Psi - zlo (z pohledu předsedy bytového domu, a z pohledu člověka - souseda)

Vložil Anonymous, 18. Červen 2009 - 10:11 ::

Má tohle nějáké řešení? Existuje způsob jak lidem psy zpoplatnit nebo dokonce zakázat, nebo alespoň podmínit povolením? (v družstvu). Zatím mi všichni (právníci, účetní) říkají že nic nejde. Přišel někdo na nějáký způsob?

Než se do mě pustíte, že zaváním totalitou a chci omezovat svobodu, tak se uvědomte, že i já mám svobodu a právo na

(omluvte hrubší vyjadřování, ale je nutné nazývat věci pravými jmény)

 1. klidný spánek a odpočinek nerušený štěkotem psů
 2. chodit po chodbách a ulicích, které nejsou zasrané a zachcané a smrduté
 3. opravit fasádu, aniž by mi jí chcaním a sraním psy zničili
 4. hrát si s dětmi na dvoře, ani by se váleli v chcankách a hovnech.
 5. pozvat si domů návštěvu, aniž by musela kličkovat mezi hovny a chcankami a cítit smrad
 6. otevřít si okna a vyvětrat, aniž by mi domů přelétly mouchy co krouží nad hovny a chcankami, a výpary ze chcanek
 7. v zimě po roztání sněhu nechodit v bahně tvořeného hovny a chcankami
 8. trpět zvýšeným rizikem nemocý spojenými s všudypřítomnými zbytky hoven a chcanek.

ano – ti slušnější berou hovna do pytlíku, ale vždy něco zbyde, a chcanky se neuklízejkí vůbec.

u nás v domě jsou 3. fáze:

 1. fáze: je tu spoustu parků, místo dítěte si pořídíme čoklíka a budeme chodit na venčení do parku. že štěkotem rušíme sousedy nám nevadí. že park je pak již nepoužitelný pro normální lidi nám taky nevadí
 2. fáze: do parku je daleko, stačí se projít po betonové ulici ulici. že má pak přezdívku shit street a typický odér hoven a chcanek nám nevadí. sereme a chčijeme jiným lidem pod okna a na fasádu.

Vážení, to jsem ještě netušil, že existuje 3. fáze., nazval jsem ji „čas je drahý“ 3. fáze: na trajdání po ulici není čas. stačí rychle vyběhnout před vchodové dveře do domu, vysrat se a vychcat, a rychle zalézt zpět než nás uvidí soused nebo domovník. že je opravená fasáda nevadí, pár let ty chcanky snese.

Toto mi opravdu vadí. odborně se tomu říká negativní externalita. pejskaři způsobují ostatním lidem náklady a škody, ale nemusí za ně nijak platit (kromě směšně nízkého poplatku ze psů, který se navíc platí MÚ) – lze něco podobného v rámci domu? Na opravy a úklid všech fekálních škod, a odškodnění otrávených sousedů by bylo potřeba mnohem více než směšný 1.500-Kč poplatek pro MÚ. Vyděl bych to tak 15.000,–Kč 20Kg psa na rok pro dům.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil StepankaV, 28. Květen 2012 - 13:27

  Dobrý den, ráda bycho otevřela znovu tuto 3 roky starou diskusi, protože momentálně řeším také problém se psy (většinou jsou to psi nájemců nikoli vlastníků z vedlejších vchodů). Náš bytový dům (je jich několik v řadě a nejde mezi nimi projít – navíc je možno na parkovací stání vjet pouze kolem našeho vchodu, bytové domy nejdou ani obejít, protože z druhé strany jsou zahrady a domy). Když uživatelé bytů ze zadních vchodů jdou vyvenčit své čtyřnohé miláčky, tak ti to vydrží max. k našemu vchodu a vykonají potřebu. Vypadá to tedy tak, že máme zdi domu očůrané a před vchodem a garážema máme na… Navíc za parkovacími stáními je pruh trávy, který ovšem pravidelně sekáme a i tam chodí psi konat potřebu. Ten kdo to pak seká se brodí hov.. A to nemluvím o zápachu a poničené fasádě.

  Sprej na postříkání zdí, aby je psi neoznačkovávali moc nepomáhá, resp. je to max. na několik dní a také to není nejlevnější.

  Jaké máte zkušenosti Vy, co poradíte?

  Děkuji a přeji pěkný den.

  Vložil Anonymous, 19. Červen 2009 - 11:03

  Absolutně souhlasím. Ty dobytkové co neuklízejí po psech a otravují život ostatním by si měli uvědomit, že i ostatní mají svá práva a nárok na čisté a hygienické prostředí a to vůbec neuvádím z vlastní zkušenosti 12 hodin v kuse štěkajícího psa, který je zavřený v bytě. Samozřejmě se můžu obrátit na měst. policií hyg. stanici, liga na ochranu zvířat atd., ale všechny pokusy byly marné. Bohužel řešení této problematiky je asi v nedohlednu. Tak si musíme nechat „sra..“ na hlavu dál.Karel

  Vložil Anonymousikovec (bez ověření), 18. Červen 2009 - 14:02

  Ty budeš asi těžce duševně postižený.

  Vložil kočka (bez ověření), 18. Červen 2009 - 21:10

  Vy psi jste pěkná prasata!!! My si takové věci nedovolíme na veřejnosti. Čůráme a kakáme tak, aby to nikoho nepohoršovalo!!!A vy platíte za známku stejně jako my a neumíte se ani chovat? Navrhnu na nejbližší kočičí radě, aby vám to zvýšili!!!Čičina

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".