Vytápění
stále se topí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, co mohu dělat s tím, když se nám v domě (SVJ) stále naplno topí. I když dám topení na 0, tak je stále horké. Předseda mi sdělil, že mi to spraví až skončí otopné období. Když pominu to, že to samožřejmě budeme všichni v domě platit, tak mě děsí to, že v těchto nesnesitelných vedrech budu mít nažhavené topení až do 31.5. Děkuji za rady a názory
merice tepla
kdo plati zminovane merice tepla.pronajimatel,nebo najemce
Přepočet kWh na GJ
Z ročního přehledu náměrů (kWh) PST, která se nachází ve vedlejším domě jsem zjistil různý přepočet kWh na GJ v zimních měsících a odlišný přepočet v letních měsících, kdy se ohřívá pouze voda. Mohl by mi(laikovi) prosím někdo vysvětlit proč je v zimě přepočet O,50 a např.v dubnu a v květnu pouze 0,09? Na zdejším portále jsem se dočetl v jednom případě, že 1GJ = 277,77 kWh (na podobný přepočet jsem se v mém případě nedostal). Jaké je odůvodnění? Děkuji, A.D.
Hlučnost topení - možnost refundace od SVJ?
Dobrý den,
dovoluji si Vás touto cestou požádat o odbornou radu, a to v souvislosti s problematikou hlučnosti (klepání, bouchání,vrzání)stoupacích trubek.
Bydlíme v 1. patře (přízemí) a na daný problém upozorňujeme už třetím rokem, resp. neustále žádáme SVJ (výbor)o opravu/nápravu stavu. V zimním období díky dané nečinnosti „našeho“ SVJ nelze 2 místnosti přes noc užívat a značně snižují kvalitu bydlení (problém byl několika firmami indetifikován z 90% procent v podlaze směrem ke sklepům pod námi).
Po celé období (2,5 roku) dostáváme buď elektronicky nebo slovně odezvy od výboru SVJ, že s daným stavem se pokouší něco dělat, ale je to velice „obsáhlý, specifický“ problém, atd. Souhrnně – do dnešního dne neudělali fyzicky vůbec nic.
rozúčtování tepla s použitím korekce
Dobrý den, prosím o radu. Je možné při vyúčtování tepla použít pro korekci spotřební složky tepla jiné limity než +/- 40%? Tedy například –24% a +40%? Anna
Odpojení od společné kotelny
Dobrý den. Bydlíme v panelovém domě o 6 bytech. Topení je provedeno formou společné kotelny v domě. Když jsme se nastěhovali nechali jsme udělat nové topení v bytě a napojili se na topení v domě. Jelikož topení nehřeje dostatečně ,pořídili jsme si krbová kamna (byt má svůj komín). Teď by jsme se chtěli odpojit od vytápění společnou kotelnou a topit si sami. Zajímá nás jestli je k odpojení souhlas všech vlastníků? a co vše je k tomu pořeba. Předem děkuji za odpověďi.
Rozúčtování tepla s maximálním zohledněním individuální spotřeby
Dobrý den, velice důkladně jsem se snažil pročíst podobné příspěvky k tomuto tématu. Již vím, že rozúčtování tepla vychází ze zákona – vyhláška č. 372/2001 Sb.., a tak by mě zajímalo zda můj následující konkretní případ vyúčtování by bylo možné s ohledem na tuto vyhlášku upravit, tak aby byla co nejvíce zohledněna individuální spotřeba bytů.
Náš aktuální systém rozúčtování je následující: Za minulé období byl otop celkem 356,89 GJ Moje spotřeba z toho byla pouze 457,7 Základní složka tvoří 50% Spotřební složka tvoří 50%
Rozúčtování tepla
Dostali jsme vyúčtování tepla. Vytápíme byt na 21,5 st dle doporučené normy. Naši sousedé vytápí byt až na 25 st a to i v noci. Je to dle nátury. Dle vyúčtování jsme defakto nic neušetřili i když naše spotřeba je oproti ostatním až o 50 % nižší. Přesto zaplatíme cenu jen o asi o 20 % nižší cenu. Tyto skutečnost jsme reklamovali, ale vše je dle zákona dle vyhlášky 372/2001. Máme byt na jižní stranu a využíváme zimní slunce. Co nás překvapilo, že koeficienty nad sebou stejných bytů se liší. Jeden má 0.96 a druhý 1.01, který koeficient je horší ? Dům má B na vytápění.
Teplo bez zohlednění korekcí versus vyhláška 372/2001
Dobrý den,
v našem společenství máme cca 70 bytových jednotek. Na první schůzi Shromáždění, v lednu roku 2008, bylo schváleno rozúčtování tepla takto, cituji: „Náklady na vytápění budou hrazeny poměrem dle naměřených hodnot (každý byt má jeden měřič) bez zohlednění korekcí. Náklady na dodávku TÚV budou rozúčtovány dle vyhlášky 372/2011”. Tento bod byl schválen: 85% přítomných PRO (71% účast)
S postupem času jsme zjistili, že je tento způsob rozúčtovaní velmi nevýhodný k bočním bytům, kteří byli i jedni z těch, kteří s tímto bodem souhlasili (asi bez znalosti věci). Aktuálně platí velmi vysoké částky za teplo a někteří sousedé na tom „parazitují“, takže neplatí buď vůbec nic, nebo velmi málo (i s přihlédnutím na velikost jednotky). U nás se platí jen za skutečně spotřebované teplo. Kdo netopí…neplatí nic, i když má tepelný komfort na úrovni sousedních bytů
Rozúčtování tepla
Dobrý den, náš správce po nás chce, aby jsme si nechali udělat vyúčtování u odborné firmy dle měřičů, k tomu odborná firma zpracovala vyúčtování dle polohy bytů. Jde nám o to, že v domě jsou velké byty a malé byty. Pokud to bude podle poměru ploch, tak velké byty , které jsou na jih mají téměř stejnou spotřebu tepla, protože využívají zimní sluníčko. Náš správce nám říká, že takto budeme muset dělat vyúčtování u odborné firmy za teplo každý rok. Přijde mi nefér, že platíme hodně úplně za vše. Tím pádem náklady na byt jsou hodně veliké.




Poslední komentáře