Vložil p.poles, 11. Listopad 2014 - 9:45

Rozumím, ale měl jsem na mysli situaci, pokud SVJ pošlu dopis, ve kterém napíšu: „Vážení, oznamuji vám, že k 1.10.2014 jsem nabyl bytovou jednotku č. XX v domě č.p. XXX, který spravuje vaše SVJ. Oznamuji počet osob: 3, všechny bydlí na adrese totožné s nabytou jednotkou. V příloze zasílám předávací protokol se zaznamenanými stavy měřičů. Pošlete mi prosím předpis plateb na mou shora uvedenou adresu. S pozdravem…“

(Datum 1.10. bylo uvedeno ve Vyrozumění o provedeném vkladu jako „právní účinky nastaly k 01.10.2014“, beru tento den tedy jako datum, kdy jsem se stal vlastníkem bytu, o čemž jsem se dozvěděl na konci října, kdy mi Vyrozumění bylo odesláno)

Za několik dní mi zavolá paní z SVJ, že musíme s bývalým vlastníkem přijít na přepážku osobně. Nikam nepůjdu. Plynou měsíce a SVJ nadále strhává částku předpisu ze SIPA původního vlastníka, plynou měsíce a já jako nový vlastník jsem dosud nedostal svůj předpis. Prostě můj dopis proignorovali…

Pak ne zcela rozumím poslednímu odstavci o bezdůvodném obohacení a kupní smlouvě. Já se přece neobohacuji, SVJ jsem oznámil nabytí jednotky a čekám na předpis, kde bude uvedeno číslo účtu, variabilní symbol a výše částky. Bez toho nemůžu nic zaplatit.

Co myslíte „vyřešit v kupní smlouvě“? Měli jsme si do smlouvy napsat, že „prodávající samostatně zajistí odhlášení z evidence SVJ a zruší oprávnění, aby mu SVJ strhávalo částky přes SIPO“? Nebo jste měl na mysli něco jiného? V kupní smlouvě máme ujednán způsob předání bytu vč. sepsání předávacího protokolu. Pravda je, že způsobu oznámení změny vlastníka vůči SVJ kupní smlouva nic neříká, to nás nenapadlo.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.