Vyúčtování služeb při převodu jednotky

Vložil asi mě klepne (bez ověření), 7. Duben 2024 - 19:28 ::

Hlavně pro Justina, když jsem sem psala, že mi zemřel manžel a přesvědčil mě, že mají být dvě vyúčtování. V žádném případě, viz § 1186 o. z. !!!

https://www.du.cz/…QIgdfExsDKQ/

  • vyúčtování služeb

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 8. Duben 2024 - 4:05
  • „V žádném případě, viz § 1186 o. z. !!!“

Plácáte nesmysly. Ve Vaší (jiné) diskusi se neřešil žádný přechod dluhů na nabyvatele. Neřešil se ani žádný převod jednotky. Nerozumíte tomu co čtete a nevíte co píšete.

Nechápu proč zde zakládáte novou diskusi. Proč prostě nepokračujete v té původní?

A do třetice: věříte nesmyslům z webu. V úvodním příspěvku jste dala odkaz na „odborný“ článek Pavly Krejčí. Článek je ovšem plný omylů a autorka je popletka. Psal jsem o tom podrobně (v srpnu 2021) zde: Garantované nesmysly Pavly Krejčí

Justitianus

Vložil . (bez ověření), 7. Duben 2024 - 19:34

Samozřejmě že ne, u manželů rozhodně ne. To je prasprosté šikanování. Někde ovšem takové manýry praktikují a ještě říkají, že je to podle zákona. Když se převádí při prodeji na cizí osobu, tak ano. Tam každý dostane vyúčtování na svoji osobu.

Vložil šikana (bez ověření), 19. Duben 2024 - 22:07

V případě úmrtí manžela se nejedná o žádné ustanovení převodu vlastnického práva podle §1106,1107 a 1108 o. z. Byty byly ve společném jmění manželů. V režimu společného jmění manželů je každý z manželů výlučným vlastníkem CELÉ nemovité věci, nikoliv jen podílu. Takže žádný převod, žádné dvě vyúčtování!!!!

Vložil asi mě klepne (bez ověření), 7. Duben 2024 - 20:19

§ 1186

(1) Při převodu vlastnického práva k jednotce nevzniká osobě odpovědné za správu domu povinnost vypořádat příspěvky na správu domu a zálohy na plnění spojená nebo související s užíváním bytu.

Vložil SaraS (bez ověření), 7. Duben 2024 - 21:00

Tím je myšleno, že není povinen jej povést v té době převodu. Zúčtovacím obdobím je obvykle období 1.1.-31.12. Po uplynutí tohoto období dojde k vypořádání …

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".