Schválení plánu oprav

Vložil petrsovak, 13. Květen 2010 - 12:58 ::

Dobrý den, mám problém s plánem oprav (rozpočtem SVJ na rok 2010) Naše SVJ ho schválilo metodou per rollam 65 % všech vlastníků. V plánu oprav máme navrženou výměnu vchodových dveří, opravu schodišť ke vstupním dveřím do jednotlivých částí objektů. Plus další věci.

Moje otázka zní je plán oprav realizovatelný, když ho schválilo pouze 65% vlastníků?

§ 11 zákona 72/1994 Sb o vlastnictví bytů a stanov našeho SVJ hovoří o 75%.

Možná si tu odpovídám sám, ale rád bych znal další názor.

Děkuji za odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 13. Květen 2010 - 16:25

  Druhá věta § 11/5 paskvilu ZoVB je velmi nepovedená a je v rozporu s důvodovou zprávou novely.

  Před novelou šlo opravy schválit nadpoloviční většinou přítomných. Podle důvodové zprávy byla novela navržena proto, aby šlo snadněji opravovat domy. Po novele se má oprava schvalovat 3/4 všech.

  Proč nemáte souhlas 35%?

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil petrsovak, 14. Květen 2010 - 8:00

  Dobrý den, děkuji za odpověď. Zbylých 35% nemáme proto, že se našli lidé, kteří nejsou lhostejní ke svému majetku a chtějí zamýšlené opravy udělat pořádně né jen tzv. flikovat díry. Ale to je dlouhá historie. V našem SVJ je 145 bytových jednotek. Takže komunikace je dosti náročná :-)) Výbor řídí lidé s pochybnou minulostí, ale to je každému jedno hlavně, že se nemusí o nic starat. Já jsem rád, že se našlo alespoň těch 35% kterým to jedno není.

  Zpátky k věci:

  Výbor ve svém zápise uveřejnil, že plán oprav byl schválen 65% a že postačuje 50%. Já si to nemyslel a proto jsem chtěl znát jiný názor.

  Petr

  Vložil Pavel, 14. Květen 2010 - 9:09

  Kvorum na schválení oprav 75 % máte ve stanovách, upozorněte výbor, že koná v rozporu se stanovami. Pokud nebudou vstřícní máte možnost žaloby.

  Paskvil ZoVB můžete použít v jeho gramatickém znění, o teleologickém výkladu asi nebude Váš výbor nic vědět.

  Máme 141 jednotek a do stanov jsem si nedal, že by opravy podléhaly 75%, to považuji za hloupost. Ale když je potřeba … :-))

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Anonymous, 14. Květen 2010 - 8:20

  V tom případě musíte konat.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".