Zdražovací balíček bude ve středu schválen senátory

Vložil Pavel, 5. Listopad 2023 - 22:27 ::

Když se odůvodňuje existence zbytečného Senátu, tak se tvrdívá, že Senát je pojistkou a zárukou kvality zákonů. To je zřejmá dezinformace.

Do Zdražovacího balíčku se v průběhu projednávání vpašovala protiústavní novela zákona o účetnictví formou přílepku. Přitom ÚS potvrdil, že forma přílepku je protiústavní. Tato protiústavní novela ZoÚ se běžných účetních jednotek moc netýká. Jen se musí splnit jeden z předvolebních slibů a protože ostatní sliby se neplní, tak je i protiústavní postup pro někoho přijatelný.

Co se dotkne mnoha lidí je přijetí zmatečné novely o dohodách o provedení práce. Sice byli všichni poslanci a senátoři dopisem informováni, jak je novela o zdaňování DPP problematická, bylo to předmětem jednání na výborech, ale „argument“ 108 převážil.

Pokud loutkovodiči nezmění názor, tak senátoři celý Zdražovací balíček ve středu schválí.

Od margetingových poradců ale senátoři dostali doporučení, že bude vhodné ke schválení vypracovat doprovodné usnesení, že sice schvalují, ale nesouhlasí.

Stejně jak to udělal PePa. Údajně nesouhlasil, ale podepsal s tím, že je připraven podat ústavní stížnost, pokud ji nepodá opozice.

Slovy klasika: „To je blbý, to se bude líbit.“

Hezký den!

Pavel

  • DPP

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil aaaa (bez ověření), 22. Listopad 2023 - 10:35

Předseda ZO KSČ, t.č. na Hradě, se rozhodl splnit rozkaz a podepíše Konsolidační balíček, protože jako voják musí a umí poslouchat rozkazy.

Vložil Pavel, 8. Listopad 2023 - 22:23

Dnes pokračovala komedie okolo Zdražovacího balíčku.

Dopadla podle očekávání, z přítomných 74 senátorů bylo pro 53.

Podle doporučení margetingových poradců bylo schváleno i doprovodné usnesení:

„sledování vyhodnocování dopadu přijatých pravidel pro DPP“, které schválilo z přítomných 73 senátorů celých 60. Příští rok jsou totiž volby do třetiny Senátu a tak museli dát najevo voličům, jak na ně myslí.

A co PePa? Asi také nebude souhlasit, ale podepíše.

Hezký den!

Pavel

Vložil ik (bez ověření), 12. Listopad 2023 - 16:22

Jen pro doplnění KONSOLIDAČNÍ BALÍČEK VLÁDY… KDO JAK HLASOVAL. PROTI: Jana Zwyrtek Hamplová, Daniela Kovářová (nezávislé) Jiří Čunek (KDU-ČSL a nez) Michael Canov, Jiří Vosecký (klub STAN) Miroslav Adámek, Ladislav Václavec, Ondřej Feber, Věra Procházková, Petr Vícha (klub ANO a SOCDEM)

ZDRŽELI SE: Ladislav Faktor, Hynek Hanza, Jan Paparega (klub ODS a TOP09) Zbyněk Linhart, Marek Hilšer (klub STAN) Petr Fiala (KDU-ČSLa nez) Jan Holásek, Adéla Šípová, Martin Krsek, Přemysl Rabas, Lukáš Wagenknecht (SEN21 a Piráti)

Nepřítomni (omluveni): Tomáš Topfer, Lumír Aschenbrenner (ODS a TOP09) Mikuláš Bek, Jiří Drahoš, Marek Ošťádal (STAN) Zdeněk Matušek (ANO a SOCDEM) Václav Láska (SEN21 a Piráti)

Všichni ostatní hlasovali “ano”, tedy pro vládní balíček. Přítomno: 74 Kvorum: 38 Ano: 53 Ne: 10, Zdržel se: 11 Celkem je 81 senátorů.

Vložil Superhrubá mzda (bez ověření), 9. Listopad 2023 - 7:17

Před časem jednoúčelová koalice populistických stran (ANO, SPD, ODS) zrušila superhrubou mzdu a tím vytvořila ve státním rozpočtu deficit 100 miliard, protože zrušení superhrubé mzdy nebylo zároveň doprovázeno snížením výdajů o stejnou částku. To se populistům nehodilo do krámu. Nyní koalice neumětelů navrhuje balíček, který má údajně přinést snížení deficitu o 97,7 miliard. To je nejisté. Jediné jisté je, že tímto neumětelským balíčkem naštvou snad každého, ať už jde o jednotlivce nebo podnikatele. V tak nejistém a zmatečném právním prostředí se podnikatelům nebude chtít existovat a tak zamíří, pokud mohou, jinam. Občanům zase bude sebrána část příjmů a tak budou šetřit, čímž se ekonomika zase zbrzdí. Jediný, kdo vydělal na koalici neumětelů jsou paraziti přisátí na státní peníze.

Vložil Nesouhlasil (bez ověření), 6. Listopad 2023 - 9:12

„schvalují, ale nesouhlasí“ (Vložil Pavel, 5. Listopad 2023 – 22:27)

Tento přístup okoukali od našeho shromáždění vlastníků jednotek.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".