Vytápění

Termíny vyúčtování dodávky tepelné energie

Vložil dům hrůzy (bez ověření), 6. Červenec 2012 - 16:25 ::

vyhláška 210/2011Sb. Termíny vyúčtování dodávky tepelné energie (1) Dodavatel tepelné energie provádí odběrateli bezplatně vyúčtování dodávky tepelné energie nejméně jednou za kalendářní rok, a to k 31. prosinci kalendářního roku, který je posledním dnem vyúčtovacího období. Vyúčtování dodávky tepelné energie za kalendářní rok poskytuje dodavatel odběrateli nejpozději do 28. února následujícího kalendářního roku, pokud se s odběratelem nedohodne jinak.

(2) V případě, že je vyúčtovací období kratší než kalendářní rok, provede dodavatel tepelné energie vyúčtování dodávky tepelné energie vždy k poslednímu dni tohoto vyúčtovacího období, nejpozději do konce následujícího měsíce.

topení

Vložil dagmar67, 26. Červen 2012 - 14:42 ::

Prosím,poraďte­.Nemáme v současné době výbor ani osobu, která by mohla jednat jménem společenství.Týká se to ohledně dodávky plynu,potřebujeme urychleně vyřídit převod dodávky plynu ze SVJ (smlouva byla uzavřena se SVJ) na fyzickou osobu.Kdo může v této situaci podepisovat tyto věci?Děkuji všem,spěchá.

Jak správně rozúčtovat vrácené peníze od dodavatele tepla ?

Vložil J.K. (bez ověření), 24. Červen 2012 - 8:15 ::

Dodavatel tepla nám vrátil v těchto měsících část plateb za tepelnou energii odebranou v roce 2011 s tím, že byly mírnější klimatické podmínky. Jak toto rozúčtovat, když už vyučtování za rok 2011 máme dávno hotové a vyrovnané ? Dát tuto částku do roku 2012 nebo podle jednotlivých spotřeb v roce 2011 rozúčtovat a vrátit ? Hezký den J.K.

jak postupovat, když jeden z vlastníků SVJ odmítá předkládat každoroční kontrolu komínu

Vložil edulik, 23. Červen 2012 - 12:46 ::

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat. Jsme SVJ s 8 byt. jednotkami, 6jednotek topí elektřinou a 2 si topí krbovými kamny na dřevo. Jsme nově vzniklé SVJ /3 roky/ a dosud nepředložil jeden z majitelů kamen Doklad o revizi, ani každoroční povinnou kontrolu komínu dle NV 91/2010 SB.a hlavně tu každoroční kontrolu odmítá uskutečnit a si ji financovat z vlastních zdrojů. Podotýkám, že ani jeden komín není vyvložkovaný.Vzniká tudíž spor ohledně bezpečnosti a významu placení Pojistky na dům, kde v případě požáru či jiných problémů by každoroční doklad o kontrole daného komínu, který dotyčný vlastník sezonně plně využívá, by sloužil pojištovně při vyplácení škody.

Korekce § 4/4 a § 4/3

Vložil A.D. (bez ověření), 21. Červen 2012 - 11:34 ::

V našem domě jsou dva druhy bytů-menší a větší.Z předlo­ženého přehledu nákladů na otop podle § 7/2f)se dalo loni zjistit kolik je bytů se spotřebou pod 60 % (tyto byty měly shodnou minimální platbu = 60 %, rovněž maximální výše byla shodná = 140%). Můj byt měl konkrétně minimální platbu rovných 60% průměru domu. V letošním vyúčtování je spodní hranice=60% dodržena pouze u menších bytů, u větších bytů nikoliv-konkrétně u mého bytu je vytápění před korekcí na 57 %, po korekcích na 63 %,přesto, že jiné byty jsou před korekcí ještě více šetřící ,než můj byt, nejsou jim přičítány jiné „sankce“,než jen

započitetelná plocha bytu pro výpočet otopu

Vložil prochazkova, 15. Červen 2012 - 10:22 ::

Dobrý den, bydlíme v nové nástavbě na starém panelovém domě a náklady za otop se nám rozpočítává podle podlahové ploch. Náš byt je mezonetový, atypický, s uvedenou velikostí ve smlouvě 70m. V katastru nemovitostí je uvedena podlahová plocha 65,6 m, což předpokládám je plocha, která by měla být použita pro výpočet nákladů pro otop. Je to tak, nebo se mýlím? Nebo jak zjistím skutečnou započitatelnou plochu bytu? Můžu žádat o změnu výpočtu? Každý rok řešíme reklamaci právě vyúčtování tepla. Letos nám přišel opět nedoplatek 31 tisíc Kč, s tím, že částka 15 tis. Kč je ještě za minulý rok, kdy bylo vyúčtování prý uděláno špatně. Uvedená částka však není nijak položena daty. Máme právo na detailní nové vyúčtování i za minulý rok? Mají vůbec právo po nás zpětně tyto peníze vyžadovat? (Náklady na otop našeho bytu se pohybuje kolem 20 tis. Kč/rok)

Kontrola podkladů za teplo

Vložil Jarmila (bez ověření), 12. Červen 2012 - 10:26 ::

Dobrý den,

přišlo mi – vlastníkovi – vyúčtování tepla za minulý rok. Chtěla jsem zkontrolovat vstupní fakturační údaje – tak jak nám je dodává dodavatel tepla (do SVJ). Na podkladech jsou uvedeny hodnoty fakturačního měřidla (kalorimetru) k 1.1. a k 31.12. kalen­dářního roku. Ve Vyhlášce 194/2007 se ale v §2/2 omezuje tzv. „otopné období“ a to od 1.9. do 31.5.

Na radiátorech máme dále indikátory topných nákladů (E,ITN.30 od Metry) – v nich se ukládají hodnoty náměrů za 12 kalendářních měsíců nazpět. Náměry máme indikovány v r.2011 i v mě­sících 6,7 a 8 tedy mimo „otopné období“. A nejsou malé. Podle výpočtu jde asi o 50GJ za naše SVJ (=u nás více než jeden měsíc roční spotřeby navíc).

Připomínky k novele vyhlášky 372/2001 Sb.

Vložil Pavel, 11. Červen 2012 - 22:39 ::

U stávající vyhlášky 372/2001 Sb. o rozúčtování nákladů na teplo se mi nelíbí velký rozsah základní složky 40%-50%. Preferuji snížení podílu základní složky a větší podíl spotřební složky, kdo více topí, ten by měl více zaplatit.

Dále se mi nelíbí malý rozptyl od průměru ± 40%. Stejný argument. Proč mají všichni platit ± stejně když zcela jinak nakládají s centrálně dodávaným teplem.

Špatné je také, že nový Občanský zákoník obrací dosud platné lhůty 4 měsíce na rozúčtování a 3 měsíce na zaplacení přesně naopak. Správce bude mít jen 3 měsíce na rozúčtování, ale vlastník/nájemník stejně dostane přeplatky až za další 4 měsíce. Nevidím důvod lhůty obracet.

Vyůčtování za teplo a výměna měřáků.

Vložil Jaroslav Dohnal, 10. Červen 2012 - 19:04 ::

Zdravím, jsem předsedou výboru 3 členého v SVJ teprve krátce, ale již s počátku máme jistý problém.

  1. pokud necháme odsouhlasit že vyúčtování bude 100% podle měřidel, potřebuji k tomu 100% souhlas všech nebo stačí nadpoloviční většina. A následující dotaz nedopouštíme se tim protizákoným jednáním proti vyhlášce?
  2. je povinost výměna měřidel? pokud ano která vyhláška či zákon to nařizuje?

Předem děkuji za případné odpovědi a rady.

Stanovení korekce radiátorů

Vložil sinfra, 10. Červen 2012 - 14:50 ::

Dobrý den koukám na rozučtování za otop a zajímalo by mě jak se stanovuje korekce jednotlivých radiátorů – je to maximální výkon tělesa děleno 1000? Jak teplá voda musí proudit tělesem na vstupu 70,75 nebo 90 st? Díky za odpověd.

Šindelář

Syndikovat obsah