Výměna oken v bytech

Vložil Anonymous, 14. Duben 2008 - 20:49 ::

Naše SVJ se dohodlo, že provede výměnu oken v bytech a okna se uhradí z fondu oprav. S výměnou oken nesouhlasí 1byt, výměnu – nová okna nechce. Výměnu oken si tedy provedou všechny byty kromě toho jednoho a jak prosím postupovat s naspořeným fondem oprav toho bytu, který výměnu nechce? Byt, který okna nechce požaduje vyplatit jeho fond oprav. Prosím o radu.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 14. Duben 2008 - 23:43

  Vycházím z toho, že okna jsou společnou částí domu.

  O společné části domu se stará SVJ.

  Pokud se výměna oken neprovede nyní, bude ji nutné, vzhledem k životnosti stávajících oken, provést v budoucnu. Za vyšší cenu a pravděpodobně s vyšší sazbou DPH.

  V žádném případě nedoporučuji vyplatit „jeho fond oprav“. Může se stát, že byt prodá a nový majitel bude požadovat výměnu ze společných prostředků.

  Pokud jsou okna jednoznačně společnou částí domu, šlo by postupovat i soudní cestou. To ale nedoporučuji.

  A tak zbývá, řečeno s klasikem, přesvědčovat, přesvědčovat, přesvědčovat.

  Třeba pochopí, že výměnou oken se dá uspořit na stále rostoucích nákladech na vytápění. Třeba chce pouze nějakou jinou variantu oken, kterou by dodavatel dokázal za příplatek zařídit.

  Hezký den! PavelSVJ@centrum­.cz

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".