NOZ prohloubí chaos v právu

Vložil Pavel, 23. Srpen 2013 - 1:23 ::

Tak jsem se chtěl podívat, jak vypadá ST 1004 v Senátu. Zde dostal číslo 176:

http://www.senat.cz/…nat/htmlhled?…

Jedinci co požadují, aby takovou změť novelizujících ustanovení na 241 stranách Senát schválil v řádu dní, patří do blázince.

Nebo o Senátu ví, že to v Senátu nikdo nečte a pak je Senát zbytečný.

Zajímavé je, co se např. novelizuje.

Teoretici z Plzně si zamanuli, že se v předpisech nebude používat jméno + příjmení, ale jen „jméno“ (§ 77 NOZ). A tak se jméno + příjmení maže v řadě předpisů a nahrazuje se „jménem“ (např. změnový bod 1 425 senátního tisku 176).

Teoretici si ale neohlídali, že jsou schvalovány nové zákony předložené jiným ministerstvem než MS, kde se jméno + příjmení běžně používá (např. zákon 256/2013 Sb., § 4/2/a).

Očekávám tedy, že se budou přijímat novely nových předpisů, aby se teoretici ukojili.

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Kolemjdoucí (bez ověření), 23. Srpen 2013 - 10:30

  Pavle,

  myslím, že se Senát dlouho Návrhem zákona o změně daňových zákonů v souvislosti s rekodifikací soukromého práva a o změně některých zákonů dlouho zabývat nebude. Lhůtu na projednání má do 20.9.2013, ale možná ani celou lhůtu nevyužije a návrh zákona zamítne a nebude se pododrobně návrhem zabývat. Důvodem má být „propašované“ změny koalice o snížení daně investičních společností a osvobození dividend od zdanění.

  Senát počítá s tím, že pak vláda zákonným opatřením vydá návrh zákona bez kritizovaných daňových změn, aby doprovodné zákony k NOZ mohly nabýt platnosti k 1.1.2014 spolu s NOZ. Toto zákonné opatření bude muset potom ještě odsouhlasit na první schůzi nová poslanecká sněmovna. Všechny chyby v návrhu zákona a NOZ by se měly řešit novelizacemi až po nabytí účinnosti zákonů už novou poslaneckou sněmovnou.

  Vložil Pavel, 23. Srpen 2013 - 10:58

  Mám jiný názor.

  Je pravda, že vláda korupce a rozpočtové neodpovědnosti zneužila tento ST k prosazení svých zájmů. Původně měl být ST 1004 jen technickým prováděcím předpisem, který by promítl terminologické změny vyvolané NOZ.

  Toho vláda paní Nagyové a pana Kalouska zneužila a do ST korupčníci protlačili, asi dobře zaplacené, i věcné daňové změny.

  V připomínkovém řízení to odborná veřejnost namítala, ale vidina zisku korupčníků převážila. Jasné porušení legislativních pravidel vlády, bylo to bez RIA atd.

  To je minulost, snad je Ištván odmění po právu.

  Domnívám se, že než jako zákonné opatření znovu projednávat „očištěný“ ST 1004, tak že je legislativně mnohem jednodušší jen navrhnout zákonné opatření na zrušení osvobození dividend a zrušení snížení daně u investičních fon­dů.

  Navíc není kam spěchat. Osvobození od daně z dividend se vztahuje až na dividendy ze zisku za rok 2014.

  Ale v dnešní turbulentní době je možné všechno.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Kolemjdoucí (bez ověření), 23. Srpen 2013 - 13:37

  Vláda může navrhnout zákonné opatření, které následně schválí Senát a podepíše prezident jen ve věcech, které nesnesou odkladu.

  Vámi navrhované zákonné opatření by bylo sporné a napadnutelné. Těžko by se obhajovalo tvrzení, že zrušení snížení daně u investičních fondů (případně osvobození daně z dividend) nesnesou odklad.

  Vložil Pavel, 23. Srpen 2013 - 13:56

  Já jsem uvedl k Vaší informaci, že by mohl Senát schválit očištěný ST 1004, že „je legislativně mnohem jednodušší jen navrhnout zákonné opatření na zrušení osvobození dividend a zrušení snížení daně u investičních fondů.“

  Vůbec jsem nenavrhoval, aby se tak stalo. Jsem majitelem akcií s pravidelnými dividendami. :-)))

  Přece jde jen o formu, zda znova projednávat balík změn o 241 stránkách nebo změnu o dvou řádcích.

  Oba návrhy jsou na tom věcně stejně a neměly by být podány.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Dotaz (bez ověření), 23. Srpen 2013 - 3:33

  rád bych také „ukojil hlad“ po informaci o čem že je zák.256/2013. Ve sbírce na http://aplikace.mvcr.cz/…u/start.aspx je posledním dostupným vyhl.255/2013… nebo hledím vadně?

  Vložil Pavel, 23. Srpen 2013 - 5:52

  Já používám

  http://www.sbirka.cz/…/pohledr.htm

  Mají rychlejší informace než MV.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Dotaz (bez ověření), 23. Srpen 2013 - 7:12

  koukám že, že jsou nejrychlejší …i než web poslanecké sněmovny (http://www.psp.cz/sqw/sbirka.sqw) kde je také poslední 255/2013

  Jen se mi zdá podezřelé že zde (http://www.sbirka.cz/…/pohledr.htm) mají za rozeslaný i částku 100 o které se uvádí že byla rozeslána 26.8.2013. Dnes je 22.8.2013. A ten Vámi zmíněný bude rozeslán až zítra. :)

  Vložil Pavel, 23. Srpen 2013 - 7:21

  Poslanecká sněmovna je rozpuštěná a vypuštěná. Patrně i s technickým personálem.

  Dovolím si oponovat, dnes není 22.8. ale 23.8.

  Nevidím nic podezřelého na skutečnosti, že www.sbirka.cz má v zásobníku předpisy, které budou publikovány v budoucnu. Přece nevěříte, že je někdo bude věšet na web v 00.00.00 hod.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".