Pro SVJ, která mají vysílač internetu od providera na domě - prosba o radu

Vložil Petan85, 20. Květen 2019 - 19:38 ::

Zdravím,

na našem domě má zájem umístit internetový vysílač jeden místní provider. Přišlo nám to vhod, protože dosud máme pomalé O2, které díky starým přípojkám nepustí více než 8 megabit. Sice je výhoda už to, že za stejné peníze měsíčně budeme mít rychlejší připojení v domě bez nějakého vstupního poplatku, ale anténu pro ostatní lidi v okolí budou napájet z elektřiny společných prostor. Předložili nám smlouvu k podpisu, ale ta je napsaná tak, že nemáme z toho žádný prospěch a je tam napsáno, že mohou odebrat až 20W za hodinu bez toho, aniž by nám něco zaplatili. Nechceme na tom vydělávat, ale alespoň aby se skládali na odebranou elektřinu. Jak to máte řešeno u vás na domě, máte nějaký měřič spotřeby? Pokud ano, tak to jim ročně "vyfakturujete tu spotřebu? Můžete se někdo podělit o náhled smlouvy s takovýmto providerem, abychom věděli, na co si dát pozor?

Moc děkuji za každou radu :-)

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Werewolf, 25. Květen 2019 - 15:49

  U nás retranslační antény již stojí bůhví jak dlouho. Jako nový předseda jsem dojednal s providerem realizaci protislužby. Jelikož jsme chtěli zřídit kamerový systém, navrhli nám zřízení a servis „zadarmo“, hodiny nemají. Není tak nutno řešit přiznání k dani v případě, že by nám platili nájem, zároveň ušetříme za realizaci kamer. Nikomu stejně v baráku ani nedošlo, že tu byli zadarmo a za naši elektřinu.

  Vložil BSAD (bez ověření), 25. Květen 2019 - 18:28

  Další příklad Výboru, díky kterému by se profesionální správce snad měl uzákonit.

  Vložil § (bez ověření), 25. Květen 2019 - 21:31

  A kdo to podle vás bude?

  Vložil BSAD (bez ověření), 26. Květen 2019 - 1:24

  Citace: „Pokud ve výboru máte právníka, stavaře, ekonoma a technika a nebojí se ručení, dál číst nemusíte. Jestli ne, máme pro Vás profesionálního předsedu SVJ.“

  Záměrně nepoužívám výraz předseda, ale správce. Předseda je funkce pouze uvnitř Výboru SVJ a Výbor SVJ je správcem domu.

  Vložil § (bez ověření), 26. Květen 2019 - 8:19

  Máte pro nás pouze svůj názor, nic víc. On na to stačí obyčený selský rozum. A ten je dnes vzácnost. Sedláci nejsou, máme farmáře. Farmářský rozum k tomu použít nelze.

  Vložil Jan Drábek (bez ověření), 23. Květen 2019 - 19:55

  Pracuji u jednoho ISP a běžně montujeme podružný elektroměr a poté nám SVJ ročně posílá fakturu za spotřebu. Vlastní hodiny se v případě malého vysílače nevyplatí, takže bych se nedivil, kdyby se to ISPíkovi nelíbilo. Rozhodně udělejte smlouvu, kde bude vypsáno co bude ve společných prostorách domu, odkud proud, vlastní stožár, nebo využijí stávající atd. Můžete vyzkoušet navrhnout nějaký lepší tarify nebo ceny oproti jejích ceníku.

  Vložil Petan85, 21. Květen 2019 - 13:16

  Díky za názory. Máme celkem nově zrekonstruovanou chodbu a nechce se nám vrtat kabel a dávat nové hodiny. Myslel jsem, že bychom to vyřešili nějakým podružným měřením elektřiny, a na základě tohoto měření bychom třeba 1× ročně vyfakturovali odběr. O slevě na internet nechce provider slyšet. Jako benefit bere to, že nám zdarma provede zapojení do všech bytů včetně switche.

  Vložil BSAD (bez ověření), 25. Květen 2019 - 18:18

  Pokud „O slevě na internet nechce provider slyšet.“, tak v tom případě mu navrhněte připojení pro dům zdarma. Pokud „Jako benefit bere to, že nám zdarma provede zapojení do všech bytů včetně switche.“ tak mu sdělte, že těch pár stovek za zařízení si zákazníci k bezplatnému internetu zaplatí sami.
  Proč si proboha pro jednání s tvrdými kapitalisty nepřizvete někoho ze stejného těsta?

  Zde https://ispforum.cz/index.php je druhá strana. Jejich zájmy, pohledy na věc atd.

  Gooogle Smlouvy o umístění zařízení a Smlouvy o umístění telekomunikačního zařízení má spousty příkladů smluv. Doporučuji podívat se v těchto smlouvách hlavně na ceny za pronájmy.
  A aby jste to měl „jednodušší“ tak ještě: Staré dobré časy

  Vložil Hubert (bez ověření), 23. Květen 2019 - 11:18

  Zajimave

  urcite samostatny elektromer … nejde na podnikat na ucet SVJ, nebo obyvatelu SVJ

  Za umisteni anteny by mel platit uhradu .. mela by na to byt samostatna smlouva s SVJ … urcite se pak budou ohánět telekomunikacnim zákonem a vecmi s tim spojene.

  Pokud tam budou delat retlansaci, byla by najemni smlouva, vcetne zajisteni pristupu hlavni podmínkou.

  Ještě bych se podival na tzv zavazky, tj co se stane když se clovek stehuje jak pak operatori zachazi s temi lidmi a jak je dusi napr. CentroNet ci Centrio … taky to u nas zkouseli ale nepustili jsme je.

  O2 ted zavadi nove standarty .. zkuste se podivat na https://zrychlujemecesko.cz/ od Cetinu .. jestli nejste uz v planu.

  Vložil P_V (bez ověření), 20. Květen 2019 - 20:01

  Tak nějaký prospěch požadujte. Například že vám poskytne jedno připojení zadarmo. U nás provideři mají vlastní elektroměr od enetgetiky, neměli s tím problém.

  Vložil n (bez ověření), 20. Květen 2019 - 19:52

  U nás máme taky něco takového a firma má svůj elektroměr,který je evidovaný u ČEZu a ČEZ elektroměr odečíta a účtuje firmě spotřebu. To lze bez problémů vyřešit,jenom je potřeba chtít.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".