Jezdí v bytě na kole - co dělat?

Vložil Anonymous, 2. Duben 2010 - 20:17 ::

Náš soused jezdí doma na kole – má závodní kolo připevněné na nějaké konstrukci. V bytě pod ním je to slyšet, jak kdyby někdo brousil strojem parkety, někdy se celý strop doslova rozduní – nejde o porušení práv souseda „nad míru přiměřenou poměrům?“ – snažili jsme se s ním dohodnout, ale poslal nás do…prý je to jeho práce…je to závodní cyklista :-( Co dělat? poradíte?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Axamona (bez ověření), 22. Duben 2010 - 18:59

  tak to si podejme ruce, bohužel!!! V bytě nad námi si pán v letech pořídil nějaký cvičící stroj a při jeho dennodenním užívání máme pocit, že nebydlíme v bytě a v pračce. Nejen že posloucháme neuvěřitelné hučení, ale do toho má puštěnou TV tak nahlas, že víme, co sleduje (asi to chudák přes ten hluk stroje špatně slyší). Když jsme jej šli požádat, ať si pod stroj něco dá a cvičí jen do 19 hod. (v tu dobu uspáváme naše dvojčátka) tak po nás arogantně vystartoval, že on nám snad taky neurčuje dobu večeře a že co se nám to nelíbí, že on může cvičit do 22 hod. (noční klid). Prostě chování slabomyslného burana. Dokud jsme neměli děti tak jsme to nějak snášeli ale když děti místo spaní stojí v postýlkách a poslouchají, co se to nahoře děje tak už nám došla trpělivost. Po prvním neúspěchu jsem se ještě pokusila domluvit s jeho paní, reakce obdobná, jako že to snad můžeme tu chvilku vydržet, no vydržet se to určitě dá ale vzhledem k tomu, že na rozdíl od nich jsme si byt koupili a platíme z něj hypotéku jak krá.. tak nevím, proč bychom toto měli den co den, každý svátek i pátek snášet. Výsledkem přece jen bylo alespoň to cvičení do 19 hod. Bohužel hluk je neustále stejný a naše trpělivost čím dál menší. Nějaká ROZUMNÁ rada????

  Vložil Anonymous, 22. Duben 2010 - 23:11

  Před 21.59 neřešitelné.

  Vložil Markéta (bez ověření), 3. Duben 2010 - 21:04

  Já zase ráda po bytě jezdím na inlajnech. Mám teď nový suprový, potřebujou zajet.

  Markéta

  Vložil mára01 (bez ověření), 3. Duben 2010 - 16:04

  Je otázkou, do jaké míry je jeho činnost hlučná. V případě, že nepomůže oficiální stížnost na družstvu nebo SVJ, doporučuji nechat přeměřit hluk nebo vibrace nejbližší hygienickou stanicí. Nařízení vlády 148/2006 přímo určuje limity hluku a vibrací. Pokud je hladina hluku nebo vibrací překročena, pak s tím můžete něco dělat právně. Jinak asi těžko. Odvolávat se na občanský zákoník půjde bez měření těžko…

  Vložil PeDuPles (bez ověření), 3. Duben 2010 - 17:43

  Obávám se, že právě v Nařízení vlády 148/2006 Sb. je výslovně uvedeno, že se nevztahuje na hluk z užívání bytu (§1 odstavec 2a)

  Vložil Ignác (bez ověření), 3. Duben 2010 - 16:22

  Tak právě tohle společenství neřeší a ani nemůže řešit. U družstva je to jinak, tam pronajímatel odpovídá za stav pronajatého bytu.

  Ignác

  Vložil PeDuPles (bez ověření), 3. Duben 2010 - 15:06

  Já bych použila Občanský zákoník § 127
  1) Vlastník věci se musí zdržet všeho, čím by nad míru přiměřenou poměrům obtěžoval jiného nebo čím by vážně ohrožoval výkon jeho práv. Proto zejména nesmí ohrozit sousedovu stavbu nebo pozemek úpravami pozemku nebo úpravami stavby na něm zřízené bez toho, že by učinil dostatečné opatření na upevnění stavby nebo pozemku, nesmí nad míru přiměřenou poměrům obtěžovat sousedy hlukem, prachem, popílkem, kouřem, plyny, parami, pachy, pevnými a tekutými odpady, světlem, stíněním a vibracemi, nesmí nechat chovaná zvířata vnikat na sousedící pozemek a nešetrně, popřípadě v nevhodné roční době odstraňovat ze své půdy kořeny stromu nebo odstraňovat větve stromu přesahující na jeho pozemek.

  Jízda na kole v bytě je podle mého opravdu obtěžováním nad poměry, a pokud ji chce někdo provozovat, měl by zabezpečit, aby k tomu nedocházelo. Jen teď nevím, jestli Vám doporučit policii nebo soud.

  Vložil Ingác (bez ověření), 3. Duben 2010 - 14:54

  Má byt kolaudovaný pro výkon své pracovní činnosti?

  Ignác

  Vložil Anonymousq (bez ověření), 3. Duben 2010 - 8:56

  Clovece, kdyz se nam svet sype na hlavu, je drnceni stropu prkotina. Zitra budete mit nad sebou mozna jen oblohu.

  Vložil Anonymous, 3. Duben 2010 - 2:50

  Buďte rád, že soused není motocyklovým závodníkem.

  Vložil hihihi (bez ověření), 3. Duben 2010 - 6:17

  nebo strojvůdcem

  Vložil Thomas (bez ověření), 4. Duben 2010 - 10:23

  Buďte rád, že nebydlíte pod náma. Máme tříleté dvojky co rády lítají po bytě na endurech. A taky jedna ráda staví vysoké věže z dřevěných kostek a druhá jí to ráda boří. A ten řev potom! Máme plovoučku. Naštěstí pod náma bydlí učitelka v MŠ. Jinak už náš případ řeší soud. Tomáš

  Vložil Anonymous, 13. Duben 2010 - 10:10

  Co to je lítat na endurech?

  Vložil kaja (bez ověření), 4. Duben 2010 - 18:37

  No jo, to chapu, ja mam taky rocni ditko, ale musim rict, ze nadela nesrovnatelne mensi kraval nez zavodni cyklista, pod plovouckou mame silnejsi penu a jeste jsme ji kladly na linoleum a docela to, podle sdeleni sousedu jde, navic inteligentni rodic vetsinou za nadmerne delani rambajsu dite uplne nepochvali, ale naznaci, ze by to nemelo delat, u nas to vcelku funguje…nicmene diky za vas nazor

  Vložil Thomas (bez ověření), 5. Duben 2010 - 7:09

  Tak si napíšeme za dva či tři roky, až svému dítku pořídíte sestřičku nebo bratříčka :-)

  Vložil inteligentni rodicka (bez ověření), 5. Duben 2010 - 20:41

  no jasne, lezte si, deti, treba po strope, vzdyt to je preci dneska desne IN

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".