Vytápění

vyůčtování tepla

Vložil honza (bez ověření), 6. Červen 2012 - 15:24 ::

Dobrý den. Bydleli jsme v nájmu od března do října a máme zaplatit nedoplatek na teple. v bytě nejsou měřáky. Majitel vydělil částku za teplo 12 x počet měsíců kdy jsme bydleli. Ale polovina doby kdy jsme tam byli se netopilo, bylo léto. Má nárok takto počítat spotřebu? Nechci platit co jsem nespotřeboval De­kuji

Zpátečka od topení

Vložil R.K. (bez ověření), 3. Červen 2012 - 22:56 ::

Je v pořádku, pokud rozúčtovatel míní zahrnovat do neměřeného tepla i délku zpátečky od radiátoru a zpátečku od stoupaček? Děkuji

Sousedovo topení přes náš byt

Vložil Anonymous, 29. Květen 2012 - 15:42 ::

Dobrý den Všem,poradí mi někdo ohledně topení? Sousedi mají trubky na topení vedené přes náš byt,respektive z našeho sklepa,přes naší ložnici do patra k nim.Udělali jsme si okolo těch jejich trubek u nás v bytě takový kaslík ze sádrokartonu a ještě natáhli strukturou,něco nás to stálo.Sousedi teď chtějí měnit celé topení,ale my odmítáme v případě potřeby něco v našem bytě bourat.Není to nikde zadokumentované,že vede jejich topení přes náš byt,topení se dodělávalo dodatečně ve všech bytech a pak až za pár let si každý zakoupil byt do svého vlastnictví.Musíme jim to umožnit,aby si to topení znovu táhli přes nás?

Vyúčtování v rekreačním bytě

Vložil Helena K. (bez ověření), 23. Květen 2012 - 7:36 ::

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to s vyúčtováním v „rekreačním“ bytě. Přítel si koupil malý byt v rekreační oblasti. V bytě nebydlí, jen tam jezdí na víkendy (a to ne ani na všechny v měsíci). Já tam jezdím samozřejmě občas s ním. Žijeme jinde – bydlíme a trvale se zdržujeme na jiné adrese, což je samozřejmě snadno prokazatelné. Přítel platí zálohy za jednu osobu. V poslední době ho ale někteří lidé z domu začali napadat, že musí platit zálohy za dva protože tam prý bydlím s ním. Občas to vygraduje do opravdu nesmyslných hádek a naposledy už došlo i na výhrůžky typu „i kdybychom to z vás měli vymlátit, tak ty peníze z vás dostaneme“. Snažíme se to brát s nadhledem, ale rádi bychom věděli, jak se vlastně věci mají. Dohromady v bytě trávíme tak max 10 dní za měsíc (ale většinou ani to ne). V bytě nejsou měřáky, takže my zase máme pocit, že bychom tak dopláceli spoustu peněz „za ostatní“.

Plýtvání teplem a správný postup rozúčtování

Vložil lake, 15. Květen 2012 - 10:42 ::

Častým předmětem stížností bývá postup SVJ, které při rozúčtování nákladů na vytápění sníží větračům a plýtvačům jejich náklady na 140% a zbytek rozděluje „naslepo“ mezi ostatní vlastníky jednotek. Takový nelogický postup však vyhláška nepředepisuje, ani jej nelze ze znění vyhlášky odvodit. Uvedený postup je v rozporu se zákonem.

Pokud vám také vadí, že každoročně doplácíte na nadměrné větrání v některých bytech, vytiskněte si tento příspěvek a uplatněte při vyúčtování reklamaci.

Ustanovení § 3 odst. 2 vyhlášky č. 372/2001 Sb. zní:

výměna radiátorů

Vložil miroslav - předseda SVJ (bez ověření), 15. Květen 2012 - 10:41 ::

Dobrý den, Osazujeme všechny radiátory novými elektronickými měřiči tepla s radiovým přenosem. V celém systému společenství máme 2 radiátory tzv. plecháče, na které nelze klasickým způsobem tyto měřiče upevnit. Byla doporučena jejich výměna za jakékoliv, které mají žebrování. Otázka : kdo v tomto případě hradí výměnu včetně dodání nového radiátoru?? Já jako vlastník zastávám názor, že můj radiátor je funkční, a z toho důvodu mne vůbec nezajímají nějaké technické problémy s novými měřiči.
Zdůrazňuji a trvám na stanovisku, že radiátory jsou nedílnou součátí TOPNÉ SOUSTAVY.

Rozdělení nákladů za UT v neobydlených bytech.

Vložil ABD, 12. Květen 2012 - 22:11 ::

Dobrý den, hledal jsem v příspěvcích, ale nenašel jsem informaci. Jsme SVJ, asi 100 BJ. Asi 50% plochy bytů se ani po čtyřech letech neprodalo (insolvence investora a posléze i skoro insolvence SVJ – celkem zábavná historie). Rozdělení nákladů i rozúčtování od původního „správce“ vynikající firmy R3Group, je za celou historii zcela nesmyslné. Máme vodorovné rozvody, v bytech výměníkové stanice a kalorimetry – ale nefunkční (měřidla naměřila asi 55% vyrobeného tepla), proto jsme se stali „neměřenou jednotkou“. Rok 2010 (!) budeme rozdělovat podle m2 plochy, proto se na nás (asi) nevztahuje rozdělení na ZS a SS.

Rozúčtování nákladů na vytápění

Vložil vvvv, 9. Květen 2012 - 13:50 ::

Dobrý den, výbor SVJ se rozhodl změnit způsob rozúčtování za teplo – konkrétně základní složky.

Dle mého názoru vyhláška 372/2001 Sb. stanoví, že korekční koeficienty polohy se použijí pro rozúčtování spotřební složky a způsob stanovení těchto koeficientů není součástí vyhlášky.

Výbor se však rozhodl použít je též pro rozúčtování základní složky s odkazem na paragraf 2e (započitatelná podlahová plocha) a související přílohu.

Dle mého názoru příloha nestanovuje korekční koeficient polohy bytu a jeho energetické náročnosti, ale pouze vytápěnou plochu bytu.

Bludné proudy v otopné soustavě.

Vložil Jarda. (bez ověření), 7. Květen 2012 - 13:08 ::

Dobrý den.U nás v bytovém domě došlo během topné sezony v několika bytech k důlkové korozi.Respektive došlo k tomu že u rádiátorů došlo k malé rezavějící dírce která začala téci.Podle instalatéra nám v otopné soustavě kolují bludné proudy,které spůsobují korozi.Neví prosím někdo co to vlastně je,a kdo by tuto závadu mohl odstranit.Rádiátory byly staré poze pět let.Děkuji.

Vyúčtování za vytápění

Vložil Tomáš H. (bez ověření), 3. Květen 2012 - 13:29 ::

Dobrý den, předem chci všem poděkovat za případné reakce. Před týdnem mi dorazilo první vyúčtování služeb za rok 2011.

K nahlídnutí zde včetně protokolu o měření: http://tommmik.rajce.idnes.cz/Vyuctovani

Do bytu jsme se nastěhovali v květnu 2011, od června platíme zálohy. Byt celý rok 2011 procházel rekonstrukcí, čili jsme v něm vůbec nebydleli, což lze vidět na vrácených zálohách za vodu. Jedinný problém mám s tepelnou energií na vytápění, jsem si na 100% jistý, že v bytě se téměř netopilo. Dům je po revitalizaci. Nechápu nedoplatek na teplu ve výši 2.375,– Kč. Mí rodiče bydlí v naprosto stejném bytě v domě, který ale není po revitalizaci a skutečný náklad na teplo mají ve výši cca 9.000,– Kč a já 8.000,– Kč od 1.6.2011 do 31.12.2011. Na radiatorech máme odpařovací měřáky a myslím si že rozumím základní a spotřební složce.

Syndikovat obsah