Jak identifikovat člověka?

Vložil Anonymous, 8. Červenec 2025 - 16:29 ::

Diskutuje se zde na shora naznačené téma. Téma není od věci, neboť se šíří představování pouze křestním jménem. Jdu něco vyřídit a zaměstnan/kyně se mi přestaví „Já jsem Renata“. Ode mne přitom chce doklad, kde má jméno, příjmení, rodné číslo i adresu. Nevím, zda by jí stačilo, kdybych v dokladu vše kromě svého křestního jména zakryla.

Diskuse se ubírá pozoruhodným směrem: Jeden diskutující tvrdí, že mu stačí adresa vlastněné jednotky a adresu vlastníka nepožaduje. Jiný zase poukazuje na rozum průměrného člověka. A konečně zde je Justin se svými obvyklými blbečky.

Odpověď žádná.

Takže se ptám: Je člověk identifikován:

  • křestním jménem a jménem společnosti, pro kterou pracuje? – Mělo by to stačit, neboť takto se zaměstnaci (leckdy) představují.
  • jménem, příjmením a identifikátorem datové schránky? – Mělo by to stačit, neboť přesně takto to uvádějí úřady do rozesílacích seznamů.
  • jménem, příjmením, sídlem kanceláře, členským číslem ČAK (jiné komory)? – To by mělo rovněž stačit, neboť to tak uvádějí soudy. Žádný identifikátor datové schránky, žádné datum narození, žádná adresa bydliště.
  • Úřední osoby potom kromě jména a příjmení neuvádějí nic dalšího ze shora uvedeného, což ovšem účastníkovi řízení nebrání, aby to u úředních osob uváděl.

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.