Vytápění
Výměna IRTN v polovině topné sezony
V našem SVJ byly v polovině topné sezony vyměněny před koncem životnosti IRTN.Byla jsem proti, i když výměna měla být cenově výhodná. Ještě před výměnou jsem se dotazovala rozúčtovatele, jaký bude postup při rozúčtování a dostala jsem odpověď, že budeme hradit cenu za dvojí rozúčtování. O této skutečnosti nás ale výbor SVJ předem neinformoval. Nyní proběhlo shromáždění a výbor dal hlasovat o dvou možnostech vyúčtování:
- 1)A. – Rozúčtování podle starých IRTN
B. – Rozúčtování dle nových IRTN
/dálkově odečítaných/ a
sleva na vytápení bytu
Bydlím v bytě s nájemní smlouvou,první patro,dům je zateplený.Pod námi je již jen sklep, kde se netopí.V zimě mám velice studené podlahy a tudíž i více protopím.Mám nějaký nárok požadovat slevu, nebo jiné zvýhodnění na zálohách a vyúčtování tepla?Děkuji za pomoc
Rádiové indikátory vytápění TECHEM máte někdo v bytě?
Zdravím, mám dotaz zda má někdo tyto indikátory v bytě. Včera nám instalovali indikátory a na displaji mi to ukazuje jednotky které narůstají když topím na radiátoru, za jeden den topení mi narostli z 0 na 4 jednotky, mám dotaz kolik asi zhruba stojí jedna jednotka korun?
Díky,
Demontáž radiátorů ve společných prostorách
Dobrý den. Členové výboru SVJ oznámili na našich www stránkách, že domovník demontuje radiátory ve společných prostorách (na chodbách). Ten samý den radiátory skutečně demontoval, včetně trubek pro rozvod tepla, a odvezl neznámo kam. Nikdy v minulosti neproběhla žádná diskuse s vlastníky ohledně záměru s těmito radiátory. Tyto radiátory byly sice odpojeny od přívodu tepla, ale to na věci nic nemění. Má otázka je prostá: měli na to členové výboru právo? Já se domnívám že bez souhlasu ostatních vlastníků na to právo neměli. S pozdravem KS
porušení dohod o vytápění společných prostor.
Na schůzi společenstva, jsme si jako členi odsouhlasili nastavení č.2 na termohlavicích pro vytápění společných prostor(chodby před bytovými jednotkami). Na termohlavicích jsme zaaretovali tuto hodnotu, aby nedošlo k přetočení. V jednom patře, ale máme člena, který tuto překážku dokázal překonat a na dvou radiátorech okolo svého bytu má nastavenou termohlavici na hodnotě č.5. Na upozornění nereaguje.
Jak máme postupovat, abychom ho donutili k dodržování odsouhlaseného bodu schůze? Jsou nějaké mechanické možnosti jak termohlavici více zabezpečit?
vytápění + měřiče
Dobrý den, nastěhovala jsem se do bytu / družst. vl./ kde nejsou měřiče topení. Ráda bych si je instalovala i svépomocí…je Družstvo povinno brát zřetel na spotřebu dle měřáků? Pokud ne, chci si byt převést do osob. vl. a provést totéž. Ptám se, jestli se mohu dovolat k vyučtování dle měřičů. Děkuji Literáková
Klepání radiátoru
Dobrý den,
rád bych Vás požádal o pomoc s následujícím problémem. Bydlím v panelovém bytě s ústředním vytápěním a vždy po ráno (cca v 5:20, kdy se začíná topit) mi v jednom z radiátorů, resp. trubce velmi hlasitě klepe (opravdu výrazně). Toto většinou po 15 minutách ustane, jakmile se radiátor jakoby prohřeje… Prosím, mohl by mi někdo s tímto problémem poradit?
Tepelná čerpadla
Dobrý den, prosím máte někdo zkušenosti s ohřevem vody vytápěním panelového domu tepelnými čerpadly vzduch – voda ? Naše společenství uvažuje o této variantě, jen nemáme žádné poznatky. Fy, které tento druh vytápění nabízejí, tak nabízejí jen samá pozitiva, nás však zajímají i ta případné negativa – problémy. Jak to je v zimě při mrazech třeba – 25oC ? Děkuji za každý poznatek
Vytapeni
Dobrý den,máme problém,radiátory nám nehřejí všechny,jsou zavzdušněné,nad námi se musí centrálně odvzdušnit, o to se členové výboru údajně pokoušeli(soused tam nepobývá a netopí).Přesto nám v jednom pokoji hřejou jen 2 žebra.Člen výboru myslel, že je to velntilem, ale není, to by se nedostalo do radiátoru vůbec.Na naše výzvy nereagují, sami nic konat nemůžeme. V jiných domech si mohou radiátory odvzdušňovat sami.Jaká je jiná možnost se dožadovat nápravy, když členové výboru nejednají? Jsem už bezradná.
Zrušme koeficienty polohy po zateplení - úvaha
Ahoj Lidi,
Známé závěry tepelných auditů:
Cca před zateplením jsou tepelné ztráty následující:
30 % Okna 30 % stěny 30 % vetrání 10 % střecha a sklepy
Cca po výměně oken a zateplení budovy jsou ztáty odhadovány
50 % větrání 50 % tepelé ztráty budovy
Pří výpočtu tepla se provede rozdělení na základní složku 40 – 50 % a na zbývající část se použijou koeficienty ( polohy místností a radiátorů ) a občas se pak použijou korekční jednotky +/- 40 %.
U nás v domě jsou krajní byty tzv. zvýhodněny u druhé složky a to od 6 – 53 % koeficienty polohy.




Poslední komentáře