Vložil Pavel, 26. Červen 2012 - 9:16

Heleno,

předpokládám, že jste tzv. „nové“ družstvo. Dále předpokládám, že zkratkou OV myslíte vlastnictví. Pojem „osobní vlastnictví“ neexistuje, byť je laickou veřejností používán.

Nelze citovat ze zákonů, protože zákony přímo odpovědi neobsahují.

Neuvádíte citaci bodu stanov, který „umožňuje“ převod do vlastnictví. To je první problém.

Druhým problémem je, že o převodu do vlastnictví musí nejdříve rozhodnout členská schůze, bez ohledu na to co je ve stanovách. Pokud členská schůze nerozhodne, žádné převody se neuskuteční bez ohledu na „oficiální žádost“. Členové družstva chtějí v bytech většinou „pouze“ bydlet a tak často převod do vlastnictví nepovolí. Je dostatek informací, jak se v některých SVJ beztrestně mění byty např. na ubytovny roztodivných osob a členové SVJ s tím nemohou prakticky nic dělat. Bytové družstvo je nejen podle mého názoru vhodnější právní formou než SVJ. V BD lze devastaci majetku mnohem lépe bránit.

Ale i kdyby členové družstva rozhodli o zpracování Prohlášení vlastníka a navazujících smluv, tak tyto náklady ponesou vždy členové družstva. Ať přímo nebo prostřednictvím družstva, které si od nich vybere peníze. Kdo jiný by to hradil?

Hezký den!

Pavel

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.