Vrácení přeplatku za služby - lhůta.

Vložil Anonymous, 16. Červenec 2009 - 14:02 ::

Dobrý den, prosím, je možné poskytnout odpověď na dotaz: V jaké lhůtě je majitel domu (bytu) povinen vrátit přeplatek za služby nájemníkovi bytu(tj. za topení, vodné, stočné atd.)? Majitel domu nám sdělil, že přeplatky za uplynulé období (tj. za rok 2008)budou vráceny v termínu do konce září 2009. Domnívám se, že se jedná o neoprávněné zadržování přeplatků. Vyúčtování bylo provedeno až v červenci 2009 a přeplatky jsou dosti vysoké. Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 16. Červenec 2009 - 22:54

  Nedoplatek a nebo přeplatek vyplývající z vyúčtování podle odstavce 2 písm. h) je splatný do 7 kalendářních měsíců po uplynutí zúčtovacího období. Pokud byly uplatněny reklamace, které vlastník uznal, je konečný nedoplatek nebo přeplatek splatný nejdéle do 8 kalendářních měsíců po uplynutí zúčtovacího období.
  [§7/5 vyhlášky 372/2001 Sb.]
  Platí pro teplo a teplou vodu. Vyúčtování studené vody se obvykle provádí zároveň. Majitel se zřejmě chystá porušit zákon, když hovoří o konci září ...
  Vaší chybou je, že platíte příliš vysoké zálohy. Žádný majitel Vám zálohu nesníží sám od sebe, musíte o to požádat (doporučeně s uvedením návrhu výše zálohy na služby a energie).
  Rozumná výše záloh je podle mne taková, aby částka vracená při vyúčtování nebyla vyšší, než je Vaše měsíční záloha.
  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".