Vstříc chaosu po 1.1.2014

Vložil Pavel, 13. Září 2013 - 8:55 ::

Nový občanský zákoník bude účinný od příštího roku i bez doprovodných předpisů, jejichž návrhy dnes zamítl Senát. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová tak reagovala na verdikt horní komory Parlamentu. Prostřednictvím své mluvčí Štěpánky Čechové upozornila, že vzniknou potíže v praxi.

„Rekodifikace soukromého práva a její účinnost není závislá na tom, zda projde či neprojde soubor doprovodných zákonů. Pouze vzniknou potíže v praxi. Nastane tedy čas tyto potíže řešit jiným opatřením,“ sdělila Benešová ČTK. Podle ní se nyní po rozpuštění Sněmovny jako jedno z řešení nabízí přijetí zákonného opatření Senátu.

Zamítnutá část doprovodných předpisů je však v gesci ministerstva financí. „Je to tedy ministr financí, který musí nyní nabídnout vhodné řešení, o kterém se povede debata na vládě,“ dodala ministryně. Autor: ČTK | pošli emailem | vytiskni článek | 13.9.2013

Hezký den!

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.