Jak na advokáta?

Vložil Anonymous, 14. Říjen 2017 - 12:52 ::

Dostávám od advokáta faktury v tomto stylu:

Zvedl telefon 3100 Kč + DPH
Odpověděl na e-mail 3100 Kč + DPH
Otevřel dveře 3100 Kč + DPH
Podal ruku 3100 Kč + DPH
Cestovné, ztráta času, paušál za úkon ad.

Většina položek na faktuře není za odbornou právní práci. Když chci poradit, tj. odbornou právní práci, advokát neporadí. Když si poradím sám, tj. nastuduji správný postup, stejně mi advokát i tuto práci účtuje.

Co se s tím dá dělat?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Dudekk (bez ověření), 15. Duben 2019 - 10:37

  Vážený pane, taky na mě advokát zkoušel triky s hodinovou sazbou za právní službu, kterou dle faktury použil na na cestu k soudu. Tak jsem mu napsal, že cesta k soudu není právní služba, tak dal celou položku pryč, nechtěl za to nic. nemůžete advokátovi prostě důvěřovat. těch kvalitních profíků je dost málo.

  Když k tomu připočtu neznalost problematiky SVJ, tak advokáta nepotřebuji, jen vyhozené peníze a pohádky ovčí babičky. Zvládnu to lépe. Po mých velmi špatných zkušenostech s mnoha advokáty si všechno dělám sám. Bohužel se někdy bez advokáta neobejdete.

  Vložil VN (bez ověření), 15. Říjen 2017 - 20:20

  S každým jsem měl uzavřenou rámcovou smlouvu , která říkala , že za hodinu právní práce advokátovi přísluší taková a taková odměna. Ten první advokát byl zmetek , který vnímal hodinovou sazbu jako sazbu za započatou hodinu. Zavolat mu telefonem a něco s ním 10 minut řešit,znamenalo to, že si vyfakturoval hodinovou sazbu. Jeho práce ještě k tomu po kvalitativní stránce nebyla nic moc.Rozloučil jsem se s ním a najal jiného. Hodinovou sazbu má sice o 400 Kč vyšší , ale kvalitativně je úplně o něčem jiném a vždy s fakturou dostanu výkaz odkdy dokdy co pro nás dělal a časy sčítá. Takže když nám věnuje 7×30 minut , dostanu fakturu na 3,5 hodiny. S právníky je potíž a hledání toho správného je úplně stejné jako hledání té správné firmy například na opravy na domě. Reference , pokus omyl , atd…

  Vložil Čmuchal (bez ověření), 15. Říjen 2017 - 11:59

  „…Co se s tím dá dělat?..“

  Především, nevěřim Vám dokud ty faktury, alespoň v nějaké formě, nezveřejníte.


  Ale jinak souhlasím, že advokáti jsou jen darmožrouti, kteří by rádi si nechali platit i jen za „vyslechnutí“ – to ale byste měl raději navštívit psychologa a lehnout si k němu na „gauč“ a vykecat se…

  „jen darmožrouti“ znamená, že není moci ani způsobu jak zjistit, jaký advokát je, zda vůbec něco za klienty vyhrál a zda se skutečně najde blb, který platí „3100“ za „Zvednutí telefonu, Odpovězení na e-mail, Otevřel dveře, Podání ruky, Cestovné, ztráta času, paušál za úkon, …“. Vy jste blb?

  Radím: nastudujte si SŘ,OSŘ,NOZ,ZVB,ZS­L,TŘ a navštivte alespoň 10 soudních jednání v místě Vašeho bydliště abyste setřásl ostych. Nebude Vás to stát, než 1/2 roku studia :)

  Vložil Návštěvnice soudního jednání (bez ověření), 24. Duben 2019 - 9:20

  „navštivte alespoň 10 soudních jednání“

  Navštívila jsem a viděla a slyšela:

  advokáty, kteří bytovému spoluvlastnictví nerozumí (a ani se tím netajili – nemá advokát náhodou povinnost odmítnou práci, která nespadá do jeho odbornosti?),
  soudce, kteří bytovému spoluvlastnitví nerozumí (a ani se tím netajili),
  znalce, kteří bytovému spoluvlastnictví nerozumí (ti naopak tvrdili, že bytovému spoluvlastnictví rozumí, ale plácali nesmysly),
  náklady (soudní poplatek, odměna znalci, odměna advokátovi ad.) mnohonásobně přesáhly žalovanou částku.

  Problém je v tom, že rozsudek nicméně platí, i když je zjevně vadný.

  Stálo by za to soudní jednání natočit a záznam zveřejnit. Nebyl by nějaký zájemce vybavený potřebnou technikou?

  Vložil Mrzout, 15. Říjen 2017 - 19:38

  Je zcela jisté, že „Anonymous,“ je blb – píše: „Dostávám od advokáta faktury v tomto stylu:.......­......“, protože jen blb může dostávat takové faktury a platit je.

  Mrzout

  Vložil nastudujte si SŘ,OSŘ,NOZ,ZVB,ZS­L,TŘ (bez ověření), 15. Říjen 2017 - 12:08

  „nastudujte si SŘ,OSŘ,NOZ,ZVB,ZS­L,TŘ“

  Tady můžete psát česky.

  Vložil SŘ, OSŘ, NOZ, ZVB, ZSL, TŘ (bez ověření), 15. Říjen 2017 - 12:59

  Kdo neví, co znamenají tyto zkratky, tak tomu nepomůže, ani když si bude číst tyto zákony.

  Vložil TN. (bez ověření), 14. Říjen 2017 - 13:06

  Advokátů je asi 15000 a vyměnit advokáta je jednodušší, než vytipovat normální SVJ, prodat byt a koupit byt v tom normálním SVJ :-)

  Vložil Reneta (bez ověření), 14. Říjen 2017 - 13:11

  „vyměnit advokáta je jednodušší“

  Vyměnit problém není, ale jak najít? Jak advokáta dopředu otipujete? Už Vám advokát někdy řekl „Tohle není moje odbornost, obraťte se na kolegu XY“?

  Vložil VN (bez ověření), 15. Říjen 2017 - 20:23

  když hledám advokáta , moje první otázka je , zda se zabývá problematikou BD/SVJ. Za druhé… solidní advokát , který se touto problematikou nezabývá…to řekne a práci případně odmítne. Právníci mívají spousty mnohem atraktivnější práce ,než je práce pro BD/SVJ…

  Vložil Jaryn z Moravy (bez ověření), 18. Říjen 2017 - 11:59

  Mám zkušennost, že sjednané právní služby se nevyplatí. Pokud jsou právníci i advokáty a účtují si podle sazebníku svoji práci, jsou na tom zdaleka lépe než jejich doktorští kolegové ve zdravotnictví. Je to hodinově skoro dvakrát. Většina právníků založila svoji živnost na hlouposti lidí a není divu, že je po nich spálená země. Vydělají jenom oni. Společnosti se žije lépe bez darmošlapů.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".