Výměna stoupaček,Měděné trubky-jsou závadné?

Vložil Robert K., 2. Říjen 2009 - 12:02 ::

Dobrý den,jsem tady nový a tak bych chtěl nejdříve všechny pozdravit a poděkovat za tyto poučné stránky. Jsem pověřeným vlastníkem SVJ se zvoleným kontrolním výborem ařešíme teď problém výměny vodovodních trubek ve stoupačkách. Firmy již jsem vybral a předal kontrolnímu výboru ke schválení a výběru vhodného kandidáta. 1.problém je,že jsme pro,udělat vodu v měděných trubkách a někteří lide se na mě začali obracet s dotazi,že měď je jedovatá.Já samozřejmě vím,že kdyby to tak bylo,určitě by se vodovodní trubky v mědi nedělali a taky ,že v nich neustále proudí voda,čímž není problém s oxidací.Nikde jsem však nenašel odborný posudek na ně. S pozdravem Robert

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Cinema, 4. Říjen 2009 - 19:25

  Nebylo by lepší použít na rozvod pitné a užitkové vody ve stoupačkách plastové trubky? Určitě Vás to vyjde levněji. Pokud vím, tak měděné trubky se používají na rozvod ústředního topení v bytě.Že by se měděné trubky používaly na rozvod pitné vody,to slyším prvně. Cinema.

  Vložil lake, 2. Říjen 2009 - 15:47

  Trubky:
  nejde o čistou měď,nýbrž o slitinu s takovým složením, že je při dlouhodobém používání zdravotně nezávadná (trubky pro pitnou vodu mají povinně hygienický atest).
  Je známé, že po napuštění vody trvá určitý čas (týdny či měsíce), než se na vnitřním povrchu trubek vytvoří vrstvička zabraňující uvolňování mědi do vody. Výrobci to znají a řeší tak, že vyrobené trubky prolijí chemickým roztokem, který ochrannou vrstvu vytvoří předem.

  Druhý dotaz zadejte prosím odděleně, s vodovodními trubkami nemá nic společného. Nemůžete od nás chtít všechno najednou ...

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".