SVJ bez předsedy?

Vložil Kristýna (bez ověření), 17. Říjen 2018 - 13:20 ::

Dobrý den, mám prosbu. Jsem předseda SVJ, ale byt jsem prodala a chci od funkce odstoupit, ale nikdo ze zbývajících členů se funkce nechce ujmout. Je možné, aby bylo SVJ bez předsedy? Kdo bude tedy v OR zapsán místo mě po výmazu? Může funkci předsedy SVJ zastávat i pronajatá firma či živnostník, který se tímto oborem živý? Kolik členů (či podílů) musí být přítomno na shromáždění na nové hlasování nového předsedy, prosím? Děkuji moc za Vaši pomoc. Přeji hezký den. Kristýna.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil acer2001, 18. Listopad 2018 - 12:15

  Prosím o radu – pokud v tomto roce zvolíme nového předsedu SVJ (nemáme výbor), postačí do příslušného rejstříkového soudu SVJ zadat přes inteligentní formulář (justice.cz) „pouze“ tiskopis ad1) „změnu v zapsaných údajů“, kde uvedeme již nového, řádně zvoleného předsedu SVJ (teď se neptám, že poštou odesílám další potvrzující originální dokumenty potvrzující volbu). Anebo je nutný ještě přes inteligentní formulář vyplnit tiskopis ad2) „výmaz“ (tj. myšleno starého předsedy SVJ) ?
  Děkuji zkušené za reakci

  Vložil * (bez ověření), 17. Říjen 2018 - 19:58

  Kristýno, jako bývalý vlastník bytu v domě nemáte žádnou povinnost zařizovat, aby byl po vašem odstoupení výbor funkční a starat so o to, jak to bude dál fungovat. To je starost členů svj. Vy odstoupíte podle stanov a tím to pro vás končí. Máte zbytečné starosti, i když vy to asi myslíte dobře. Ještě můžete požádat rejstřík,aby vás ze statutárního orgánu vymazali z důvodu odstoupení. Své odstoupení doložte písemně. Vůbec nechápu vaše starosti.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 19. Říjen 2018 - 14:05

  Písemně oznámí zbývajícím členům výboru své odstoupení z důvodu ukončení členství v SVJ a poždž rejstřík o výmaz. Smůla je, že ten výmaz ji bude stát 2 litry zatím co zapsání nového člena výboru a současný výmaz také, ale zaplatí si ho žadatel tedy nově zvolený člen výboru.

  Vložil svjPCE, 17. Říjen 2018 - 19:04

  Dobrý večer, zbývající členové výboru by si měli projít stanovy vlastního SVJ – tam by měl být uveden statutární orgán a kolik má členů. Zároveň ve stanovách najdete i to, zdali může funkci předsedy zastávat i osoba, která není vlastníkem jednotky v domě.

  Vložil Anonymoushjk (bez ověření), 18. Říjen 2018 - 1:36

  Jaký výbor ? Píše ze je předseda SVJ

  Vložil anonymouk (bez ověření), 17. Říjen 2018 - 17:46

  Proč si děláte starosti, prostě skončíte a je na vlastnících jak si poradí dle OZ (předseda má znát, § 159/1 a § 160 OZ). Může o tom rozhodnout i soud, kdo bude šéfovat.

  Vložil JarekSVJ, 17. Říjen 2018 - 14:49

  Nejlepší bude, když se podíváš do Stanov vašeho svj.

  Vložil MartinII, 17. Říjen 2018 - 16:58

  Vysvětlete členům společenství, že společenství potřebuje někoho (alespoň do výboru, když ne předsedu), kdo bude spolupodepisovat proplácení faktur, komunikovat se správní firmou, vodárnami, svozem odpadu, energetickými závody (osvětlení domu), plynárnami, správní firmou (technik, účetní).

  Členem výboru může být (pokud to nezakazují vaše stanovy !!!) i nečlen společenství (nevlastník bytu) a mohl by to být třeba i sourozenec apod., přítel/kyně člena společenství. S nevlastníkem bytu (nečlenem bytu) ale pozor, musí to být někdo, kdo má na dobrém fungování společenství zájem.

  Věřte tomu, že nejste první ani poslední, kdo tuto problematiku řeší, takže je třeba hledat bohatou diskusi. Já jsem se tím zabýval několik desítek minut a zde je výsledek, takže si ho přečtěte nebo hledejte jiné názory a příspěvky.

  www.epravo.cz/…u-98975.html

  magazin.obyva­tele.cz/clanky/116-spolecenstvi-vlastniku-precenuji-roli-povereneho-spravce41

  legislativa.hy­perbydleni.cz/za­kony/2558-organy-spolecenstvi-vlastniku-jednotek/

  www.portalsvj.cz/…predsedy-svj

  www.portalsvj.cz/…predsedy-svj

  www.portalsvj.cz/…a-vyboru-svj

  www.portalsvj.cz/…ena-vyboru-7

  www.portalsvj.cz/…tne-predsedy

  www.portalsvj.cz/…eny-vlastnik

  www.portalsvj.cz/…eny-vlastnik

  www.portalsvj.cz/…spolecenstvi

  www.portalsvj.cz/…len-vyboru-3

  www.portalsvj.cz/…tnictvi-bytu

  www.portalsvj.cz/…lastnik-bytu

  www.portalsvj.cz/…tu-podle-noz

  www.portalsvj.cz/…cleny-vyboru

  www.portalsvj.cz/…use/vybor-19

  www.portalsvj.cz/…eda-vyboru-2

  www.portalsvj.cz/…ve-stanovach

  www.portalsvj.cz/…i-doporuceni

  www.portalsvj.cz/…vyboru-svj-0

  www.portalsvj.cz/…prodeji-bytu

  www.portalsvj.cz/…e/predseda-1

  www.portalsvj.cz/…ru-podle-noz

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".