Neoprávněné užívání společných prostor

Vložil Sykyna, 2. Srpen 2018 - 8:10 ::

Dobrý den, mám dotaz. V domě zemřela majitelka bytu a její dcera tento byt jako dědic prodala, nicméně si nastěhovala k nám do sušárny prakticky celý byt, co vyklidila (obývák celý, kuchyňské zařízení, obrazy, oblečení, zkrátka vše..) Toto tam má uskladněno již třetí rok a ani po telefonických urgencích a nyní i písemné urgenci (doporučeně) si toto neodvezla a stále slibuje, že tak učiní a neustále se vymlouvá, že shání kupce atd… My tyto prostory samozřejmě chceme využívat jako sušárnu, nicméně nemůžeme, dokud si neodveze věci. Můžu jí napsat, že jí dáváme termín do tehdy a tehdy, že jinak to necháme odvézt technickými službami na její náklady? Co myslíte? Jak byste to řešili vy? Díky..

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 3. Srpen 2018 - 17:15

  do kdy musí věci vystěhovat. Doručenku si schovejte. Pak jí jen oznamte adresu stodoly třeba ve Vidnavě, kam jste věci nechali převézt a za jejich uskladnění jste zaplatili jen na měsíc. Pokud by se obrátila na sooud pro náhradu škody máte promarněné 3 roky zbytečným neprůkazným telefonováním, jeden doporučený dopis a jeden zatím neodeslaný s doručenkou, kde ve věci uvedete meritum záležitost. Dost slabé, že ANO?

  Vložil +++ (bez ověření), 2. Srpen 2018 - 11:37

  Řešení se jmenuje: Nájem.

  Vložil Sykyna, 3. Srpen 2018 - 10:03

  To vím také, ale my tam žádný její majetek nechceme. Ani za cenu nájmu…asi tak.

  Vložil MartinII, 2. Srpen 2018 - 11:54

  Podobné probléym se zde v diskusi řešily. Zkuste zadat v „hledání“. Z odpovědí plyne, že lze majitele vyzvat k vyklizení, potom prostory vyklidí SVJ (možná i někam do úschovy) na náklady vlastníka věcí. Myslím ale, že v odpovědích nebyl odkaz na zákon či judikát. Na nejbližší schůzi zařaďte bod vyklizení prostor s uevdením termínu a že potom vyklidíte sušárnu a náklady budete požadovat po vlastníkovi věcí. Nebo se obráťte na portalobydleni.cz, „Poradna“ „Společenství vlastníků“ a zadejte dotaz na který odpoví právník. Do měsíce byste mohli odpověď mít.

  Zde nebo na netu diskuse např.

  www.judikaty.info/…ych-prostor/?…

  www.dospra.cz/…nych-prostor

  www.portalsvj.cz/…e-prostory-9

  www.portalsvj.cz/…nych-prostor

  www.judikaty.info/…ych-prostor/?…

  www.portalsvj.cz/…ostor-sklepa

  www.portalsvj.cz/…-vlastnik-ii¨)¨

  www.portalsvj.cz/…erneho-dvora

  www.portalsvj.cz/…ch-prostor-2

  svj-zubrnicka-845.webnode.cz/new­s/ulozene-pneumatiky-ve-sklepe/

  Vložil Žasnoucí (bez ověření), 2. Srpen 2018 - 17:54

  Není třeha čekat na nejbližší shromáždění, ať výbor koná, je k tomu oprávněný.

  Vložil Sykyna, 3. Srpen 2018 - 10:04

  díky všem..

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".