Podávání informací o bytu vlastníka

Vložil Veronika (bez ověření), 24. Říjen 2011 - 19:26 ::

Dobrý večer. Dnes se mi stala následující věc. K našemu smluvnímu správci zatelefonoval jeden člověk, který není členem našeho společenství a požadoval informace o vyúčtování služeb v mém bytě za rok 2010. Od referentky, zaměstnankyně správce požadovanou informaci po telefonu dostal. Následně mi to řekl, jinak bych to nevěděla. Nejde o to, co mu řekla, ale že mu vůbec něco řekla bez mého dovolení. Jak se mám zachovat?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lolek (bez ověření), 26. Říjen 2011 - 13:49
  • cit.„…Jak se mám zachovat…“
   • a můžete to nějak věrohodně dokázat? Pokud ne, asi to půjde těžko.

    Jinak jde bezpochyby o porušení §5/4 zák.101/2001 – protože informace nepochybně slouží ke zpracování osobního údaje (nikoliv jen pro osobní potřebu tazatele) a stejně tak se nejedná o veřejně dostupnou informaci.

    A stejně tak může jít o pomluvu (TrZ §184) a stejně tak se můžete domáhat porušení §11 ObčZ u soudu.

  lolek

  Vložil Petr82 (bez ověření), 26. Říjen 2011 - 12:59

  No já si myslím že SVJ nemá co tajit,a stejně veškeré účetní údaje jsou každoročně k nahlédnutí na obchodním rejstříku, tak jak by mělo každé SVJ činnit což ale i dost firem (s.r.o, a.s.) nečiní. Naše SVJ to činní a i na svých web stránkách má veškeré operace s penězi zveřejněno, vč. smluv, a cen. A třeba i nečlenům upřesním informace může se jednat o reference na firmy, nebo o zájemne o byt v našem domě. Jsme neziskoví subjekt a tak se nemáme čím tajit. A to nejsme nijak malý – máme 126 bytů a celkovou rozlohu skoro 5.000 m2

  Vložil AnonymousX (bez ověření), 25. Říjen 2011 - 9:56

  Písemně upozorněte správce, aby se to v budoucnu neopakovalo.

  Pokud vám vznikla nějaká újma, můžete se domáhat náhrady.

  Vložil MartinII, 25. Říjen 2011 - 9:44

  Nejdříve bych se zeptal na správě, zda to je pravda. Potom toho pána, zda dosvědčí, že informace dostal. Teprve potom lze činit závěry.

  Vložil Radka Gazdosova (bez ověření), 25. Říjen 2011 - 10:01

  jo,zvědavost a závist je hodně silná vlastnost.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".