Vytápění

tepelné čerpadlo nebo plyn + solární ohřev vody?

Vložil Pavlíček Petr (bez ověření), 8. Říjen 2012 - 10:40 ::

Dobrý den, Naše SVJ zřizuje novou kotelnu.38 bytů 13×42m a 25×72m. Dvě firmy dva systémy tep.čerpadla a plyn.kotel kondenzační + solár.ohřev vody. Cena± stejná 2 miliony. Rád bych znal vaše názory na tyto technologie. Děkuji . PS:panel.dům kompletně zateplen cena tepla 746kč.získány dotace zelená úsporám.

Revize komínů

Vložil Petr Kos, 2. Říjen 2012 - 12:57 ::

Dobrý den, jsem nájemníkem v jednom bytě, kde vlastníkem je město. Tento byt vznikl jako nástavba na již postaveném domě. Můj dotaz zní, zda je mou povinností platit revizi komínu v tomto bytě, jestliže komín bytem prochází, ale je schován za sádrokartony a není do něho žádný vstup. Vytápění tohoto bytu a celé nástavby je řešeno jiným způsobem. Komín nikterak nevyužíváme. Využívají jej pouze někteří sousedé bydlíci pod námi.

regulace topení

Vložil Anonymous, 30. Září 2012 - 13:47 ::

Dobrý den,ráda bych se informovala,zda je v pravomoci SVJ centrálně vypínat (regulovat) v nočních hodinách topení, i když s tímto postupem nesouhlasí všichni vlastníci.Teplota v bytě v loňské topné sezoně klesala na 16st.Děkuji za názory.

Hrazení nákladů na společnou část domu

Vložil Mára9, 29. Září 2012 - 12:23 ::

Zdravím všechny, ledacos jsem si již načetl v historii a běžících diskuzích, ale protože nejsem v této problematice zběhlý, mám v tom trochu guláš a nejsem schopen jednoznačného závěru. Chtěl bych požádat o ucelený názor : před časem jsme zakoupili podkrovní prostor (půdu) bez izolací,vytápění a jakéhokoliv zvelebení v bytovém domě SVJ, kde nebyly zajištěny žádné rozvody-klasické podkroví. Provedli jsme chybějící uzavření a zaizolování objektu. V podkroví jsme vybudovali podkrovní byt s kompletním zajištěním. Vytápění a TUV je zajištěna vlastním plynovým kotlem. Vytápění a TUV ve stávajících bytech je zajištěna z dálkového zdroje.

jaké právo má domovník v domě společných vlastníků

Vložil mnahodilova (bez ověření), 24. Září 2012 - 15:39 ::

dobrý den chtěla jsem se zeptat,bydlíme v panelovém domě,všichni zde jsme majiteli bytů,máme zde námi zvolenou domovnici.Všichni kromě jí souhlasí s tím že už se bude topit,ona nám to ale zamítla,zajímá mne zda na to má právo?a jak se proto mtomu bránit,většina rodin zde mám malé děti a chtějí doma teplo,ale ona s tím nesouhlasí tudíž se nemůžou spustit kotle.

Rozúčtování nákladů - tepla, teplé a studené vody

Vložil Anna (bez ověření), 18. Září 2012 - 10:28 ::

Dobrý den,

správce našeho domu nám tvrdí, že jelikož máme v domě 1–2 problematické domácnosti (z celkových 13) je pro nás vyhodnější instalace dálkového odpočtu jak pro kalorimetry, tak i pro vodoměry.

Když jsme se ohradili s tím, že existuje vyhláška 372/2001, která říká, že by se těmto rodinám měli rozúčtovávat náklady na teplo a teplou vodu dle výše zmíněné vyhlášky, tak správce argumentuje tím, že problém nastává v opětovném odečtu a že to neřeší studenou vodu, která se tak jako tak musí rozúčtovávat dle průměrné spotřeby.

tepelný štítek domu

Vložil Koudelka Z. (bez ověření), 18. Září 2012 - 8:05 ::

Dobrý den. Prosím, dovolím se zde rovněž doptat na jeden nový problém. Jak jsem se dočetl a vyslechl v televizi, budou muset mít všechny domy tepelný štítek. Samozřejmě že chápu, že jde o peníze. Tedy o co mi jde. Náš panelák,který když se začal opravovat, zateplovat se vším všudy,musel si výbor zajistit tento tepelný štítek.Tedy odborné posouzení tepelné prostupnosti či jak bych to chápal. To se psal r.2006. Prosím, komu je známa situace k dnešní požadované skutečnosti, aby nám zde sdělil či poradil, zda-li tento náš tepelný štítek z r.2006 nadále platí či budeme muset si zajistit nový.Děkuji za odpověď.

co je odpojení?

Vložil lucy (bez ověření), 17. Září 2012 - 11:57 ::

Vím, že se to tu již řešilo, ale názory se různí,proto se ptám znovu: jak označit stav, kdy si některé byty v rámci SVJ centrálně vytápěném (teplo i teplá voda dodávána centrálně) zřídí kotle. Jedná se o odpojení od CT nebo ne? A platí pro rozúčtování vyhl.č.372/2001 Sb.? Děkuji za názory. Lucy

společné topení

Vložil NI (bez ověření), 13. Září 2012 - 13:45 ::

Dobrý den, prosim o radu společně s 3 majitely bytu jsem se dohodli na společném vytápění tuhými palivy. ( Smlouvu mame sepsanou) Ale bohuzel 2 z majitelu bytu odmitaji topit a na otop prispivat. Jeden z majitelu kazdoročně odjiždí na zimu pryč a o topeni se vubec nezajima.(Pouze prispiva na topeni dohodnutou castkou. V druhem pripade se jedna o mladého najemnika kterého to taktež nezajíma když prijde rada na neho aby topil, netopi. Muze si takovéto chovani dovolit kdyz nemame sepsane zadne podminky topeni? Jaky zpusobem se muzu branit aby tito 2 majitele pravidelne topili?

solární ohřev TUV

Vložil Petr Kubů (bez ověření), 29. Srpen 2012 - 18:29 ::

Dobrý den, chci upozornit na firmu East s.r.o zabývající se solárními systémy ohřevu TUV.Buďte velmi obezřetní, především při podepisování smlouvy (bez podrobného tech. projektu důrazně nedoporučuji smlouvu podepisovat!) Pokud chcete někdo konkrétnější informace o špatných zkušenostech, je možné si je vyžádat na adrese SVJ Makovského 1177/1, Praha 17 – Řepy.(nejlépe k rukám předsedy p. Semlera). Upřimně řečeno doporučuji se této firmě vyhnout velkým obloukem!

Syndikovat obsah