Zasklívání lodžií

Vložil Anonymous, 19. Leden 2008 - 0:06 ::

Budeme rekonstruovat náš panelový dům, financovat úvěrem. Mimo zateplení, vyzdění části vstupu (kočárkárna), budeme i zasklívat lodžie. Odsouhlaseno na shromáždění SVJ víc jak 75%. Jeden vlastník nesouhlasí se zasklením – bydlí v přízemí, kde má na lodžii mříž a navíc trpí klaustrofobií a podle svých slov by zasklení měl stále odsunuto ke straně. Úvěr budeme splácet z fondu oprav, kam se přispívá podle podílu na společných prostorech. Na základě toho, že nebude mít zasklenou lodžii by asi měl na úvěr doplácet poměrně méně. Řešil jste někdo podobný případ? Doporučujete snížit mu zálohu, jak to vypočítat? On snad v jiném domě také dělá ve výboru SVJ a tvrdí, že by šlo nějak přepočítat ten podíl, podle kterého se příspívá do fondu oprav. Ale zase – na jak dlouho? Děkuji za radu.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 20. Leden 2008 - 15:30

  Je nutno si uvědomit, že zasklení lodžií přinese úsporu nákladů na teplo a vzhledem k existenci spotřební složky tak bude z této úspory profitovat i tento jeden vlastník. Z tohoto důvodu by se měl podílet i na splátkách úvěru. Dle mého názoru je nepřijatelné, aby bylo zohledňováno u koho se jaké práce provádějí. To by všichni co nejsou bezprostředně pod střechou mohli prohlásit, že náklady na opravu střechy nést nechtějí, protože k nim nezatéká. Jinak mě ještě napadá, jak se bude stavět k nezasklení jedné lodžie stavební úřad, který by měl dbát na jednotný vnější vzhled.

  Vložil Anonymous, 22. Leden 2008 - 23:26

  Otázka „vzhledu“ stavby je zřejmě jedním z bolavých míst nového stavebního zákona. Pojem „vzhled“ nemá v zákoně konkretní definici ani žádná hodnotící kriteria. Takže podle čeho posuzují stavební úřady dopady stavebních úprav na vzhled staveb je pro stavebníky velkou „neznámou“.

  k.kolar@centrum­.cz

  Vložil hodonin, 19. Leden 2008 - 12:11

  Pokud Shromáždění vlastníků neodsouhlasí placení do FO „jinak“, musí každý platit podle velikosti podílů. Z toho není únik.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".