nebo je to jen zbytečne obíraní lidi o penize?? Taky žadna norma nepřikazuje že byste meli každej rok delat nové elktro rozvody když se meni normy dekuji

rekonstrukce plynové kotelny

Vložil Stáňa (bez ověření), 24. Únor 2012 - 22:56 ::

Dobrý den, V loňském roce převedlo BD 2 domů byty do osobního vlastnictví a v každém domě vziklo samostatné SVJ. V našem domě je plynová kotelna,která dodávala teplo a TV do loňského roku pro oba domy s 20 b.j. Po založení SVJ si horní dům postavil vlastní plynovou kotelnu.V našem 3.patrovém domě je 8.b.j. Z toho si 2 b.j. zařídily na vlastní náklady individuální vytápění. Nás 6.b.j.používá k vytápění starou plynovou kotelnu, která se má v květnu.l.r.lik­vidovat a místo ní bude vybudováno nové plynové vytápění pro 6.b.j.,Nás 6,b.j. chceme společné vytápění,protože v domě není rozveden plyn a vždy 2 byty na patře mají společný výtápěcí okruh.Trubky od radiatorů jsou vedeny v podlaze.Náš výbor SVJ v němž jsou obě majitelky individ.vytápění trvají na tom,aby nové společné plynové vytápění pro 6.bj.,bylo majetkem pouze 6.bj.

Rozúčtování nákladů za teplo - SVJ

Vložil Ondřej (bez ověření), 24. Únor 2012 - 21:28 ::

Dobrý den, před dvěma roky jsme koupili byt v OV v bytovém domě s osmi jednotkami. Náš jediný nemá při vstupu měřič spotřebovaného tepla, údajně kvůli umístění bytu – jsme nad rozvodnou tepla a teplovodné trubky vedou v podhledech pod naším stropem. V konečném účtování tedy platíme „ztráty tepla stropem“ (rozdíl v celkovém teple dodaném do domu a teple spotřebovaném osatními), ostatním se účtují skutečně spotřebované náklady. Není tento postup v rozporu s nějakým zákonem nebo vyhláškou o rozúčtování? Je možné nějak určit, jaká část tepla se spotřebuje v rozvodech v našem bytu a jaká v dalších částech řetězce? Na jednu stranu chápu, že ostatní nechtějí platit teplo, které se vyzáří trubkami do našeho bytu, na druhou ale nevím, proč bych měl platit distribuci tepla dále po domě.

studené podlahy v bytě

Vložil melton.z, 24. Únor 2012 - 18:38 ::

Dobrý den. Bydlím v družstevním panelovém domě o 32 bytových jednotkách. V prvním patře v bytě který je nad sklepama a je zároveň rohový si majitelé stěžují ,že mají stále zimu od podlahy.Nechal jsem provést měření v dotyčném bytě.
Byla měřena povrchová teplota konstrukcí v bytě a sklepě ručním bezdotykovým teploměrem Raynger ST3. Nastavení TRV na topných tělesech v bytě bylo v době měření na maximum průtoku topné vody. Měření proběhlo v odpoledních hodinách, venkovní teplota v době měření byla –8°C.
Měřením byly zjištěny tyto údaje:

chlad od podlahy

Vložil Anina (bez ověření), 20. Únor 2012 - 22:22 ::

Dobrý den, mám dotaz, který se zde v obdobné podobě objevuje, ale uspokojující odpověď jsem bohužel nenašla.

Bydlíme v bytovém domě. Byty jsou v osobním vlastnictví. Každý byt si topí vlastním plynovým kotlem. Byt pod námi je koupený pouze jako investice a nikdo v něm dlouhodobě nebydlí, tzn. netopí se. Díky tomu máme velkou zimu od podlahy. Existuje „něco“, čím bychom mohli souseda donutit udržovat „určitou teplotu“ – temperovat? Nebo budeme muset čekat, až situace dospěje do stavu, že se stane nějaká škoda, kterou on tímto jednáním zapřičinil?

Odpojení od ústředního topení.

Vložil brtnk (bez ověření), 16. Únor 2012 - 18:39 ::

Dobrý den,

mám dotaz zda se můžu odpojit od stoupaček v bytě. Mám podlahové vytápění a nechci topit ústředním topením které je na plyn. Náš dům má 18 bytů, 2 vchody v každém z nich 2 kotle. Takže na 1 vchod o 9 bytech na 1 kotel. Každý vchod má svůj kotel. Mých 8 sousedů měřiče tepla nechce a já nechci pořád doplácet, jelikož to mají všichni na maximum a já mám radši chladnější byt, ale šetřit nemůžu, protože se teplo rozpočítává na všechny stejně. Chci si topit podlahou. Jak tedy udělat a jde to vůbec odpojit se od stoupaček a zru

Čím se řídit při rozúčtování tepla

Vložil TK (bez ověření), 13. Únor 2012 - 19:22 ::

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, čím se řídit při rozúčtování nákladů za dodávku tepla a teplé vody. Jsme sdružení spoluvlastníků. Napadají mě tyto dvě vyhlášky. Která je pro nás závazná? 372/2001 Sb nebo 372/2001 Sb nebo 366/2010 Sb. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem TK

Syndikovat obsah