Vytápění

Výměna IRTN v polovině topné sezony

Vložil D.A. (bez ověření), 16. Listopad 2012 - 22:30 ::

V našem SVJ byly v polovině topné sezony vyměněny před koncem životnosti IRTN.Byla jsem proti, i když výměna měla být cenově výhodná. Ještě před výměnou jsem se dotazovala rozúčtovatele, jaký bude postup při rozúčtování a dostala jsem odpověď, že budeme hradit cenu za dvojí rozúčtování. O této skutečnosti nás ale výbor SVJ předem neinformoval. Nyní proběhlo shromáždění a výbor dal hlasovat o dvou možnostech vyúčtování:

  • 1)A. – Rozúčtování podle starých IRTN

    B. – Rozúčtování dle nových IRTN
    /dálkově odečítaných/ a

sleva na vytápení bytu

Vložil prinzhaus (bez ověření), 16. Listopad 2012 - 11:36 ::

Bydlím v bytě s nájemní smlouvou,první patro,dům je zateplený.Pod námi je již jen sklep, kde se netopí.V zimě mám velice studené podlahy a tudíž i více protopím.Mám nějaký nárok požadovat slevu, nebo jiné zvýhodnění na zálohách a vyúčtování tepla?Děkuji za pomoc

Rádiové indikátory vytápění TECHEM máte někdo v bytě?

Vložil brtnk (bez ověření), 14. Listopad 2012 - 10:09 ::

Zdravím, mám dotaz zda má někdo tyto indikátory v bytě. Včera nám instalovali indikátory a na displaji mi to ukazuje jednotky které narůstají když topím na radiátoru, za jeden den topení mi narostli z 0 na 4 jednotky, mám dotaz kolik asi zhruba stojí jedna jednotka korun?

Díky,

Demontáž radiátorů ve společných prostorách

Vložil KS (bez ověření), 13. Listopad 2012 - 15:53 ::

Dobrý den. Členové výboru SVJ oznámili na našich www stránkách, že domovník demontuje radiátory ve společných prostorách (na chodbách). Ten samý den radiátory skutečně demontoval, včetně trubek pro rozvod tepla, a odvezl neznámo kam. Nikdy v minulosti neproběhla žádná diskuse s vlastníky ohledně záměru s těmito radiátory. Tyto radiátory byly sice odpojeny od přívodu tepla, ale to na věci nic nemění. Má otázka je prostá: měli na to členové výboru právo? Já se domnívám že bez souhlasu ostatních vlastníků na to právo neměli. S pozdravem KS

porušení dohod o vytápění společných prostor.

Vložil Michal F. (bez ověření), 12. Listopad 2012 - 19:20 ::

Na schůzi společenstva, jsme si jako členi odsouhlasili nastavení č.2 na termohlavicích pro vytápění společných prostor(chodby před bytovými jednotkami). Na termohlavicích jsme zaaretovali tuto hodnotu, aby nedošlo k přetočení. V jednom patře, ale máme člena, který tuto překážku dokázal překonat a na dvou radiátorech okolo svého bytu má nastavenou termohlavici na hodnotě č.5. Na upozornění nereaguje.

Jak máme postupovat, abychom ho donutili k dodržování odsouhlaseného bodu schůze? Jsou nějaké mechanické možnosti jak termohlavici více zabezpečit?

vytápění + měřiče

Vložil Eva (bez ověření), 10. Listopad 2012 - 8:55 ::

Dobrý den, nastěhovala jsem se do bytu / družst. vl./ kde nejsou měřiče topení. Ráda bych si je instalovala i svépomocí…je Družstvo povinno brát zřetel na spotřebu dle měřáků? Pokud ne, chci si byt převést do osob. vl. a provést totéž. Ptám se, jestli se mohu dovolat k vyučtování dle měřičů. Děkuji Literáková

Klepání radiátoru

Vložil Vojtěch Janáč (bez ověření), 9. Listopad 2012 - 6:02 ::

Dobrý den,

rád bych Vás požádal o pomoc s následujícím problémem. Bydlím v panelovém bytě s ústředním vytápěním a vždy po ráno (cca v 5:20, kdy se začíná topit) mi v jednom z radiátorů, resp. trubce velmi hlasitě klepe (opravdu výrazně). Toto většinou po 15 minutách ustane, jakmile se radiátor jakoby prohřeje… Prosím, mohl by mi někdo s tímto problémem poradit?

Tepelná čerpadla

Vložil Julie Vávrová, 6. Listopad 2012 - 15:07 ::

Dobrý den, prosím máte někdo zkušenosti s ohřevem vody vytápěním panelového domu tepelnými čerpadly vzduch – voda ? Naše společenství uvažuje o této variantě, jen nemáme žádné poznatky. Fy, které tento druh vytápění nabízejí, tak nabízejí jen samá pozitiva, nás však zajímají i ta případné negativa – problémy. Jak to je v zimě při mrazech třeba – 25oC ? Děkuji za každý poznatek

Vytapeni

Vložil Hejdučková (bez ověření), 5. Listopad 2012 - 12:27 ::

Dobrý den,máme problém,radiátory nám nehřejí všechny,jsou zavzdušněné,nad námi se musí centrálně odvzdušnit, o to se členové výboru údajně pokoušeli(soused tam nepobývá a netopí).Přesto nám v jednom pokoji hřejou jen 2 žebra.Člen výboru myslel, že je to velntilem, ale není, to by se nedostalo do radiátoru vůbec.Na naše výzvy nereagují, sami nic konat nemůžeme. V jiných domech si mohou radiátory odvzdušňovat sami.Jaká je jiná možnost se dožadovat nápravy, když členové výboru nejednají? Jsem už bezradná.

Zrušme koeficienty polohy po zateplení - úvaha

Vložil Hubert (bez ověření), 2. Listopad 2012 - 3:32 ::

Ahoj Lidi,

Známé závěry tepelných auditů:

Cca před zateplením jsou tepelné ztráty následující:

30 % Okna 30 % stěny 30 % vetrání 10 % střecha a sklepy

Cca po výměně oken a zateplení budovy jsou ztáty odhadovány

50 % větrání 50 % tepelé ztráty budovy

Pří výpočtu tepla se provede rozdělení na základní složku 40 – 50 % a na zbývající část se použijou koeficienty ( polohy místností a radiátorů ) a občas se pak použijou korekční jednotky +/- 40 %.

U nás v domě jsou krajní byty tzv. zvýhodněny u druhé složky a to od 6 – 53 % koeficienty polohy.

Syndikovat obsah