Moderování diskuse

Poslední dobou jsou zde častější dotazy ohledně mazání příspěvků. Pokusím se odpovědět na některé z nich.

 • Skutečně jsou příspěvky mazány?
  • Ano.
 • Proč tomu tak je?
  • Je odstraňován spam některých jedinců (viz např. http://www.portalsvj.cz/spam). Spamu je tady poslední dobou tolik, že několikrát převyšuje ty užitečné příspěvky. Kdyby nebyl promazávaný, nikdo by se v diskusi neorientoval.
 • Kdo maže spam?
  • Já (administrátor tohoto webu) a umožnil jsem moderování diskuse i některým dalším lidem.
 • Je možné, že je odstraněn i nezávadný příspěvek?
  • Ano. Většinou odstraňuji všechny příspěvky osobám, které zde spamují. Pokud zde někdo spamuje, tak musí počítat s tím, že zde nebude moci zveřejňovat ani slušné příspěvky.
 • Může být odstraněn příspěvek i někomu, kdo nespamuje?
  • Ano, občas se stane, že je příspěvek automaticky vyhodnocen jako spam, i když tomu tak není. Pokud na takový chybně automaticky odstraněný příspěvek narazím, dodatečně jej obnovím. Nejde ale o častý jev.
 • Jsou mazány příspěvky kvůli tomu, že v nich autor rozporuje jiný názor?
  • Ne. Pokud svůj názor vyjádříte slušně, nebudete takovým názorem portál zaplňovat (posílat prakticky totéž mnohokrát), nebudete nikoho napadat či urážet, příspěvek bude k věci, … není důvod příspěvek mazat.
 • Proč jsou některé příspěvky zelené, jiné světle šedé?
  • Každý příspěvek v diskusi mohou ostatní uživatelé ohodnotit pomocí tlačítka [+] a [-]. Každé hodnocení příspěvku přidá nebo ubere jeden bod. Pokud má příspěvek kladné hodnocení alespoň 3, je zeleně zvýrazněn. Pokud má záporné hodnocení –3 a méně, je zobrazen nenápadně světle šedě.
 • Proč jsou některé příspěvky schovány do tlusté šedé čáry?
  • Jedná se o příspěvky blokovaných uživatelů, kteří zde spamovali. Takový příspěvek je možné zobrazit kliknutím na tuto šedou čáru. Bohužel diskuse poté byly plny desítek šedých čar a proto jsou v současné době příspěvky většinou zcela odstraněny.
 • Pod jakou přezdívkou vystupuje admin administrátor v diskusi?
  • Pod přezdívkou admin.
 • Kdo může mazat příspěvky?
  • Já (administrátor) a několik moderátorů (lidí, kterým jsem to umožnil).
 • Zaregistrovali jsme smazání příspěvku, který byl slušný, nikoho nenapadal, týkal se tématu?
  • I smazané příspěvky mohu dohledat – napište mi přes kontaktní formulář a uveďte nějaké informace o tomto příspěvku, abych jej mohl dohledat (např. na který příspěvek to byla reakce, autora, část textu příspěvku, …).

Upozorňuji, že veškeré příspěvky o moderování diskuse patří do komentářů této stránky. Do běžné diskuse nepatří a mohou z ní být odstraňovány (zejména, pokud jich tam bude více a bude to diskusi znepřehledňovat).

Admin

Vložil Miroslav Šulc (bez ověření), 29. Září 2020 - 11:34

Z daného portálu je naprosto zřejmé, že jde o zmatečné jednání a to z důvodu, zmaření nových zákonů. ( zák. č. 89/2012 sb., zák. č. 104/2015 a zák. č. 221/2015 sb. o účetnictví)

Ex předseda výboru SVJ – Nedvědova 360/7, 361/9 a 362/11 v Olomouci Miroslav Šulc narozen: 1. 1. 1948 bytem : Nedvědova 361/9 v Olomouci

Odesláno z www.poetal.cz/…t/reply/6744 coment.form dne 29. 09. 2020 v 12: 11 hod.

P.s.

NEMAZAT DANÝ PŘÍSPĚVEK

Vložil AsiTak, 29. Květen 2020 - 6:02

Prosím o opravu! děkuji, AsiTak Způsobilo to zadání 3 html tabulek v odpovědi.

Spamér, spamkáč, spamovník nejsem! Nikdy žádný spam jsem neodeslal, přesto jsem takto označen a mé příspěvky jsou zablokovány! Jak mohu donutit admina, aby sjednal nápravu? AsiTak Jsou tyto příspěvky spamy?

Sdělování hospodaření SVJ potencionálnímu kupci bytové jednotky Tajnůstkáře nebrat! Zde spíš vidím za problém vědět, které ukazatelé vyjadřují informaci o hospodaření. Též nechápu, jakou škodu a komu může působit nepodléhání se utajovací mánii a nezachovat v tajnosti dosažený zisk ve výši 125,30 Kč. Naproti tomu Čez nemá problém zveřejnit své milionové zisky. Pokud neochota sdělovat výsledky hospodaření existuje i vůči budoucímu vlastníkovi bude asi existovat i pro vlastníky mezi sebou. Od toho už jen krůček o utajeném přesunu prostředků vlastníků některému funkcionáři SVJ. Nechci být členem SVJ a doporučuji vám se zachovat stejně, kde pro informaci o hospodaření SVJ musí člen žebrat nebo i dokonce o to soudit. Je potřeba vědět, zda nákupem bytu nový člen se stane členem prosperujícího SVJ nebo členem společenství topicího se v dluzích a případem nepřehledných machinacích. Kdo nemá co skrývat a má čistý účet nemusí nic tajit a sdílením pravdivých informaci o stavu hospodaření může navodit atmosféru vzájemné důvěry, neboť SVJ v novém členu hledá platícího a solventního partnera, a nový člen hledá dobře a transparentně hospodařící SVJ.

ZA PĚT LET ZMIZELY VEŠKERÉ FINANCE Z FONDU OPRAV. FO může existovat Příspěvky správy domu a pozemku a vlastní správní činnosti tvoří příjem SVJ a proto z těchto zdrojů fond vytvořit lze. (viz NOZ §1180 a nařízení 366/2013 Sb. §16 odst. 1a.) Zmizení peněz z účtu je problém finančního majetku a ne fondu!

vytápění -zateplení bytů Rozpočítání nákladů na vytápění Jde o zneužití ochranného instrumentu předpisu při kompenzaci dosažení marginálních hodnot odběru solidárním rozdělením nákladů. Popsaný stav s okny lze nahradit nadměrným větráním. Můžete odsouhlasit pozměněné pravidlo rozpočítání, kdy testování a korekci na překročení horní meze korekčního intervalu zrušíte. (zákon 67/2013 Sb. §5 odst. 1a.)

Vložil Vlčková Hana, 21. Únor 2017 - 14:12

Chceme měnit interiérové dveře v našem domě, ve vestibulu, do sklepa, prádelny, kočárkarny, sušárny, dům je starý 45 let. Musí být tyto dveře, které chceme měnit protipožární? Dě­kuji

Vložil Arveno, 3. Leden 2016 - 11:23

Vazeni/ vazeny p .administratore

muj prispevek se vraci z ruznych duvodu. Bud, ze mam spatne heslo coz NEMAM! Zazadam tedy o nove heslo a po nekolika pokusech se to podari. Dalsi problem, spatne uzivatelske jmeno, tedy zkousim Arveno posleze Vera Novakova,

Nyni byl muj prispevek pokladan za spam co opravdu neni. Staci si to precist. Prosim pomozte novemu ponekud postarsimu mizerne vidicimu (zhorseny zrak) ucastnikovi diskuse. Hlavu i mozek mam 100% v poradku a budu vlelice vdecna za Vasi pomoc

Jak se spamuje? Co delam chybne? Dekuji za pomoc. Prosim muzete nejak reagovat, odpovedet. Pokud me nemuzete pomoci tak to musim vzdat. Skoda, hodne jsem se zde naucila.

Vera Novakova Arveno

Vložil Arveno, 28. Březen 2016 - 20:49

jak se to ma provest. ALE – proc zde zverejnujete prispevky ktere byly urceny administratorovi? Uverejnite i me heslo??

Vložil Arveno, 3. Leden 2016 - 11:27

Co si mysli p. Lake, Pavel, ”asi tak” a dalsi zkuseni ?

Pokusim se odpovedet ale doufam, ze se ozvou dalsi veci znali ucastnici diskusi .1) Ohledne ”Jednotka hlas” v souvislosti s rozdelenim nakladu na spravu stejne pro vsechny (pro kazdou jednotku) bez ohledu na podil jsem se domnivala,ze se hlasuje vzdy dle podilu. AVSAK – nazor p. Hlas jednotky se me zda byt logicky. Jsem zvedava co na to reknou zkuseni.

 1. K otazce znacky nona: Co je vyznamna zalezitost se domnivam (odhaduji, nevim) tak se muze jednat o modernizace, rekonstrukce, stavebních úpravy ktere nejsou definovany jako ukol SVJ (2000) ci upravy nebo opravy v cene presahujici urcitou castku bud dle NOZ ci dle stanov. Opet ocenim reflexe nazory vsech zkusenych.
 2. Na otazku nony: Proc je to slozite radeji neodpovim nebot by to stejne nepomohlo resit otazku hlasovani za ruzych okolnosti ve dvou typech SVJ. Trochu slozite to je, nazory se casto lisi, je lehke se zmylit z neznalisti ci hlasovani manipulovat.

Halooo p. Lake, Pavel, ”asi tak a dalsi tesim se na Vase nazory. Dekuji ArvenoAr

Vložil Korky0202, 7. Červen 2015 - 18:20

Prosím o sdělení z jakého důvodu byly smazány mé příspěvky reagující na tyto příspěvky:

SVJ vs. Stavební povolení 25 lake | 10 hodin 20 min.

SVJ vs. Stavební povolení – 1 levape | 10 hodin 21 min.

U některých předchozích příspěvků jsem si též smazání všiml, aniž bych si byl vědom, že bych porušil některé z pravidel, které tu zmiňujete.

Děkuji.

Vložil člen orgánu PO (bez ověření), 9. Červen 2015 - 1:03

Korky 0202,vy jste tady na webu novic, že? Tak přestaňte být chytřejší laka. Nebo na Vás vyskočí ze tmy bubák-mazák!! Nebo, hůře bubátor-blokátor!! Dobrý vtip! Viď, lake?

Vložil Korky0202, 9. Červen 2015 - 7:03

Jak jako chytřejší? Já se nesnažím být chytřejší, jen předávám informace a říkám svůj názor, který se snažím obhájit i argumenty.

Novic, jak se to vezme, prostě nejdu do něčeho, aniž bych nebyl přesvědčený o tom, že již mám dostatek informací a znalostí, o které bych se mohl podělit.

To jako, že nesmím mít jiný názor, než admin či moderátor?

Vložil člen orgánu PO (bez ověření), 9. Červen 2015 - 12:30

Tys na to káp! Kapišto?

Vložil člen orgánu PO (bez ověření), 2. Červen 2015 - 8:45

Ani se nedivím, že mažete mé příspěvky. Já bych se taky na.ra. orgán.

Vložil m. (bez ověření), 27. Květen 2015 - 11:52

Už se ví kdo koupil i jiné Weby.Tak se nedivím,proč maže,co se mu
nelíbí.Jó po přečtení –jste moc chytří.To k jeho podnikání dalšímu
neni dobré.Moc si pak stěžujete.Je to jako by cchoř poroučel
kohoutovi.

Vložil člen orgánu PO (bez ověření), 9. Červen 2015 - 1:05

Co je to cchoř?

Vložil m. (bez ověření), 27. Květen 2015 - 11:40

Jak máčknu na Admina – a místo aby ten – byl to ukáže jinak????? Jaký tento portál má význam????? LIDI nečtěte tady nic.Admin dělá ,ale důležitého rozhodce.Nebudete psát a číst,tak má po svém égu.

Vložil m. (bez ověření), 27. Květen 2015 - 10:58

Popré na tomto.Po přečtení/ ADMINU/, jak jednotlivec maže co jemu se
nezdá ?Už nemám zájem věřit tady ničemu.Natož to číst.

Vložil člen orgánu PO (bez ověření), 18. Květen 2015 - 8:28

Co bylo zâvadného na mém příspěvku před malou chvilkou ? Člen orgánu PO. Děkuji.

Vložil miroslav_zajic, 28. Listopad 2014 - 13:30

_____________­_________ Původní zpráva: _____________­___________

Od: „Miroslav Zajíc“ <miroslav.zajic> Komu: <info@portalsvj­.cz> Datum: 10.11.2014 14:14 Předmět: [kontakt na webmastera] Agentura Byt – žádost o odstranění mých příspěvků

Dobrý den,

prosím o zajištění věcí, viz níže.

děkuji

s pozdravem

Miroslav Zajíc

_____________­_________ Původní zpráva: _____________­___________

Od: <miroslav.zajic> Komu: <miroslav.zajic> Datum: 05.11.2014 18:19 Předmět: [kontakt na webmastera] Agentura Byt – žádost o odstranění mých příspěvků

miroslav_zajic zaslal zprávu pomocí kontaktního formuláře na http://www.portalsvj.cz/contact.

Dobrý den,

prosím o odstranění veškerých mých příspěvků z vlákna http://www.portalsvj.cz/…t-spol-s-r-o

Snažil jsem se je odstranit tak, že jsem předmět a tělo nahradil tečkou…jinak to nešlo. Po několika vytečkovaných příspěvcích mě systém zablokoval jako spammera :(

předem děkuji

s pozdravem

Miroslav Zajíc PS: veškeré mé příspěvky, týkající se uvedené správcovské firmy jsou pravdivé, ale nepřeji si, aby byly nadále zveřejněny.

Vložil Pilnaj Petr (bez ověření), 22. Únor 2013 - 15:40

Vážený admine,až po chvilce mě známý odkázal na tuto Vaší stránku.Před touto níže uvedenou informací jsem uvedl nejdříve dotaz přímo na portál s odkazem důvodu,což bylo smazání nejem mých příspěvků. Tedy v zásadě jde o to,že jsem položil dotaz na portál,zda-li je někomu známa situace kolem současně řešených bankovních poplatků za vedení a správu úvěrového účtu.Právě že jsem zjistil,že se má jednat o fyz.osob a ne o právnické osoby, měl jsem za to,že zde najdu takovou informaci,která by věc řešila. V základu se mi jedná právě o skutdečnost,o kte­ré si v současné době nevědí rady ani samotní právníci,řešící poplatky za fyz.osoby,se kterými jsem mj. v kontaktu.S mým odkazem na SVJ či BD,kdy se tyto neřídí Obch.zákoníkem tak není uveden ani vztah ve spotřebitelském zákonu,přesto,že se jedná o právnické osoby,je zde tedy rozpor,který by se měl právně řešit. Nikdo dosud nedal se znalostí Obchodního práva takovou informaci,která by se týkala ve věci SVJ. O to tedy jde. Fakticky se zde ozval pár lidí se stejným zájmem o věc.V dnešní době jde o fenomén,o kterém jsem měl za to,že se tu bude rovněž projednávat. A jak je vidět,věc je řešena rezolutně někým, kdo má jen základní informace jako je Obč.zákoník,když se zde neprojevily žádné další informace ve vztahu k současným jednáním s některými právními institucemi,což je jinak na škodu.Právě pro nás,co jsme si vzali úvěry a hradíme rovněž tak tento nesmyslný poplatek,jako je tomu u fyz.osoby.Proto ta „nespravedlnost“ pohledu njak fyz.osobu tak na právnickou osobu s různým rozhodnutím. Navíc,když SVJ i BD nejsou žádnou podnikatelskou firmou.S pozdravem Pilnaj Petr,Chomutov

Vložil NeznáIek˙ (bez ověření), 18. Prosinec 2012 - 13:49

…ani polomozek z parlamentu…

 • „cochcarna“ – jestli po nně chcete něco – tak něco k diskusi. Ale nevidím důvod aby jste si v cela jiném vlákně stěžoval, že Vám něco nefunguje. Poté co nepochopíte pravidla příspívání na tento server – oslovte Admina serveru…
 • LAKE není Admin.
  To by jste zjistil pokud by jste si aktivně vyhledal kdo je serveru majitelem. A to je o znalostech.

Neználek

Vložil NeznáIek˙ (bez ověření), 24. Květen 2012 - 3:48

Identifikace řetězce "" v textu funguje chybně.
V případě, že se uvede i § a stiskne se „Zobrazit komentář“ – pak se text ZoVB z okna „Komentář“ v prohlížeči „vykousne“

N.

Vložil tpd, 29. Duben 2012 - 21:31

lake..proč mi neustále mažete příspěvky..

…nejste schopen přijmout pravdu..kterou jsem psal v předešlém příspěvku…nepíšu nic vulgárního..vše bylo k tématu…tématu v kterém nejste schopen doložit vaše tvrzení…„konkrétní právní normou“… číslo zákona..odstavec..a td…mystifikujete tady přítomné něčím co neexistuje…proč…já nic nepravdivě netvrdím…všechny vaše odkazy…nikde nehovoří o tom…že na pozvánce musí být u uvedeno ke konkrétním bodům zda se o nich bude hlasovat či nikoliv…vaše vysvětlení nelze v žádném případě považovat za zákon…

jste to vy kdo tu neustále označujete některé diskutující… degradujícími nálepkami…proč si tedy taky nesmažete své příspěvky… proč to neudělá admin…jak to nazvat…rovný mezi rovnějšími…nebo tu snad platí pravidla která se uplatňovala v…„minulém režimu“…

doufám že admin to tu zde veřejně obhájí…či uvede na pravou míru…

Vložil ivo26 (bez ověření), 3. Duben 2012 - 17:39

Pane Admin. Vymazal jste můj příspěvek ohledně způsobu jakým se fakturační firmy snaží mást poctivé odběratele. Tento dnešní příspěvek je po osobní zkušenosti a měl varovat lidi před dalším trikem, jak občany poškozovat. Zaznamenávám si váš portál jako nesvobodný – cenzurovaný a tendenční. Připomnělo mi to dobu totality! Je to výstraha pro návštěvníky těchto stránek.

Vložil m. (bez ověření), 27. Květen 2015 - 11:07

odstraňte si svůje názory, jsou špatné ADMINE.

Vložil lolek, 28. Prosinec 2011 - 3:34
 • cit.„…je zřejmé, že nemáte co byste k věci napsal …“
  • nikoliv. Zřejmé je jedině to, že jste zcela bezdůvodně obdařen administrátorem PortalSVJ mocí mazat Vám nepohodlné příspěvky nebo je upravovat a tedy jimi manipulovat
  • TO považuji za velkou administrativně-technickou chybu tohoto Portálu

lolek

Vložil lolek (bez ověření), 1. Listopad 2011 - 13:03

pane „Pavle“, v příspěvku Vám poněkud vadí,

 • cit.„…odpovědi, kdy nadpis neladí s vlastním textem…“
  • mea culpa. Mám ale za to, že každý by se měl držet tématu – to ale ve většině vláken není.

   Protože mne nenapadl mne žádný „trefný titulek“ pro otázku pro Vás – proč je specifický způsob volby přisuzujete jen „blbečkům“ pak chci li slušnou a vůbec nějakou odpověď tak nebudu přece kousavý – použil jsem tedy název vlákna s max.číslem +1 – to činím běžně.

  Pro zvolení předmětu tedy použiji názen „Norsko 5“ přestože v něm relevanci s názorem nicku „anonn“ k uvedenému nevidím. Snad to nebudete považovat za sporné.

lolek

Vložil Karla (bez ověření), 12. Říjen 2011 - 12:00

Dobrý den pane Admine. Z jakého důvodu mažete moje příspěvky. Nebo je na daném portálu cenzura daného sdělení? Daná situace tu již byla.

Jedná se o annon = předseda.

Nebo její vliv přesáhl hranice krajů? Dané osobě trvalo skoro celý rok než pochopila Stanovy.

Karla

Vložil Karla (bez ověření), 13. Říjen 2011 - 8:11

Je možné dostat od Vás odpovědˇ. Nebo snad annon = předseda má neomezená práva mlžit,zkreslovat.

Karla

Vložil lolek (bez ověření), 10. Říjen 2011 - 14:48

Byl bych také moc rád kdyby se zde dodržovala předem stanovená pravidla – a to pokud možno technicky.

 • systém hlasování neodpovídá požadavkům a měly by být vymyšleny nové způsoby
  např. „zneviditelnít“ příspěvek až s jistou časovou prodlevou (v řádu jednotek dní), … …apod. nemá ale cenu se rozepisovat na sny které nikdo nezrealizuje.
 • porušuje někdo psaná pravidla → OK → moderátor má možnost ZCELA SMAZAT namísto pouze MAZAT. Toto je technická chyba Portálu, který tuto funkcionalitu funkci „Moderátor“ přiřadil.
  • v pravidlech stojí co je SPAM a kam se uloží – bohužel to nefunguje
  • v pravidlech nestojí ZA JAKÝCH podmínek se příspěvek maže – bohužel to funguje tak že, když Moderátor usoudí, že příspěvek nemá souvislost s diskusí (=se mu nelíbí) – ZCELA SMAŽE
  • v pravidlech nikde není, že má Moderátor oprávnění příspěvky modifikovat („někdo“ to zde činil asi před půl rokem)
  • jestli jsou opravdu příspěvky sprosté; reklamní; někoho napadající; porušující psaná pravidla – pak ho vyblokujte
   • 1. do šedé lišty (UPDATE PortalSVJ SET invisible=‚YES‘ WHERE owner=‚J.K.‘)
   • 2. do SPAMové složky (UPDATE PortalSVJ SET spam=‚YES‘ WHERE owner=‚Jana1‘)
   • 3. vůbec mu znemožněte přispívat dle IP
   • 4. DELETE FROM PortalSVJ WHERE owner=‚Lolek‘

  • v pravidlech nic o zákazu barvení příspěvků není.
   Jistě není problém funkcionalitu „hlasování“ upravit tak aby „přebila“ použití barev. Mám rád pokud sdělení je obsažné, je vetší, používá škálu zvýrazňovacích prostředků. Pokud to tedy nějakému kontroverznímu Moderátorovi vadí – bez podpory psaných pravidel a zde na Portále zveřejněných, má smůlu.
   Klidně mne může Admin odstřelit způsobem č.3. Necpu se tam kde mne nechtějí nebo kde patent na rozum má jen někdo.
 • „Lake“ zde vyzdvihuje mou pilnost v kontrastu s počtem mínusů, které mi jsou přiděleny. Ujišťuji každého čtenáře (a každý si to při troše snahy může zjistit) že v počtu příspěvků s více než 3-mi mínusovými hlasy nade mnou „Lake“ bezpečně vede.

  „Lake“ by měl raději nejprve zaměřit konzistentnost svých sdělení, která se občas odvolávají na zákony občas na konkrétně p.Laka „zdravý rozum“ – ale V PRAXI jsou nepoužitelné nebo nejsou k meritu věci.

  Mrzí mne, že se „Lake“ uchyluje k argumentaci více než nechutné.
  Mrzí mne, že „Admin“ dal nicku „Lake“ možnost ad3)

lolek

Vložil lake, 11. Říjen 2011 - 9:48

Lolek napsal: „… v pravidlech nic o zákazu barvení příspěvků není.“

Pane lolku, slušný člověk na návštěvě dodržuje i nepsaná pravidla a neptá se, zda je to někde napsáno. Až pozvete někoho domů a on začne močit do dřezu v kuchyni, nejspíš jej důrazně upozorníte. Pokud začne vykřikovat, že bude ve VAŠEM bytě dodržovat pouze psaná pravidla, vyhodíte ho ihned na ulici. To je, pane lolku, příklad ze života.

Pokud Vám to nedošlo, jsme zde všichni na návštěvě u pana admina, který provozuje tento web a platí jeho provoz ze svých prostředků. Vaše výkřiky o psaných pravidlech jsou nepřípadné: každý návštěvník ví (nebo rychle zjistí), že příspěvky se třemi minusy se stávají neviditelnými. Je to tak, protože to takto admin nastavil; je to jeho rozhodnutí a jeho vůle, aby tomu tak bylo.

Znovu tedy vyjadřuji svůj názor:
Bude-li někdo na tomto webu používat triky s html kódem pro obcházení „neviditelnosti“ příspěvku, měl by tento příspěvek být ihned odstraněn, nebo „sbalen“ do šedé čáry, bez ohledu na autora a obsah.

lake

Vložil lolek (bez ověření), 11. Říjen 2011 - 16:35
 • cit.„…on začne močit do dřezu v kuchyni…“
  • pokud toto tvrzení osobní zkušenost p.„Laka“ pak by měl volit jiné „kamarády“. Ale může to být i inspirace pravděpodobně z filmu „The War Of The Roses“ – zde ale není filmový server. Tak sakra jakou toto má souvislost s tématy tohoto Portálu ??

 • cit.„…Pokud Vám to nedošlo, jsme zde všichni na návštěvě…“
  • Jeli známa informace, že předkladatel je mluvčím nebo ochrankou „Admina“ – prosím nasměrujte mne na nějaký judikát … hm, nebo kamkoliv na Portále. Prosím.
  • správně. Důraz na slově všichni – tedy i moderátor „lake“.
   „Admin“ jistě nastavil hodnocení příspěvků za tím účelem aby čtenáře informovala o názorech ostatních čtenářů na obsah příspěvku. No bohužel pokud se na Portále najde nějaký „ZoVB…“ který hlasy falšuje nebo pokud se separují skupiny přitakávačů – je třeba vážně pomýšlet na změnu.
  • opět správně. Proto já (lolek)
   • nikoho nenapadám, neurážím a píšu k věci a když něco nevím nebo něčemu nerozumím slušně se zeptám. A ptám se těch o kterých předpokládám, že něco vědí.
   • ale opravdu prostě musím na předkládané rozpory a nesmysly poukazovat, upřesňovat, doplňovat, korigovat. (tím ale netvrdím, že všechno v daném příspěvku je rozporné a nesmyslné)

 • cit.„…obcházení „neviditelnosti“ příspěvku…“
  • To je pouze lživá interpretace toho, který tady slovně uráží a dehonestuje ostatní především oponentní přispěvatele a zvláště pak takové, kteří se nebojí poukázat na NESMYLY v reálné realizaci jeho „taky rad“ (např. „velmi použitelné rady“ o tom zda Vlastník ne/musí umožnit výměnu vodoměru).
  • Pokud barvení příspěvků narušuje systém „hlasování“ – lze to vyřešit
   • organizačním zákazem písemně uvedeným
   • znemožněním využití TEXy
   • znemožněním jakýchkoli HTML tagů
   • úpravou příspěvků tak, aby barvení nadále na systém hlasování nemělo vliv
  • a jak to vyřešit
   • je zde tvrzení (lake), že prima facie je „barvení příspěvků“ tzv. „obcházení nepsaných pravidel“ (slovy p.Laka: močení do dřezu) a použití HTML je předkládáno jako „trik“

   • a je zde tvrzení (lolek), že uvedený výrazový styl je zcela běžným způsobem osobnostního projevu jedince a žádné v tomto teritoriu platné psané pravidlo jej nezakazuje

   • navrhuji tedy aby „Admin“ (soud poslední instance) s aequo animo zaujmul jasný postoj k návrhu předkladatele a odmítl ho.

 • Jsou mazány příspěvky kvůli tomu, že v nich autor rozporuje jiný názor?
  • Ne. Pokud svůj názor vyjádříte slušně, nebudete takovým názorem portál zaplňovat (posílat prakticky totéž mnohokrát), nebudete nikoho napadat či urážet, příspěvek bude k věci, … není důvod příspěvek mazat.

 • Lolek doplňuje:
  • Ne. Pokud není příspěvek v protikladu s názorem Moderátora, který má v dané skupině právo mazat nebo modifikovat
Mrzí mne, že p.Laka štvu. .. fňuk fňuk :))

lolek

Vložil lolek (bez ověření), 11. Říjen 2011 - 14:24
 • cit.„…lake = admin…“
  • pro Vaši informaci – NIKOLI. „Admin“ <> „Lake“. OPRAVDU
  • ale je pravda že „Lake“ = „Moderátor“
   • a má tedy možnost příspěvky porušující výše uvedená pravidla diskuse SMAZAT
   • bohužel také má (nebo nepochybně v minulosti měl – nevím nejsem moderátor) možnost příspěvky upravit – a tedy falšovat. Že tak několikráte učinil v r.2010 je mi známo.

pane „co pochopil.....“ já zde přispívám těm co nevědí a doufám že to takto vidí i jiní přispěvatelé. Sprosťák urážející své oponenty mne nerozhází.

 • bylo by pro mne ale zklamáním, pokud by v nějakém rozumném čase „Admin“ na mou žádost neodpověděl – jakkoliv. Podle reakce „Admina“ usoudím jestli se musím zařídit jak jsem uvedl v Moderování diskuse 35.

lolek

Vložil lake, 10. Říjen 2011 - 8:36

V poslední době se zde objevují příspěvky (od jednoho pilného přispěvatele), které zůstávají čitelné i přes to, že dostaly více než tři minusové hlasy. Což se tomuto přispěvateli stává poměrně často.

Jestliže pan admin nastavil „zneviditelnění“ příspěvků, které nasbíraly tři a více minusových bodů, je třeba toto jeho nastavení respektovat.

Jestliže se určitý přispěvatel pokouší pomocí triku v html kódu zajistit si viditelnost svých příspěvků za každou cenu, měly by tyto jeho pokusy být vyhodnoceny jako obcházení nastavených pravidel a ihned mazány.

lake

Vložil pochybující (bez ověření), 10. Říjen 2011 - 12:30

Právě jsme svědky přípravy k vyautování jednoho pilného přispěvatele. Co pilného…hlavně nepohodlného. Zavedená praxe (manýry) se nemění, vše ve starých kolejích. Že je to tak, admine lake? Hlavně, že vám to udělá radost!

Vložil lolek (bez ověření), 5. Říjen 2011 - 2:25
 • cit.„…jen někteří uživatelé jim dávají mínus (tedy zejména jeden konkrétní)…“

  • to je ovšem mýlka. Po hlasu jednoho konkrétního oponenta příspěvky „nezešednou“. Zešednou nebo zezelenají pokud je oponentů o 3-více než přitakávajících a naopak
   Mám za to, že tento způsob hlasování by měl být zajištěn technicky.
   Mám za to, že zdejší způsob hlasování měl být již dávno revidován.

  • já v diskusi nedávám hlas (ani + ani -) tomu na koho reaguji. Svůj náror/postoj vyjadřuji textem příspěvku.

   Proto kdybych měl ve vlákně tolik šedých příspěvků – nikoho bych neobviňoval a zamyslel
   bych se nad tím proč tolik čtenářů v absolutním čísle na můj příspěvek reagovalo záporně.

lolek

Vložil pochybující (bez ověření), 7. Říjen 2011 - 5:52

Způsob hlasování (mínusování) je nedomyšlený a výsledek je nicneříkající. Úplně mimo pravidla je možnost vymazávat příspěvky někým dalším, krom admina.

Vložil lolek (bez ověření), 5. Říjen 2011 - 11:01

lolek je panečku kapacita. Ten se vyzná téměř ve všem. I takovému Patočkovi klesá brada. Na můj vkus má Patočka s lolkem přehnaně velkou trpělivost. A na panáka s lolkem…nikdy.

Vložil Petr Patočka, 5. Říjen 2011 - 10:48

Myslím, že jsem zdejší systém hodnocení pochopil velmi dobře. A jistě sám uznáte, že pokud se u nějakého příspěvku objeví hodnocení překračující hodnotu 10 během jedné dvou hodin (na obě strany) je to podezřelé.

To že je možné místní systém obalamutit, vím naprosto jistě. A psal jsem to na jiném místě.

Já občas plusy a mínusy dávám, zejména ty plusy tam kde souhlasím a nemám co dodat. (často jak u Vás tak u uživatele Lake)

Proto kdybych měl ve vlákně tolik šedých příspěvků – nikoho bych neobviňoval a zamyslel bych se nad tím proč tolik čtenářů v absolutním čísle na můj příspěvek reagovalo záporně. Asi se bavíme o tomtéž vlákně, ale to je již promazáno a troufám si tvrdit, že stav po zásahu jednoho konkrétního uživatele neodpovídá původnímu hodnocení, tak jak probíhalo za naší debaty.

P.S.: jestli pojedete na Aquatherm, stavte se na panáka (pokud Vás to neurazí), to že se v některých věcech neshodneme, přeci není důvod pro nějakou osobní averzi.

Petr Patočka VIPA CZ s.r.o.

Vložil lolek (bez ověření), 5. Říjen 2011 - 10:59

Žádnou osobní averzi nemám :)).
Rozhodně oceňuji, že se věcně nedáte a máte argumenty, se kterými lze „pracovat“

Zdravím lolek

Vložil lolek (bez ověření), 3. Říjen 2011 - 23:51

Pane „FrantaF“ budu taky stručný → pokud jste si mou odpověď z 16:37 přečetl – OK.
Pokud ne, máte smůlu. Sprostá ani urážlivá nebyla, pravidla diskuse nerušila ale přesto tady nějakýmu „mazalovi“ vadila.

Kdyby takhle ten „MAZAL“ probral všechna vlákna a smazal NIC neříkající příspěvky udělal by mnohem záslužnější práci než tupě doporučovat nově příchozím používat zdejší obskurní a velmi blbě fungující „hledání“.

Přečtěte si to rychle – ráno zde již tento příspěvek být nemusí… :((

lolek

Vložil lolek (bez ověření), 29. Září 2011 - 13:01
Vložil Anonymoussss (bez ověření), 15. Duben 2011 - 15:06

Dobrý den. Jak je možné ,že někdo zneužívá přihlašovací jméno pane Admine.

Anonymoussss

Vložil rivr, 12. Květen 2011 - 23:57
cit.(): „Jak je možné ,že někdo zneužívá přihlašovací jméno “
Pokud tím myslíte: „používá můj nick“ … pak si „svůj nick“ zaregistrujte a máte po problému – nkdo Vám ho nezneužije – jen Vy sám „Anonymoussss“i
rivr
Vložil J.K. (bez ověření), 12. Březen 2011 - 21:42

Portál je plně v režii lakeho-admina takže nepohodlné příspěvky jsou odstraněny a nepohodlní přispěvovatelé zablokováni. S pozdravem J.K. dřívější přispěvovatel

Vložil rivr, 26. Leden 2011 - 7:29

Pane Lake

 • Vaše osobní soudy o tom co je komu známé si nechte pro sebe. Rovněž tak Váš výklad toho co kdo očekává. Rovněž tak jestli od Vás někdo očekává, že jste jeho mluvčím – uveďte link. děkuji
 • vyjadřuji POUZE svoje stanoviska, případně popisuju stav jak to vypadá u nás. Sám určuji zda ten kdo se ptá se ptá z mého pohledu správně či ne zcela na všechno co by m2l nebo mohl. A snažím se poskytnout takový názor aby se nemusel zeptat znova nebo aby pochopil, že problematika může mít trochu jiný kontext. Ale není mým cílem poskytovat stanoviska „na blbou otázku blbá odpověď“
 • mám za to, že tento server je diskusní a ne jen pro Váše příspěvky které sám sobě označujete za správné
 • je zcestné aby názor k jakémukoli příspěvku nereagujeli na tazatele v vlákně – musel být v extra-vlákně se stejnou témetikou. Až budu mít za to, že to je účelné – udělám to.
  Já neúkoluji Vás – Vy neúkolujte mne. Ano?

Můžu jen spekulovat co Manki chtěl, pokud pro „děkování“ použije nové vlákno ale já mám za to, že se přišel zeptat jak to udělat a ne, že to nejde.

 rivr

Vložil rivr, 5. Leden 2011 - 9:36

Hlasování považuji za prostředek jak vyjádřit jisté sympatie nebo souznění s názorem nebo tvrzením v příspěvku. Pokud ale v příspěvku nejsou žádná tvrzení ale pouze otázka/y, pak nevím jaký má význam použití prvku „Hlasování“…

Navrhoval bych aby prvek „Hlasování“ měl více než 10 bodů a především aby byl rozdělen: tedy aby zobrazoval samostatně „+“ a „-“ hlasy (stávající stav někdy NIC nevypovídá – pokud je hodnocení =0 nepozná se zda to vůbec někdo četl nebo je stejný počet „+“ hlasů jako „-“ hlasů).

 rivr

Vložil TeKiRu (bez ověření), 11. Leden 2011 - 20:07

„zobrazoval samostatně „+“ a „-“ hlasy“

Téhož lze dosáhnout zobrazováním celkového počtu hodnotících (vedle hodnocení).

TeKiRu

Vložil lake, 22. Listopad 2010 - 8:38

V poslední době se množí případy, kdy diskutující vkládají příspěvky týkající se moderování diskusí do vláken, ve kterých se řeší zcela jiné praktické otázky fungování SVJ.

Umisťování příspěvků mimo téma (off-topic) je vždy považováno za prohřešek proti pravidlům slušného chování (Netiquette).

Ti, kdo mají zájem vyjádřit se na téma moderování či mazání příspěvků, mají prostor například zde v této diskusi. Jistě jim v tom nikdo nebude bránit. Vkládat ale takové příspěvky tam, kam nepatří, je šířením spamu. Bylo by vhodné, aby si to tito diskutující uvědomili.

lake

Vložil Z (bez ověření), 13. Květen 2011 - 14:39

Skromný dotaz, co dělat s příspěvkem, který stále napadá a uráží lidi a nepíše k tématu. Myslím si, že by tento příspěvek měl být vymazán a brán jako spam. Snad je to portál na odborné úrovni a na odborné otázky a odpovědi.

Vložil rivr, 5. Leden 2011 - 9:05

To se asi stává především těm „kteří zde nejsou jako doma“. Proto by nebylo od věci aby takový „chybně“ zařazený příspěvek byl buď přeřazen nebo „nalinkovám“ kam patří.
A kdo by to mohl / měl udělat?: Admin nebo rozumný Moderátor a to sami když to zjistí
nebo Registrovaný uživatel aktivním prvkem (jako je „Hlasování“) přímo u příspěvku.

 rivr

Vložil Marie Kozlová (bez ověření), 4. Listopad 2010 - 11:55

Dobrý den,

ráda bych se zeptala z trochu jiného soudku – včera jsem v jednom nejstarších témat položila v rámci svého komentáře dotaz. Vzhledem k tomu, že komentáře se množí velmi rychle, již nyní se v Posledních komentářích má otázka nezobrazuje. Přesto, že ji považuji za aktuální pro všechny, kteří se právě chystají podat návrh na vklad do registru SVJ, obávám se, že zapadne na dlouhou dobu bez šance na odpověď. Proto bych ráda věděla, aniž bych ji do fóra pokládala opakovaně, jak posílit šance na její zodpovězení. Logicky totiž, Ti kdož návrh již podali nebudou znovu procházet téma založení SVJ a vklad do registru a od nováčků v této problematice se odpověď zase pravděpodobně nedozvím.

Děkuji Vám za případné vyřešení obdobných situací.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".