Rozumím, ale měl jsem na mysli situaci, pokud SVJ pošlu dopis, ve kterém napíšu: „Vážení, oznamuji vám, že k 1.10.2014 jsem nabyl bytovou jednotku č. XX v domě č.p. XXX, který spravuje vaše SVJ. Oznamuji počet osob: 3, všechny bydlí na adrese totožné s nabytou jednotkou. V příloze zasílám předávací protokol se zaznamenanými stavy měřičů. Pošlete mi prosím předpis plateb na mou shora uvedenou adresu. S pozdravem…“
(Datum 1.10. bylo uvedeno ve Vyrozumění o provedeném vkladu jako „právní účinky nastaly k 01.10.2014“, beru tento den tedy jako datum, kdy jsem se stal vlastníkem bytu, o čemž jsem se dozvěděl na konci října, kdy mi Vyrozumění bylo odesláno)
Za několik dní mi zavolá paní z SVJ, že musíme s bývalým vlastníkem přijít na přepážku osobně. Nikam nepůjdu. Plynou měsíce a SVJ nadále strhává částku předpisu ze SIPA původního vlastníka, plynou měsíce a já jako nový vlastník jsem dosud nedostal svůj předpis. Prostě můj dopis proignorovali…
Pak ne zcela rozumím poslednímu odstavci o bezdůvodném obohacení a kupní smlouvě. Já se přece neobohacuji, SVJ jsem oznámil nabytí jednotky a čekám na předpis, kde bude uvedeno číslo účtu, variabilní symbol a výše částky. Bez toho nemůžu nic zaplatit.
Co myslíte „vyřešit v kupní smlouvě“? Měli jsme si do smlouvy napsat, že „prodávající samostatně zajistí odhlášení z evidence SVJ a zruší oprávnění, aby mu SVJ strhávalo částky přes SIPO“? Nebo jste měl na mysli něco jiného? V kupní smlouvě máme ujednán způsob předání bytu vč. sepsání předávacího protokolu. Pravda je, že způsobu oznámení změny vlastníka vůči SVJ kupní smlouva nic neříká, to nás nenapadlo.
Poslední komentáře