zařízení pro příjem internetu na domě

Vložil Anonymous, 21. Únor 2008 - 8:14 ::

Na našem domě bylo instalováno zařízení pro příjem internetu, který využívají některé bytové jednotky. Malá, kruhová anténa (satelitní) byla přidělána na držák (tyč) společné televizní antény na střeše domu. Nyní, při poruchách příjmu tel. signálu, ostatní uživatelé bytů tvrdí, že poruchy jsou následkem přidělání antény internetu na tyč televizní antény. Je možné aby internetová anténa, umístěná na tyči televizní antény, takto rušila příjem televizního programu ?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil svj1513, 3. Červenec 2008 - 20:45

  Jak už píší ostatní, je krajně nepravděpodobné, aby k rušení docházelo. Pokud ano, zřejmě by se toto muselo projevovat celých 24 hodin. Zařízení by měla namontovat ODBORNÁ firma,zařízení i instalace by mělo odpovídat příslušným normám. Prověřil bych napájení. Pravděpodobně toto bude realizováno po datovém kabelu z bytu jednoho uživatele. Také by systém mohl být připojen na společný uzel (např. STA, nebo osvětlení), což by bylo dost špatné. Předpokládám, že před zřízením byla celá instalace projednána s orgány společenství.

  Další problém jsou televizní fanatici a jejich neuvěřitelný pozorovací talent a schopnost narušování sousedských vztahů. Pro tento případ doporučuji zhotovit zařízení s papundeklu (a pod.) a toto v předstihu před skutečnou montáží „namontovat“ na příslušné místo. Bezva zábava.

  Jinak v případě potíží pomůže Český telekomunikační úřad. Jeho lidé jsou fundovaní a zkušení odborníci. Pokud ovšem vyjedou zbytečně, pokladna se prohne.

  Počtěte si: http://www.ctu.cz/…y-rusen.html

  Vložil Anonymous, 22. Únor 2008 - 19:26

  internet je přenášen v pásmu 2,4 resp. 5 Ghz,rušení tel. signálu není na 99% zaviněno vinou antény na internet.Kvalita tel signálu je závislá na mnoha aspektech,vlhkost vzduchu,déšť atd.Váš popis,že „ostatní uživatelé bytů tvrdí“ je dáno buďto neznalostí věci oněch uživatelů, nebo, což se mi zdá více pravděpodobné,sna­žit se svalit vinu na to,čemu nerozumím a co nemám,určitě ti stěžovatelé int. nevyužívají.Jen pro info,z jakého jste města či vesnice?

  Vložil Anonymous, 22. Únor 2008 - 19:51

  Ono to může být způsobené např. tím, že při montáži antény pro Internet došlo k hýbnutí s TV anténou. Nebo např. mám zkušenost, kdy ethernetový kabel, který se často používá pro „svod Internetu“ ze střechy do bytů ruší TV signál v anténním kabelu, pokud jsou tyto kabely vedeny delší úsek velmi blízko u sebe (i přes klasické stínění v kabelech).

  Jinak uvedené frekvence jsou často používané, ale nikoli jediné používané.

  Vložil Anonymous, 21. Únor 2008 - 17:20

  Technicky vzato to možné je, ale nevidím to jako příliš pravděpodobné.

  Vložil Anonymous, 21. Únor 2008 - 8:58
  1. Nejde o satelitni antenu.
  2. Technicky vzato to s prijmem TV nesouvisi ani z daleka.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".