Rušení nočního klidu

Vložil andoriel (bez ověření), 12. Červen 2020 - 12:32 ::

Dobrý den, měla bych dotaz opačného znění, než který jsem zde našla. Mám sousedy, kteří si na jaře pořídili třetí dítě. starší dva synové cca od 19 do 23 hodin, někdy i přes půlnoc neustále běhají po bytě sem a tam. Že se to samé děje průběžně během celého dne v nepravidelných intervalech, o tom se ani nezmiňuji. Strop mi duní, protože mají buď plovoucí podlahu nebo dlažbu a často po ní jezdí na plastovém odrážedle nebo tříkolce. Loni si našli novou zábavu – tlouci do zaskleného balkónu. Málokdy chodím k jejich dveřím prosit, aby utichli, naposledy mě pán nenechal ani promluvit, jenom řekl, že se se mnou vůbec nebude bavit a zabouchl. Bylo skoro jedenáct v noci a u jejich dveří jsem se ocitla poté, co mě několikrát vytrhli z usínání neustálým dupotem. Vstávám brzy ráno do práce a s přibývajícím věkem není jednoduché dostát všem povinnostem, když jsem neustále nevyspalá. Ani návštěvu nemohu pozvat – když u mě byli naposledy rodiče, ještě po půlnoci nespali kvůli rámusu nad hlavou.
Na jaře si sousedé přivezli třetího potomka, tak mě noční „zábava“ čeká ještě hodně dlouhou dobu. Z tohoto důvodu jsem se odhodlala požádat o pomoc.

  • hluk

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil tomas 22, 18. Červen 2020 - 11:08

těžko říct jak zde někteří orlové práva došli k závěru, že chozením po bytě se někdo dopouští rušení.

to je nesmysl hned od počátku

Chápu, že to paní může rušit, ale těžko létat, že? Na vině není rodina ale projektant.

vadí-li vám ten zvuk, pořiďte jednoduché polystyrenové stropní panely. Tlumí zvuk.

jen upozorňuji, že když tento „hluk“ odstíníte, uslyšíte jiný. Říká se tomu akustický smog a týká se to celé civilizace.

Vložil Blbec12 (bez ověření), 19. Červenec 2021 - 22:46

Super věc o čem mluvíte, ale nefunguje to bohužel.

Vložil andoriel (bez ověření), 17. Červen 2020 - 18:42

Děkuju všem za odpovědi. Domluva předsedy SVJ, kterého jsem potkala na konci minulého týdne a slíbil, že je na hluk upozorní, pomohla přesně na jeden večer klidný od 22 hodin, ale zároveň jsem se dozvěděla, že se sousedi budou na podzim stěhovat pryč. Hurá. Hned, jak se nastěhují noví sousedé, pokusím se s nimi domluvit. Ještě jednou děkuji ája

Vložil Počtář (bez ověření), 12. Červen 2020 - 16:54

„mají buď plovoucí podlahu nebo dlažbu“

Uvedená podlahová krytina byla položena legálně?

Pokud nelze sjednat nápravu obvyklým postupem (žádostí), nechte změřit kročejovou průzvučnost a v případě překročení normy se domáhejte jejího dodržování.

Alternativně si nechte akusticky zaizolovat strop.

Vložil tomas 22, 18. Červen 2020 - 11:03

je nesmysl, na výměnu podlahy není potřeba povolení

Vložil Položil (bez ověření), 18. Červen 2020 - 22:04

„nelegálně položená podlaha je nesmysl, na výměnu podlahy není potřeba povolení“ (Vložil tomas 22, 18. Červen 2020 – 11:03)

Nikoliv, pane tomasi 22. Je třeba dodržet stavební předpisy a z nich plynoucí požadavky na kročejovou neprůzvučnost. To např. znamená, že v paneláku nemůžete místo PVC položit dlažbu.

Vložil Justitianus, 12. Červen 2020 - 13:07

Vyčkat až bude celá rodina na dovolené a v bytě bude klid. V této době umožnit zájemcům o byt prohlídku, pak rychle prodat a odstěhovat se do vlastního domku.

Justitianus

Vložil Anynomous (bez ověření), 12. Červen 2020 - 13:52

To by přece byl podvod. Ať se do domku odstěhuje ta rodinka. Nazdar.

Hluk z podlahy se musí nést i do okolních bytů. Reakce pána naznačuje, že nejste první, kdo s nimi hluk řeší. Co se poptat ostatních a hromadně je upozornit na následky jejich způsobu života s návrhy řešení (koberec atd.)?

Pokud by to nepomohlo, tak policie (noční klid).

Vložil MartinII, 14. Červen 2020 - 19:46

Rada pana Justitiana je velmi hloupá. Proč by se měla stěhovat paní, která se ničeho nedopustila. O rušení nočního ve stanovách ani nic není. Hledejte zde na webu nebo na internetu.

Na webu viz např. zde

www.epravo.cz/…d-12906.html

Pokud je noční klid upraven vyhláškou, dotázejte se „obce“.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".