Vložil Matějka Jaroslav, 7. Září 2007 - 23:22

Vážená p.N.Kleinová, jak by jste situaci řešili při provádění opravy za 10.000,–Kč a více na jednotku v případě realizace opravy týden po změně vlastníka jednotky – např.oprava havárie v domovní plynové kotelně ve vlastnictví SVJ, kdy původní vlastník nehradil v souladu se ZoVB a předpokládám i stanovami pravidelné měsíčná zálohy na správu a údržbu … . Tyto zálohy se přece při změně vlastnictví původnímu vlastníkovi nevrací. Nebo snad ve vašem SVJ ano?

Pozn.: Původní vlastník se podílel na opotřebování kotelny či čehokoliv, a pravidelnou měsíční úhradou tvoří finanční prostředky na „Opravu, kdy se odstraňují účinky částečného fyzického opotřebení nebo poškození za účelem uvedení do předchozího nebo provozuschopného stavu.“

Zkuste prosím někdy přemýšlet jako v krajních situacích. K havarijnímu nepředpokládanému stavu domovní kotelny budete v lednu v mrazech svolávat shromáždění k odsouhalsení mimořádných výdajů a lámat z lidí peníze (po vánocích). Smekám před vámi klobouk. Snažíme se všem družstvů, sdružením i SVJ vštípit, že průběžný zůstatek v tzv.„FO“ na tato rizika dle velikosti domu (počtu jednotek) a jeho technického vybavení by měl být v rozmezí 5.000 až 10.000 na jednotku. Náklady opravy nemusí být vždy jištěny pojištěním a řada „škudlílků“ spoustu technických zařízení v domě ani nepřipojistila.

V případě vašeho SVJ má výbor SVJ právo sjednat úvěr bez shromáždění?

Matějka

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.