Stanovy v rozporu s aktuálním stavem

Vložil Aja (bez ověření), 17. Březen 2016 - 22:35 ::

V návrhu nových stanov našeho SVJ je uveden výbor jako statutární orgán, v současnosti je to však pověřený vlastník, kterému končí funkční období za dva roky. Musí naše SVJ dát přijetím stanov do souladu i tuto věc, čili zvolit současně i výbor SVJ?

Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 18. Březen 2016 - 11:35

  Ajo, napřed přijmete upravené stanovy. V nich uvedete, že statutární orgán je do 30.4.2018 jed­nočlenný (název funkce pověřený vlastník), od 1.5.2018 je tříčlenný (názvy funkcí předseda, člen, člen).

  Pak za dva roky, až pověřenému vlastníkovi skončí funkční období, budete volit tříčlenný výbor. Není na tom nic složitého: sama jistě chápete, že Vám popisuji normální postup v souladu se zákonem i s vašimi stanovami.

  Pan ivanq Vám radí nesprávně. Vůbec není nutné organizovat teď mimořádné volby. Myslete hlavou.

  Pan svjvmt vyjadřuje opovržení nad stanovami. To není dobrý postoj. To by si výbor zvykal kašlat na stanovy a dělali by si co sami chtějí. To snad nechcete, že?

  lake

  Vložil ivanq, 18. Březen 2016 - 13:57

  Vážený pane lake, děkuji za poučení. Jistě nejsem sám, kdo to ocenil. Ivanq.

  Vložil svjvmt, 18. Březen 2016 - 12:10

  Vy to nechápete, kašlou nejen na zákon, ale i na to co je ve stanovách! Nejsem opovržen nad v souladu se zákonem! Odmítají předložit dokumenty k nahlédnutí aj. Znáte to o tom hrachu a stěně?
  Tedy, kdo stanovy kontroluje? Kdo z ovcí tomu rozumí??

  Vložil ivanq, 18. Březen 2016 - 10:27

  K vyřešení tvého problému, Ajo, stačí selský rozum. Stanovy, které po schválení shromážděním doručíte do veřejného rejstříku právnických osob, musí odpovídat pravdě. To znamená, že shromáždění předtím zvolí většinou přítomných hlasů nový výbor, který provede všechny další potřebné administrativ­ní úkony.

  Ano, přijetím upravených stanov musí dát vaše SVJ do souladu i tuto věc.

  Potřebuješ-li víc informací, podívej se na https://or.justice.cz/ias/ui/podani

  Ivanq.

  Vložil svjvmt, 18. Březen 2016 - 10:47

  NEMUSÍ, můžete uvést kdo je kontroluje??
  Notář, soud? Postačí se podívat do rejstříku kolik je tam chybných stanov, mohu poslat co schválili zde a odporují zákonu. Nebyly při schvalování počítány podíly, samozvaní činovníci, předloženi výboráři a odhlasování bez možnosti navrhnout jiné, odmítnuto zaprotokolování připomínky a notářka mlčííí. A výbor, gubernátor se vysmívá. V odkazu je o zápisu do rejstříku.

  Vložil JaVa, 18. Březen 2016 - 8:29

  Doporučuji si pročíst všechny odkazy na toto téma.Např:http://www.portalsvj.cz/…ebo-predseda JaVa

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".