Vložil lake, 3. Březen 2016 - 21:54
  • Vyjděte z obsahu prohlášení vlastníka budovy. Je tam něco uvedeno o režimu užívání sušárny? Je tam n2co uvedeno o tom kolik je klíčů a kdo je má v držení?
  • Pak si přečtěte stanovy. Je tam něco uvedeno o režimu užívání sušárny? Je tam něco uvedeno o tom kolik je klíčů a kdo je má v držení?

Pokud odpovědi na všechny dotazy jsou NE, pak můžete sušárnu užívat libovolně a bez omezení, i s vlastním klíčem. Pouze nesmíte vyloučit ostatní vlastníky z konsumace stejného práva. Jestliže někteří vlastníci jednotek mají v držení klíč od sušárny, můžete jej samozřejmě mít i Vy, a to bez jakéhokoliv dotazování zda jej smíte či nesmíte mít.

Prakticky ovšem nelze zařídit dlouhodobý bezkonfliktní provoz jinak, než za pomocí jednoduchého plánování použití sušárny. V některých domech je to řešeno tak, že je pouze jediný klíč, který si vlastníci předávají po vzájemné domluvě. V některých domech mají k tomu účelu sešitek s kalendářem, do kterého se zapisují zájemci o sušárnu, aby si každý mohl naplánovat její použití v době, kdy je volná.

Není to žádný nepřekonatelný problém. Navrhněte řešení a požádejte o zařazení hlasování o návrhu na nejbližší jednání shromáždění. Pak nám dejte vědět ja to dopadlo.
------------------------------------------------------------------------------

Řešil jsem jako mediátor obdobný případ: dva nejstarší vlastníci – pamětníci měli klíče a volný přístup kdykoliv se jim zlíbilo, jiným bylo toto právo upíráno. Navrhl jsem utlačovaným jednoduchý postup: chodit si pro klíč kdykoliv budou potřebovat, v nevhodnou denní a noční dobu, a zvonit a bouchat na dveře a prozvánět telefonem dostatečně vytrvale. Po třech týdnech diktatura samozvaných klíčníků skončila a dohodla se rozumná pravidla.

lake

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.