Placení složenkou

Vložil Anonymous, 29. Květen 2023 - 16:02 ::

Občas se zde doporučuje placení poštovním poukazem (jak zní náležitý název, lidově složenkou). Některé banky umožňovaly platbu z účtu na poštovní adresu prostřednictvím poštovního poukazu České pošty na základě dohody banky s poštou, což se hodilo.

Která banka takovouto službu, totiž platbu z účtu na adresu, stále nabízí? Službu má v nabídce pošta (a možná i další nebankovní společnosti).

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Donáška (bez ověření), 16. Červen 2023 - 20:03

  U ČSOB hledejte pod označením donáška hotovosti na adresu.

  Hodí se, když chcete platit a neznáte číslo účtu.

  Vložil Hubert (bez ověření), 30. Květen 2023 - 1:25

  jinak se samozrejme muze vse posilat na ucet, vzdy ho nekdo z rodiny ma. Bavime se o SVJ, kde se lide znaji a take tam bydli.

  Pokud ma nekdo exekuci, stejne by mel nahlasit mimoradny prijem.

  Vložil Platil (bez ověření), 29. Květen 2023 - 16:12

  To je tato služba České pošty:

  https://www.ceskaposta.cz/…i-poukazka-b

  Zůstává otázka: Je doručeno při nepředložení k výplatě?

  Vložil Pas1k (bez ověření), 30. Květen 2023 - 8:48

  Posli dotaz ma soud. Vyslovne jsem se ptal soudce jak platit a uz si presne nepamatuji odpoved, snad neco ve smyslu, ze lze slozit i u soudu. Zkus napsat na svuj soud (resp. vice soudu) dotaz dle infozakona, jak mas splnit pravomocny rozsudek do 3 dnu, pokud protistrana nekomunikuje.

  Ze zkusenosti nektere soudy i kdyz napisi ze nedavaji vyklad, tak mimo to poradi co a jak.

  Za me ale bude stacit tomu tvemu advokatu poslat do datovky vyzvu ke sdeleni platebniho uctu anebo kopii zaplaceni postovni poukazkou, mas to sice za 10 korun ale kdyz nepdpovi, tak napadnout nasledne jeho kroky bude podle meho nazoru snadne.

  Vložil Justitianus, 30. Květen 2023 - 15:03
  • Pas1k (bez ověření): „Zkus napsat na svuj soud (resp. vice soudu) dotaz dle infozakona, jak mas splnit pravomocny rozsudek do 3 dnu“

  Kravina. Soud nemusí odpovědět, protože dotaz směřuje na obsah celostátně účinného právního předpisu. Soud není povinen hlupákům vyhledávat, kopírovat a rozesílat texty zákonů.

  § 1953 Náhradní splnění
  (1) Nelze-li dluh splnit proto, že věřitel je neznámý nebo nepřítomný, že věřitel odmítl bezdůvodně plnění přijmout, že dlužník je bez své viny v nejistotě, kdo je věřitelem, nebo z jiných důležitých příčin na straně věřitele, je dlužník oprávněn složit předmět plnění do soudní úschovy. Účelně vynaložené náklady spojené s náhradním splněním jdou k tíži věřitele.
  (2) O složení předmětu plnění do úschovy vyrozumí soud toho, pro koho se složení stalo, a podle potřeby zařídí jeho zastoupení.

  • Pas1k (bez ověření): „Za me ale bude stacit tomu tvemu advokatu poslat do datovky vyzvu ke sdeleni platebniho uctu …“
  Kravina. Advokát může zvysoka kašlat na obsah datové zprávy od dlužníka.
  • Pas1k (bez ověření): „Za me ale bude stacit tomu tvemu advokatu poslat do datovky (…) kopii zaplaceni postovni poukazkou …“

  Kravina. Poslání poštovní poukázky není totéž co zaplacení ! I kdyby advokát poukázku převzal, dlužník je stále dlužníkem. Jestliže nebyla úhrada poukázkou mzi stranami předem sjednána, pak dlužník nemá právo volby způsobu plnění. Viz § 1955. A pouhé poslání kopie poukázky datovou zprávou samozřejmě nemá žádný účinek pro nikoho. Pouze to advokátovi napoví, že zoufalec Pas1k (bez ověření) je právní analfabet.

  § 1954
  K řádnému splnění se vyžaduje, aby byl dluh splněn ve stanoveném místě. Nelze-li místo plnění zjistit ze smlouvy, povahy závazku nebo z účelu plnění, plní se v místě stanoveném zákonem.
  § 1955
  (1) (…) Peněžitý dluh plní dlužník v místě bydliště nebo sídla věřitele.
  § 1957
  (2) Plní-li dlužník peněžitý dluh poštovním poukazem, je dluh splněn (…) vyplacením peněžní částky věřiteli v hotovosti.

  • Pas1k (bez ověření): „… ale kdyz ne[o]dpovi, tak napadnout nasledne jeho kroky bude podle meho nazoru snadne.“
  Kravina. Advokát není povinen Pas1kovi odpovědět. Není povinen nevyžádanou poukázku převzít. Převezme-li ji, nebo mu bude doručena, není povinen běžet s ní na poštu k přepážce. Dluh nebyl splněn z důvodu na straně dlužníka.

  Justitianus

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".