spol. prostor sklepa

Vložil medved, 16. Duben 2015 - 8:49 ::

Ve společných prostorech domu umístil jeden z vlastníků starý nábytek,plech­.skříně a jiné harampádí.Při požární kontrole bylo technikem zjištěno jako závadné a hrozící pokuta,pokud to SVJ neodstraní.Věci nechce vlastník odstranit, a brání vyklizením dokonce zamykání prostor sklepů vlastním zámkem a výměnou vložky. Jakým způsobem sitaci řešit? Když věci SVJ nechá odvézt do sběr. dvora dotčený vlastník přivolá policii,s tím že se jedná o krádež jeho osobních věcí.Byl předem několikrát upozorněn. Medved02

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel, 16. Duben 2015 - 22:38

    Medvěde,

    u nás to děláme tak, že po každoroční protipožární prohlídce máme od technika papír, že je to závada, že to ohrožuje bezpečnost a že hrozí pokuta.

    Protože jednání členů výboru podléhá § 159 NOZ (před NOZ jsme se samozřejmě chovali stejně, k racionálnímu chování nepotřebuje člověk nařízení od vrchnosti) tak uvedeme do zápisu z výboru o jaká závadná místa se jedná a dáme lhůtu do jaké se musí bordel odstranit s tím, že potom bude odklizen do sběrného dvora.

    Praktikujeme to tak několik let a zatím žádnej magor na nás policajty nepozval.

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil ik (bez ověření), 17. Duben 2015 - 19:40

    Udělali jsme to přesně tak. Obeslali jsme písemně vlastníka o jehož věci se jednalo dopise, dali termín pro vyklizení, navíc jsme pohrozili vyklizením na náklady společenství, které budou tomuto vlastníkovi následně zúčtování při vyúčtování. Své věci si vyklidil, a ten nepatrný zbytek jsme již zlikvidovali sami.

    Vložil Andreas (bez ověření), 16. Duben 2015 - 19:44

    Dobrý den, doporučuji následující: Prokazatelně(e­mailem, dopisem atd.) obeslat všechny vlastníky s žádostí o vyklizení společných prostor do určitého termínu, nechte dostatečnou rezervu. Po tomto termínu nechat vyklidit. Pokud „vlastník“ věcí prokazatelně nereagoval(dopis, email), v situaci kdy budou věci již na skládce, nemá co a jak doložit. Bude to tedy papír proti slovu, vy máte v ruce papír že všichni byli osloveni, on může tvrdit že ta skříň co jste vyvezli – a kterou nikdo nerozporoval, je jeho. Policie to pro důkazní nouzi ze strany žalovatele zamítne.

    Vložil svjvmt, 16. Duben 2015 - 20:01

    Fajn, máte názor, a můžete ho podložit nějakou normou, že můžete vyházet cizí věci? Vy jste to absolvoval?? Nikdo se neozval? Vy máte něco o tom ve Stanovách?

    Vložil Andreas (bez ověření), 16. Duben 2015 - 20:37

    Vycházím z logiky věci, že věc ve společných prostorách, ke které se nikdo z vlastníků po vyzvání oficiálně nehlásí, lze vyklidit tam kam patří. Jedná se o běžnou praxi a samozřejmě že se někdo ozve. Koneckonců kvůli těmto lidem se to dělá. Kdyby toto nebylo praktikovatelné, kdokoliv by si mohl odkládat odpad třeba k sousedům a po vyklizení ho žalovat, nařknout z krádeže… Krom toho – onen bordel je přeci ukládán ve společných prostorách. Brání to v řádném užívání nemovitosti, což je zcela jistě v rozporu nejen s NOZ. Pokud mě bordelář zabere mou 1/30 z metru2 na kterém stojí jeho skříně, budu se s bordelářem soudit X let kvůli neoprávněnému záběru spol. prostor? A o odškodné, které mi náleží? 8-) Co je větší sci-fi? :-)

    Vložil ann (bez ověření), 16. Duben 2015 - 20:27

    svjvmt můžete předložit nějakou normu, že jeden vlastník, pár vlastníků může stěhovat nepotřebné krámy do spol. prostor domu? Máte o tom něco ve stanovách?

    Vložil Brumla Josef (bez ověření), 9. Září 2018 - 7:02

    Vlastník může užívat svůj majetek a vy mu v tom nemůžete bránit. Je-li majitelů více nesmí ztížit výkon stejných práv ostatním majitelům. Takže pokud nezabírá více prostoru než je jeho podíl na společných částech domu a umožní jiným to samé je absolutně jedno co si ve společných částech domu skladuje a o tom zda je to bordel nebo potřebná věc nebudete rozhodovat Vy. Nesmí samozřejmě jít o věci které páchnou. Nesmí zastavět komunikační cesty domem.

    Vložil petrsv, 16. Duben 2015 - 9:34

    Pokud jde o ty vložky zámků, vlastník nemá právo takto zasahovat do společných částí budovy. Jestli je nějak prokazatelné, že ty vložky vyměnil on a po upozornění ze strany SVJ nedojde k okamžité nápravě, postup je asi zřejmý – SVJ zajistí výměnu vložky a předá to právníkovi. Náklady bude vymáhat po tom vlastníkovi. Jestli důkazy nejsou, tak asi přes policajty.

    PS: Napadá mě otázka, je-li onen vlastník psychicky zdráv.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".