Rozúčtování služby úklid ještě jednou

Vložil Mirek. (bez ověření), 8. Červenec 2025 - 13:04 ::

Nedávno se tu probíralo rozúčtování služby úklid. U nás máme rozúčtování řešeno v prohlášení vlastníka založeného do katastru už před účinností NOZ a to podle spoluvlastnických podílů. Podle NOZ patří rozhodování o způsobů rozúčtováůní do rozhodnutí shromáždění a tak to máme uvedené i ve stanovách.

Můžeme v našem případě o změně rozúčtování rozhodndout podle NOZ a stanov pouze rozhodnutím shromáždění, anebo bychom museli změnu rozúčtování řešit jen změnou prohlášení?

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Radil (bez ověření), 8. Červenec 2025 - 17:51

    Hlavně to nechte být. Lepší kritérium nenajdete.

    Rozúčtování podle spoluvlastnických podílů je srozumitelné, přezkoumatelné, nepřináší žádné důvody ke zpochybnění.

    Pokud máte špatně vymezené podíly, je třeba změnit podíly, nikoliv rozúčtování.

    Už se zde řešilo.

    Vložil Petr, 8. Červenec 2025 - 17:20

    Prohlášení můžete změnit, viz NOZ. Podle zdejší diskuse můžete ustanovení o rozúčtování, stanovené v prohlášení, změnit usnesením shromáždění.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".