Protihluková okna v památkové zóně
Bytový dům (SVJ) ze starší zástavby postavený za 1. republiky na Praze 7 – Holešovice – památková zóna. Okolní restaurace a bary ruší noční klid (otevírací doba až do ranních hodin – poslední hosté běžně odcházejí ve tři ve čtyři v pět), hosté se shromažďují na chodnících a organizují si zde „živé předzahrádky“, hlučí, halekají, řechtají se, hlasitě mluví i pokřikují jeden na druhého. Nemůžeme spát, když usnete, probudí vás náhlé výkřiky či smích. Stížnosti na úřad městské části a občasné volání městské policie nepomáhá. Město nemůže nic dělat a policie je bezmocná, po odjezdu se hosté opět shromáždí na ulici. Na poslední schůzi padl návrh na výměnu oken za protihluková. Památkáři ale údajně nedovolují plastová okna. Okna máme zatím původní. Řešili jste podobnou situaci? Jakými okny jste nahradili okna původní, tak, aby bránila průniku hluku z ulice, ale současně plnila funkci přirozeného odvětrávání?
doporučuji protihluková okna plastová v památkové zóně a dostal jsem povolení dokonce i na montáž mříží. Větráme krátce a dokořán.
opravdu jsem ještě neslyšel erasmáka ani rosomáka, ani eskymáka a ani rasistmáka. Tak velký marast-mák u nás není.
asi to byl trapný pokus o žert…
- protihluková izolace se řeší silnějším sklem a těsněním
- z venku pohledem nelze poznat zda máte silnější sklo nebo obyč. takže asi úřad památkové péče to nezajímá
- pokud můžete okno měnit pak je jen na vás, jaký sklo tam dáte
- soused truhlář, bez výměny oken namontoval do stávajících dřevených okenních křídel tak, že drážku pro silnější sklo frézováním rozšířil
- užitečné rady http://www.infoglass.cz/…lukova-okna/
- houkající sirény (RZT, policie, hasiči) neodizoluje, ale oni v noci nehoukají jen blikají
- běžný provozu na ulici odizoluje dostatečně a klidně lze spát
Poslední komentáře